Biuletyn Informacji Publicznej
Aktualności
czwartek, 25 maja 2023 14:01

Do 28 czerwca br. można oglądać wystawę „Dawne zawody w miniaturze” w Galerii Wieży Ciśnień, Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach, jaka powstała w ramach współpracy z Muzeum Domków Lalek, Gier i Zabawek w Warszawie. Będzie to fascynująca podróż w przeszłość, zarówno dla tych którzy doskonale pamiętają popularne niegdyś zakłady rzemieślnicze, jak i dla bardzo młodych, którzy dopiero co odkrywają świat miniony. 


czwartek, 25 maja 2023 13:23

Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach wprowadza SUPER BILET na Dzień Dziecka. Wszyscy, któzy odwiedzą placówkę 1 czerwca za jedyne 10 zł będą mogli odwiedzić:

  • SOWĘ – Strefa Odkrywania Wyobraźni i Aktywności

  • Wystawę “Dawne zawody w miniaturze. Intrygująca lekcja historii”.

Oferta, jak zapowiada dyrekcja będzie obowiązywała do końca czerwca br. 


poniedziałek, 22 maja 2023 13:18

25 maja (czwartek) o godz. 17.00 w Galerii Wieży starachowickiego Muzeum Przyrody i Techniki odbędzie się wernisaż wystawy Artura Skowrona "Ocean pod Powieką". Wstęp na imprezę jest wolny. Zapraszamy serdecznie. 

 


poniedziałek, 22 maja 2023 13:14

Starosta Piotr Amrboszczyk i Prezydent Marek Materek zapraszają wszystkie dzieci 2 czerwca do Amfiteatru w Parku Miejskim na starachowicki Dzień Dziecka. W programie wiele atrakcji. Szczegóły poniżej. 


sobota, 20 maja 2023 17:02

Sylwester Skorzyński PPH SKORMET. ZPH GAL – BET, Piekarnia Wąchock, Akademia Przedsiębiorczości sp. z o.o. i STAR SAN DUO Dominik Pater, Paweł Pater Spółka komandytowa- to tegoroczni laureaci Honorowej Nagrody Gospodarczej Starosty Starachowickiego „Żelazny Pierścień” dla Firm Roku 2022. Wręczenie statuetek odbyło się19 maja br. podczas uroczystej gali w Muzeum Przyrody i Techniki im. Jana Pazdura w Starachowicach z udziałem artystów Łódzkiego Teatru Piosenki. 


poniedziałek, 15 maja 2023 13:51

Już po raz dwunasty Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach otworzy swoje podwoje przed turystami nocą. 20 maja br. odbędzie się tu kolejna edycja Nocy Muzeów, tym razem pod hasłem "Odkryj wyobraźnię". Szczegóły poniżej. 


środa, 10 maja 2023 14:58

Ruszyły zapisy na kolejną, XVII edycję warsztatów archeologicznych „Żelazne korzenie”, organizowanych przez Powiat Starachowicki we współpracy ze Świętokrzyskim Stowarzyszeniem Dziedzictwa Przemysłowego i Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach. To doskonała okazja by przeżyć wspaniałą wyprawę do świata starożytnych hutników świętokrzyskich!


czwartek, 27 kwietnia 2023 10:41

Marcin Bondarowicz otrzymał kolejną nagrodę, tym razem honorową w Ogólnopolskim konkursie na rysunek prasowy im. Aleksandra Wołosa 2023. To wyróżnienie za pracę "Rachunek za ruiny i śmierć", opublikowaną w opiniotwórczym tygodniku społeczno-politycznym POLITYKA w maju zeszłego roku, jako ilustracja do wywiadu Jacka Żakowskiego (Polityka) z Viktorem Tsyrennikovem.


środa, 19 kwietnia 2023 09:27

Ponad 140tys. zł ma trafić do Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach. To środki z programów operacyjnych Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, które posłużą na realizację kolejnego etapu prac przy budynku tzw. portierni oraz zakup systemu do ewidencji zbiorów.


piątek, 7 kwietnia 2023 09:04

Za nami kolejny, XI Festiwal Piosenki Harcerskiej i Turystycznej „Harcogranie”, organizowany pod honorowym patronatem m.in. starosty Piotra Ambroszczyka. Tegoroczna edycja przybrała motyw #retro, stąd inaczej niż w latach poprzednich, odbyła się w Domu Nauczyciela w Starachowicach.