Skrzynka podawcza ePUAP Biuletyn Informacji Publicznej
Aktualności
wtorek, 21 listopada 2023 08:23

Kielecka Delegatura IPN zaprasza 22 listopada br. do Centrum Edukacyjnym IPN „Przystanek Historia” w Kielcach na spotkanie poświęcone książce pt. „Na stos rzuciliśmy nasz życia los” - W rocznicę odzyskania niepodległości. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 17.00, wstęp wolny. Szczegóły poniżej. 


czwartek, 9 listopada 2023 14:25

Kielecka delegatura IPN zaprasza wszystkich 14 listopada br. (wtorek) na godz. 18.00 do Kina Fenomen mieszczącego się Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach, na pokaz filmu "Piłsudski" w reżyserii Michała Rosy. Projekcja odbędzie się w ramach VIII edycji Kieleckiego Przeglądu Polskich Filmów Fabularnych „Historia w filmie”. W tematykę filmu wprowadzi widzów Marek Jończyk z Referatu Badań Historycznych Delegatury IPN w Kielcach. Wstęp wolny.


wtorek, 17 października 2023 09:12

Za nami kolejna edycja konkursu papieskiego, organizowanego przez Szkołę Podstawową nr 2 im. Jana Pawła II wspólnie z Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach, pod honorowym patronatem starosty Piotra Ambroszczyka, prezydenta Marka Materka oraz Instytutu Pamięci Narodowej delegatury w Kielcach. Tym razem przyświecało mu hasło „Nie lękajcie się”. Uroczyste rozstrzygnięcie odbyło się 16 października br. w muzealnym Kinie Kotłownia, a nagrody wręczał zwycięzcom m.in. starosta Piotr Ambroszczyk. 


środa, 11 października 2023 11:26

Dyrektor Państwowego Ogniska Plastycznego w Starachowicach Sylwester Kiełek zaprasza mieszkańców powiatu na wernisaż przekrojowej tematycznej wystawy prac uczniów Ogniska "Plenery POP". Na wystawie prezentowane będą poplenerowe prace uczniów wykonane na przestrzeni 35 lat funkcjonowania placówki. Wernisaż odbędzie się w dniu 20 października 2023 r. w siedzibie Ogniska, ul. Złota 6.


czwartek, 21 września 2023 11:04

IPN w Kielcach zaprasza na VI konferencję naukową pt. „Wieś polska podczas II wojny światowej – rok 1943 na polskiej wsi", która odbędzie się 21 i 22 września br.  W programie znalazło się niemal 20 referatów badaczy z całego kraju. Pierwszy dzień konferencji odbędzie się w Mauzoleum Martyrologii Wsi Polskich w Michniowie, a drugi w Centrum Edukacyjnym IPN „Przystanek Historia" w Kielcach.


środa, 20 września 2023 07:30

Marcin Bondarowicz na tle swojej nagrodzonej pracyWielokrotnie wyróżniany i nagradzany rysownik i ilustrator, pracujący na co dzień w Państwowym Ognisku Plastycznym w Starachowicach - Marcin Bondarowicz zdobył kolejną międzynarodową nagrodę, tym razem srebrny medal w konkursie rysunkowym w Korei - 13th Sejong International Cartoon Contest SICACO 2023, za pracę o tematyce „Wojna i pokój”. A rywalizował z ponad 520 artystami, którzy zgłosili ponad 1700 prac.


wtorek, 19 września 2023 09:34

Zaproszenie na wernisaż, zawierające zdjęcie aktu i klisze ze zdjęciami po lewej stronie, a także program  z dokładną data i miejscem wernisazu. Na dole zaproszenia znajdują się logotypu STF i Ekomuzeum 22 września (piątek) w muzealnej Galerii w Wieży odbędzie się wernisaż wystawy fotografii Mieczysława Szczepańskiego pt.  „AKT I PORTRET”. Spotkanie rozpocznie się o godz. 17.00. Wstęp wolny. Wystawa będzie czynna do 31 października br. Zapraszamy serdecznie.

 


czwartek, 14 września 2023 14:32

Za nami XIV edycja festynu historycznego „Od Prasłowian do Polaków”, organizowanego przez Muzeum Przyrody i Techniki im. Jana Pazdura w Starachowicach przy wsparciu finansowym Powiatu. W myśl tegorocznego hasła Europejskich Dni Dziedzictwa „Żywe dziedzictwo – tradycje od pokoleń”, skoncentrowała się ona wokół obyczajów i tradycji polskiej wsi.


środa, 13 września 2023 14:26

Plakat 13 Nocy Teatrlanych Przed nami kolejne, 13 już Noce Teatralne, organizowane przez Stowarzyszenie Promocji Talentów w Starachowicach
w partnerstwie z Parkiem Kultury, Muzeum Przyrody i Techniki oraz Zespołem Szkół Zawodowych nr 1 w Starachowicach. Rezerwujcie więc czas 15 września. Zapraszamy do Hali Spustowej Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach. Początek o godz. 17.00. 

 


środa, 13 września 2023 08:49
Fot. Jerzy Kupiecki

Macie w swoich rodzinnych zasobach zdjęcia ze spotkań rodzinnych? Nie muszą być artystyczne. Ważne aby pokazywały jak wyglądały kiedyś spotkania rodzinne a jak wyglądają one teraz. Jak zmieniały się wraz ze zmianami wokół nas. Jeśli tak, to zgłoście je do II przeglądu Fotografii Wernakularnej "Spotkania rodzinne”.W tym konkursie nie chodzi o techniczną doskonałość, mimo, że zawsze jest mile widziana ale o uczucia i wspomnienia. Wzruszcie nas i zaskoczcie!