Biuletyn Informacji Publicznej
Aktualności
poniedziałek, 5 czerwca 2023 09:33

Rozpoczął się nabór do Powiatowej Społecznej Rady do Spraw Osób Niepełnosprawnych w Starachowicach. To ciało doradcze mające na celu inspirowanie przedsięwzięć zmierzających do integracji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych oraz realizacji ich praw, a także opiniowanie projektów uchwał i programów na rzecz osób niepełnosprawnych. Kandydatów do Rady mogą zgłaszać organizacje pozarządowe, fundacje oraz jednostki samorządu terytorialnego działające na terenie Powiatu Starachowickiego. Termin dokonywania zgłoszeń mija 28 czerwca 2023r. Szczegóły i karta zgłoszenia znajdują się w ogłoszeniu zamieszczonym poniżej.


czwartek, 25 maja 2023 10:19

Zagrożenie phishingiem cały czas rośnie. Nie dalej jak kilka dni temu media donosiły o oszukanej w ten sposób 23-letniej mieszkance naszego powiatu, która kliknęła w link od rzekomego kupca i nieświadomie przekazała swoje dane dostępowe do konta bankowego, w efekcie czego straciła 500 złotych. Nie jest zresztą jedyną... Już niemal 7 na 10 ankietowanych obawia się, że oszuści podszyją się pod jakąś instytucję albo osobę, a oni w dobrej wierze odpowiedzą i przekażą im swoje dane czy dostęp do konta – wynika z realizowanego dla BIK badania „Cyberbezpieczeństwo Polaków”. Okres składania rocznych zeznań podatkowych to dla cyberprzestępców dodatkowa, świetna okazja do nasilenia ataków z wykorzystaniem tej oszukańczej techniki. W tym czasie udają administrację skarbową i robią to na dużą skalę, bo z wyłudzaniem „na PIT” spotkało się w ubiegłym roku aż 15 proc. Polaków.


poniedziałek, 22 maja 2023 13:59

Zarząd Województwa Świętokrzyskiego zaprasza wszystkich zainteresowanych, w tym samorządy, partnerów społecznych i gospodarczych oraz osoby prywatne do udziału w konsultacjach społecznych „Regionalnego Planu Transportowego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2021-2030” wraz z Prognozą oddziaływania na środowisko. Dokument został przyjęty w dniu 10 maja br.  Uchwałą Nr 7018/23 Zarządu Województwa Świętokrzyskiego. Szczegóły w obwieszczeniu poniżej. 


wtorek, 9 maja 2023 13:32

Na podstawie art. 19a ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz. U. z 2023 r., poz. 571) publikujemy uproszczoną ofertę na realizację zadania publicznego, złożoną przez organizację pozarządową: Senshi Starachowicki Klub Karate Kyokushin.


wtorek, 9 maja 2023 13:26

Masz pomysł na ciekawą inicjatywę lokalną w obszarze ekonomii społecznej? Pomożemy ci ją sfinansować! Właśnie rozpoczął się nabór do kolejnej edycji mikrograntów – lokalnych inicjatyw społecznych w powiecie starachowickim. Do rozdysponowania jest kwota 20 tys. zł. Mogą się o nie ubiegać podmioty ekonomii społecznej. Na jeden mikrogrant można uzyskać maksymalnie 5 tys. zł. Szczegóły poniżej. 


piątek, 5 maja 2023 11:49

Wojewoda Świętokrzyski wspólnie z Okręgowym Inspektoratem Pracy w Kielcach zaprasza pracodawców z naszego regionu na bezpłatne szkolenia z zakresu zmian w prawie pracy. Ale uwaga! Trzeba się spieszyć, liczba miejsc ograniczona! Szczegóły poniżej. 


piątek, 5 maja 2023 09:52

Na prośbę Departamentu Innowacji, Cyfryzacji i Transferu Wiedzy w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi udostępniamy plakat informacyjny na temat dopłat do zboża.  


piątek, 28 kwietnia 2023 09:10

Liczba cyberataków rośnie w lawinowym tempie. W sieci zagrożone są nasze dane osobowe, prywatność i pieniądze. Możemy też zostać wykorzystani do ataku na organizację, w której pracujemy. Jak wynika z badań dla BIK, przekonało się o tym już 4 na 10 Polaków. Sam strach w starciu z przestępcami nie wystarczy. Aby pozostać bezpiecznym warto wyrobić sobie kilka dobrych nawyków i odpowiednio się zabezpieczyć. Poznaj 5 zasad „cyber-BHP”. 


wtorek, 25 kwietnia 2023 13:37

Starosta Starachowicki Piotr Ambroszczyk, Prezydent Miasta Starachowice Marek Materek, Parafia pw. Wszystkich świętych w Starachowicach oraz społeczność Szkoły Podstawowej nr 6 w Starachowicach zapraszają do udziału w Obchodach Święta Narodowego Trzeciego Maja 2023 w Starachowicach. Szczegółowy program poniżej. 


poniedziałek, 24 kwietnia 2023 12:37

Na podstawie art. 19a ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz. U. z 2023 r., poz. 571) publikujemy uproszczoną ofertę na realizację zadania publicznego, złożoną przez organizację pozarządową: Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania "Krzemienny Krąg".