ARiMR rozpoczęła przyjmowanie wniosków od rolników poszkodowanych w powodzi o udzielenie wsparcia finansowego na opłacenie tegorocznej trzeciej i czwartej raty podatku rolnego. Nabór jest prowadzony wyłącznie drogą elektroniczną i potrwa do 29 listopada 2024 r.
KGW mogą składać wnioski o pieniądze w ramach tzw. bonusu frekwencyjnego, jak informuje Świętokrzyski Oddział Regionalny ARiMR. Dotyczy to kół z gmin, w których frekwencja w ubiegłorocznych wyborach parlamentarnych przekroczyła 60 proc. Wsparcie wynosi 5 tys. zł na jedno koło. Szczegóły poniżej.
ARiMR uruchomiła nabór wniosków o rekompensaty dla gospodarstw rolnych, w których grad, nawałnice, przymrozki wiosenne lub huragan spowodowały szkody w uprawach. Chodzi o te zjawiska, które przeszły nad Polską do 10 września 2024 r. Szczegóły poniżej.
Producenci owoców i winogron, poszkodowani wskutek tegorocznych kwietniowych przymrozków i majowego gradobicia będą mogą liczyć na wsparcie. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (ARiMR) już w październiku br. rozpocznie nabór wniosków o wsparcie sektora owoców i warzyw, a także sektora wina dotkniętych niekorzystnymi zjawiskami klimatycznymi. Jeszcze w tym roku mają oni otrzymać środki pieniężne. Szczegóły poniżej.
Producenci owoców i winogron, poszkodowani wskutek tegorocznych kwietniowych przymrozków i majowego gradobicia, otrzymają wsparcie finansowe. Zgodnie z przyjętym rozporządzeniem Rady Ministrów nabór wniosków o wsparcie i wypłaty środków przeprowadzi Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (ARiMR). Szczegóły poniżej.
Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa uruchomiła możliwość ubiegania się przez rolników o płatność dla małych gospodarstw w ramach systemu płatności bezpośrednich, co wiąże się z wyższymi dopłatami tj. 225 euro do każdego ha dla gospodarstw do 5 ha.
Rolnicy ubiegający się o przyznanie płatności bezpośrednich i obszarowych, którzy w wyniku ostatnich katastrofalnych działań atmosferycznych ponieśli całkowite straty w uprawach, lub w pogłowiu zwierzat, mogą zgłaszać przypadki wystąpienia „siły wyższej”. Szczegóły poniżej.
Uwaga hodowcy drobiu, bydła i świń! Od 1 sierpnia 2024 r. do 30 sierpnia 2024 r., można będzie ubiegać się o wsparcie w związku z ryzykiem salmonelli. Nabór wniosków o dofinansowanie prowadzić będzie Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Szczegóły poniżej.
Producenci rolni, którzy prowadzą gospodarstwo rolne, w którym utrzymywane są świnie, mogą starać się o refundację 100 proc. wydatków poniesionych w 2024 r.( od 01.01 do 26.07) na działania związane z bioasekuracją. Pomoc ma charakter pomocy de minimis w rolnictwie. Nabór wniosków prowadzi Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Potrwa on do 26 lipca br. Szczegóły poniżej.
27 czerwca br. czyli w najbliższy czwartek ruszy nabór wniosków na inwestycje zapobiegające rozprzestrzenianiu się ASF. Pula środków wynosi 230 mln zł. Wsparcie będzie finansowane z budżetu Planu Strategicznego dla Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2023-2027.
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności, warunki przechowywania lub dostępu do cookie można określić w ustawieniach konfiguracyjnych przeglądarki