Skrzynka podawcza ePUAP Biuletyn Informacji Publicznej
Aktualności
poniedziałek, 8 lipca 2024 10:08

Mieszkańcy powiatu uczcili pamięć mieszkańców Boru Kunowskiego, którzy w bestialski sposób zostali zamordowani przez hitlerowców 4 lipca 1943 r. W uroczystościach, jakie odbyły się w miejscu ich egzekucji, władze Powiatu reprezentował starosta Piotr Babicki.


środa, 19 czerwca 2024 11:53

W ostatni czerwcowy weekend (28-30.06.2024 r.) Zarząd Główny Związku Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych organizuje już po raz trzydziesty pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Boskiej, Bolesnej Królowej Polski, Pani Ziemi Świętokrzyskiej w Kałkowie-Godowie. Szczegóły poniżej. 


środa, 19 czerwca 2024 10:02

Michniów, Bodzentyn, Starachowice, Wykus i Wąchocki – to w tych miejscowościach odbyły się w tym roku obchody, upamiętniające żołnierzy Świętokrzyskich Zgrupowań Partyzanckich Armii Krajowej „Ponury-Nurt”. Nie mogło na nich zabraknąć władz powiatowych. Samorząd  powiatowy reprezentowali: starosta Piotr Babicki, Członek Zarządu Powiatu Joanna Żyśko, a także przewodnicząca Rady Powiatu Bożena Wrona i wiceprzewodniczący Hubert Michalski. 


poniedziałek, 17 czerwca 2024 15:20

20 czerwca br. (czwartek) odbędzie się III sesja Rady Powiatu w Starachowicach. Posiedzenie odbędzie się tradycyjnie w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Starachowicach i będzie transmitowane na stronie esesja.pl. Obrady rozpoczną się o godz. 9.00, a ich porządek prezentujemy poniżej. 


czwartek, 13 czerwca 2024 10:40

Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej i Środowisko Świętokrzyskich Zgrupowań Partyzanckich Armii Krajowej "Ponury - Nurt" zaprasza na Koncert dzieci i młodzieży pt. "W hołdzie "Ponuremu" i jego Żołnierzom", który odbędzie się 14 czerwca br. (piątek) o godz. 17.00 przy Ławeczce Halnego w Starachowicach (przy al. Armii Krajowej - skwer ppor. cz.w. Zdzisława Rachtana ps. "Halny", w 80. rocznicę śmierci pierwszego dowódcy Zgrupowań Partyzanckich AK "Ponury". Zachęcamy gorąco do udziału.  


poniedziałek, 10 czerwca 2024 14:26

Przed nami kolejne uroczystości wykusowe, upamiętniające żołnierzy i dowódców oddziałów partyzanckich Armii Krajowej, dowodzonych przez cichociemnych płk. Jana Piwnika „Ponurego” i mjr. Eugeniusza Kaszyńskiego „Nurta”. Obchody trwać będą trzy dni, od 14 do 16 czerwca. Hołd żołnierzom legendarnych cichociemnych mieszkańcy regionu będą oddawać nie tylko na Wykusie, ale też w Bodzentynie, Starachowicach oraz Wąchocku. Szczegóły poniżej.


piątek, 24 maja 2024 14:41

29 maja br. (środa) odbędzie się II sesja Rady Powiatu w Starachowicach. Posiedzenie odbędzie się tradycyjnie w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Starachowicach i będzie transmitowane na stronie esesja.pl. Obrady rozpoczną się o godz. 9.00, a ich porządek prezentujemy poniżej. 


czwartek, 23 maja 2024 13:18

Urząd Komisji Nadzoru Finansowego zaprasza indywidualnych na webinarium pn. „Najnowsze sposoby działania cyberoszustów – czyli jak nie dać się okraść w Internecie” organizowane w ramach projektu Centrum Edukacji dla Uczestników Rynku – CEDUR, we współpracy z Komendą Główną Policji. Odbędzie się ono 25 czerwca br. w godz. 10.00 do 12.15. Szczegóły poniżej. 


środa, 22 maja 2024 14:40

25 maja br. na Rynku w Starachowicach, odbędą sie obchody 80. rocznicy zamachu na inspektora radomskiego Gestapo Ericha Schutze, dokonanego przez żołnierzy Armii Krajowej Podobwodu  „Wola” (Starachowice). Uroczystości rozpoczną się o godz. 13.00 przy głazie upamiętniającym to wydarzenie. W programie m.in.: gawęda historyczna, wystąpienia okolicznościowe oraz złożenie kwiatów. Zapraszamy serdecznie. 

 


czwartek, 25 kwietnia 2024 13:20

25 kwietnia br. odbyła się ostatnia sesja Rady Powiatu w Starachowicach VI kadencji. Po szybkich i sprawnych obradach, radni odebrali dyplomy z podziękowaniami za dotychczasową współpracę z rąk przewodniczącej Rady Powiatu Bożeny Wrony, wiceprzewodniczącego Ryszarda Nowaka oraz starosty Piotra Ambroszczyka.