Roczny Program Współpracy Powiatu Starachowickiego z organizacjami pozarządowymi na 2025 r., został przyjęty na ostatniej sesji Rady Powiatu w Starachowicach. Szczegóły poniżej.
Rada Powiatu w Starachowicach przyjęła na sesji 26 listopada br. uchwałę w sprawie uchwalenia Rocznego Programu Współpracy Powiatu Starachowickiego z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami wymienionymi w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na 2025 r.
Sfery objęte dotacją i zadania priorytetowe na 2025 r.
- Ochrona i promocja zdrowia,
- Działalność na rzecz osób niepełnosprawnych,
- Działalnosć na rzedcz osób w iweku emerytalnym,
- Działalnośc na rzecz dzieci i młodzieży, w tym wypoczynku dzieci i młodzieży,
- Kultura,sztuka,ochrona dóbr kultury i dziedzictwa narodowego,
- Wspieranie i upowszechnianie tradycji narodowej, pielęgnowanie polskości oraz rozwój świadomości narodowej, obywatelskiej i kulturowej,
- Promocja i organizacja wolontariatu,
- Ratownictwo i ochrona ludności,
- Obronność państwa i działalność Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej,
- Ekologia i ochrona zwierząt oraz ochrona dziedzictwa przyrodniczego.
Priorytetowe zadania publiczne Powiatu będą wspierane w ramach zaplanowanych środków w budżecie powiatu.
260 tys. zł na realizację Programu
Na realizację zadań objętych Programem Powiat planuje przeznaczyć w 2025 r. kwotę 260 tys. zł. Środki rozdzielane będą w drodze otwartych konkursów ofert na zasadach i w sposób określony w ustawie.