Skrzynka podawcza ePUAP Biuletyn Informacji Publicznej
Aktualności
czwartek, 13 czerwca 2024 09:37

„Nasz sąsiad wilk” to hasło, które przyświecało w tym roku Festynowi Ekologicznemu „Zaginiony świat naszej Ziemi”, organizowanemu przez Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach pod patronatem m.in. Starosty Starachowickiego Piotr Babickiego. Po raz kolejny najmłodsi mieszkańcy naszego powiatu mieli okazję przeżyć niezapomniane przygody i zdobyć cenną wiedzę o otaczającej ich przyrodzie. 

Festyn odbył się 12 czerwca br. na terenie muzealnego archeoparku. Wzięło w nim udział blisko 300 dzieciaków ze szkół i przedszkoli w naszym powiecie tj. Przedszkoli Miejskich nr 2, 6, 7, 10, 11,13,14 oraz 15 w Starachowicach, przedszkola "Kreatywne Nutki", a także szkół podstawowych nr 11 i 13 w Starachowicach. Każdy z zespołów przygotował coś specjalnego: od kolorowych prac plastycznych, po kreatywne występy.

Motywem przewodnim w tym roku były wilki - ich życie, biologia, zachowanie i rola w ekosystemie.

Dzieciaki dowiedziały się, jak ważne dla naszej przyrody są te zwierzęta i jak możemy je chronić. Opowiadał im o tym Jacek Major, reprezentujący Stowarzyszenie Save. 


Dzięki takiej formie edukacji młode pokolenie nie tylko świetnie się bawiło, ale też uczyło się, jak być prawdziwymi strażnikami przyrody. Dodatkową zachętą były nagrody, jakie czekały na uczestników. W imieniu starosty Piotra Babickiego wręczył je dzieciom Członek Zarządu Powiatu Jarosław Samela. 

Były także podziękowania dla współorganizatorów imprezy tj. Powiatu Starachowickiego, Gminy Starachowice, Nadleśnictwa Starachowice, a także Świętokrzyskich i Nadnidziańskich Parków Krajobrazowych. 

Festyn pokazał, że nauka przez zabawę to najlepszy sposób, by zainspirować dzieci do dbania o naszą planetę. 
Brawa dla wszystkich młodych ekologów!