Skrzynka podawcza ePUAP Biuletyn Informacji Publicznej
Aktualności
wtorek, 28 maja 2024 16:05

Blisko 300 zawodników i zawodniczek, dziesiątki kibiców na trasie, świetna atmosfera, mnóstwo uśmiechów i piękna sportowa rywalizacja – tak wyglądał Rowerowy Weekend w Powiecie Starachowickim, dwa dni wypełnione po brzegi kolarstwem i to w najlepszym wydaniu. Czasówkę o Puchar Starosty wygrał w tym roku Dariusz Kołakowski (Spica Solutions), a mistrzami VIII Starachowickiej Strzały zostali: Maciej Potucha (Power of Science RK Exclusive Doors) na dystansie MAX i Łukasz Boroński (Heineken Kraków) na dystansie MINI. Szczegóły poniżej.  

Mieszkańcy naszego  powiatu nie mogli narzekać na nudę w miniony weekend.  Przez całe dwa dni tj. 25 i 26 maja br. wrażeń dostarczali im rowerzyści, którzy zjechali do nas na Rowerowy Weekend w Powiecie Starachowickim. 
Najpierw Czasówka o Puchar Starosty Starachowickiego
Dzień przed główną imprezą, czyli w sobotę25 maja szosowcy ścigali się na ul. Szkolnej w Starachowicach w jeździe indywidualnej na czas o Puchar Starosty Starachowickiego. Było szybko i mocno widowiskowo. Trasa została nieco zmodyfikowana i wydłużona do 3 km. 
Najlepszy zawodnik - Dariusz Kołakowskiego (Spica Solutions) pokonał dystans 3 km w czasie 03:49 min. Drugie miejsce wywalczył sobie Maciej Szczepanik (Presto) z czasem 03:51 min. Trzeci w klasyfikacji OPEN był Marcin Sztuka (Spica Solutions), który pokonał dystans w 03:52 min. 
Rywalizację kobiet wygrała Sonia Cięciel (Road-Racing), która wjechała na metę po 04:10 min. Drugi najlepszy kobiecy wynik - 04:25 min. należał do Agaty Świątek (Klub Kolarski Rzepnica). Trzecia na podium była tym razem Ewelina Miernik (Brodex party Professional), która w stosunku do poprzedniczki miała straciła zaledwie 1 sek.   
Starosta Piotr Babicki wspólnie z Elżbietą Gralec - zastępcą prezydenta Starachowic, Krzysztofem Szczygłem  - dyrektorem MOSiR w Starachowicach i Grzegorzem Wajsem, właściciel firmy Poland Bike  wręczył nagrody zwycięzcom. 

Starachowicka Strzała 

Główna rywalizacja odbyła się tradycyjnie w niedzielę, 26 maja br. na dwóch dystansach tj. 61 km i 83 km. Każdy z wyścigów poprzedził przejazd honorowy ulicami Starachowic na start ostry do Stykowa w Gminie Brody w asyście policji, motocyklistów Grupy Moto Star, sędziów i służb organizatora.
Uroczystego otwarcia zawodów dokonali wspólnie starosta Piotr Babicki, zastępca prezydenta Elżbieta Gralec, Krzysztof Szczygieł – dyrektor Miejskiego Centrum Sportu i Rekreacji w Starachowicach, a także Grzegorz Wajs.
Na zawodników czekała wymagająca trasa, pełna podjazdów i zjazdów z premią górską na szczycie wspinaczki na Ścianę Świślina w Gminie Pawłów oraz premią lotną w Adamowie w Gminie Brody. Zadania nie ułatwiała pogoda, która z punktu widzenia kibiców, była wręcz wymarzona, ale z rywalizujących o ułamki sekund rowerzystów wyciskała siódme poty. 

Najlepsi na trasie 

Po główne trofeum Starachowicką Strzałę sięgnął Maciej Potucha (Power of Science RK Exclusive Doors), który na trasie MAX (81 km) po indywidualnej ucieczce wyprzedził Wojciecha Szczepanika (Ośka Warszawa) i Dariusza Kołakowskiego (Spica Solutions). Dystans MINI (60 km) najszybciej pokonał Łukasz Boroński (Heineken Kraków), finiszując przed Mateuszem Burdą (STS Jordan Wola Mała) i Mateuszem Niedźwieckim (BSK Miód Kozacki), a wśród kobiet wygrała Karolina Kołkowicz (Spica Solutions), przed Sonią Cięciel (Road-Racing) i Agatą Świątek (Klub Kolarski Rzepnica).

Ściana Świślina. Wymagająca wspinaczka na premię górską to jeden ze znaków firmowych Starachowickiej Strzały. Imponujące zbocze na trasie MAX było do pokonania dwukrotnie, a raz na dystansie MINI. Pierwsi na szczycie Ściany Świślina zameldowali się Oleksii Kmets (Power of Science RK Exclusive Doors) oraz Mateusz Burda i Karolina Kołkowicz. Natomiast na premii lotnej w Adamowie triumfowali Maciej Potucha, Mateusz Burda i Karolina Kołkowicz.
Mistrzowie weekendu 

To był trzeci taki w historii Rowerowy Weekend w Powiecie Starachowickim, obejmujący sobotnią jazdę indywidualną na czas i niedzielne wyścigi ze startu wspólnego. Zwycięzcami dwudniowej rywalizacji zostali Maciej Potucha (Power of Science RK Exclusive Doors), Bartłomiej Grodecki (PGE Obrót SA) i Sonia Cięciel (Road-Racing). 
Nagrody wręczali zwycięzcom: starosta Piotr Babicki wspólnie z Elżbietą Gralec - zastępcą prezydenta Starachowic, Ernestem Kumkiem – Wójtem Gminy Brody, Krzysztofem Szczygłem  - dyrektorem MOSiR w Starachowicach oraz Grzegorzem Wajsem, właścicielem firmy Poland Bike głównym organizatorem imprezy. 

Raz jeszcze brawa dla wszystkich zawodniczek i zawodników. 
Przypominamy, że impreza organizowana jest przy ścisłej współpracy z naszym powiatem, Gminą Starachowice, a także Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji oraz Grupą Motocyklową MotoStar Starachowic. 
Do zobaczenia za rok.

Fotorelacja

Czasówka  o Puchar Starosty

Starachowicka Strzała