Skrzynka podawcza ePUAP Biuletyn Informacji Publicznej
Aktualności
poniedziałek, 17 czerwca 2024 15:20

20 czerwca br. (czwartek) odbędzie się III sesja Rady Powiatu w Starachowicach. Posiedzenie odbędzie się tradycyjnie w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Starachowicach i będzie transmitowane na stronie esesja.pl. Obrady rozpoczną się o godz. 9.00, a ich porządek prezentujemy poniżej. 


piątek, 14 czerwca 2024 16:14

Powiat pozyskał 144 tys. zł z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w ramach Programu wyrównywania różnic między regionami III (obszar D). Pieniądze posłużą na zakup mikrobusa do przewozu osób z niepełnosprawnościami z terenu gminy Pawłów. 


czwartek, 13 czerwca 2024 10:40

Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej i Środowisko Świętokrzyskich Zgrupowań Partyzanckich Armii Krajowej "Ponury - Nurt" zaprasza na Koncert dzieci i młodzieży pt. "W hołdzie "Ponuremu" i jego Żołnierzom", który odbędzie się 14 czerwca br. (piątek) o godz. 17.00 przy Ławeczce Halnego w Starachowicach (przy al. Armii Krajowej - skwer ppor. cz.w. Zdzisława Rachtana ps. "Halny", w 80. rocznicę śmierci pierwszego dowódcy Zgrupowań Partyzanckich AK "Ponury". Zachęcamy gorąco do udziału.  


czwartek, 13 czerwca 2024 09:37

„Nasz sąsiad wilk” to hasło, które przyświecało w tym roku Festynowi Ekologicznemu „Zaginiony świat naszej Ziemi”, organizowanemu przez Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach pod patronatem m.in. Starosty Starachowickiego Piotr Babickiego. Po raz kolejny najmłodsi mieszkańcy naszego powiatu mieli okazję przeżyć niezapomniane przygody i zdobyć cenną wiedzę o otaczającej ich przyrodzie. 


poniedziałek, 10 czerwca 2024 14:37

14 czerwca (piątek) o godzinie 18.00 w Centrum Kreatywności Pałacyk odbędzie się koncert pn. „Popołudnie z muzyką klasyczną”, organizowany przez Państwową Szkołę Muzyczną I stopnia im. Feliksa Rybickiego w Starachowicach. Swoje umiejętności zaprezentują uczniowie, będący laureatami konkursów muzycznych oraz nauczyciele Państwowej Szkoły Muzycznej w Starachowicach. Wstęp jest bezpłatny. Serdecznie zapraszamy do udziału!


poniedziałek, 10 czerwca 2024 14:34

Zapraszamy na „Historię w Pałacyku - Spotkanie z nauką”. W najbliższy czwartek, tj. 13 czerwca o godzinie 18.00, w Centrum Kreatywności Pałacyk odbędzie się wykład otwarty na temat pozycji społecznej kobiet na przełomie XIX i XX wieku. Prelegentką będzie mgr Maria Plata z Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Zamku Królewskiego na Wawelu – Państwowe Zbiory Sztuki. Zachęcamy do skorzystania!

 


poniedziałek, 10 czerwca 2024 14:26

Przed nami kolejne uroczystości wykusowe, upamiętniające żołnierzy i dowódców oddziałów partyzanckich Armii Krajowej, dowodzonych przez cichociemnych płk. Jana Piwnika „Ponurego” i mjr. Eugeniusza Kaszyńskiego „Nurta”. Obchody trwać będą trzy dni, od 14 do 16 czerwca. Hołd żołnierzom legendarnych cichociemnych mieszkańcy regionu będą oddawać nie tylko na Wykusie, ale też w Bodzentynie, Starachowicach oraz Wąchocku. Szczegóły poniżej.


poniedziałek, 10 czerwca 2024 14:14

 

Poważna kraksa na obwodnicy, dziesiątki rannych, a na drugim końcu powiatu tajemniczy ładunek pozostawiony w szkole, policyjna obława i pożar lasu. W dodatku wszystko jednego dnia, 7 czerwca Na szczęście był to tylko scenariusz ćwiczeń powiatowych z udziałem straży, policji, ratowników medycznych i wojska. Wszyscy spisali się świetnie!


poniedziałek, 10 czerwca 2024 14:05

Za nami XVIII edycja warsztatów archeologicznych „Żelazne korzenie”, organizowanych przez Powiat Starachowicki we współpracy ze Świętokrzyskim Stowarzyszeniem Dziedzictwa Przemysłowego i Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach. Była to doskonała okazja by przeżyć wspaniałą wyprawę do świata starożytnych hutników świętokrzyskich!


poniedziałek, 10 czerwca 2024 12:06

11 czerwca br. rozpoczną się prace przy remoncie chodnika na ok. 40 m odcinku ulicy Radomskiej w Starachowicach, poniżej Parku Kultury, od skrzyżowania z ul. Fabryczną do skrzyżowania z ulicą Hutniczą (na „dolnych” Starachowicach). Wprawdzie ulica nie zostanie zamknięta dla ruchu, ale trzeba się liczyć z utrudnieniami. Wykonawca zajmie chodnik i część jezdni o szerokości pół metra, najpierw po stronie wschodniej (od przejazdu w górę), a potem po stronie zachodniej. Przewidywany czas trwania prac to ok. 2 miesiące. Prosimy o ostrożność i przepraszamy za  utrudnienia.