Rusza drugi nabór wniosków w ramach Modułu II programu "Aktywny samorząd", który zapewnia wsparcie w uzyskaniu wykształcenia wyższego osobom z niepełnosprawnościami. Wnioski dotyczące dofinansowania kosztów nauki można składać od 16 września do 10 października br. Szczegóły poniżej.
Urząd Komisji Nadzoru Finansowego zaprasza seniorów i ich opiekunów na webinarium (spotkanie online) pn. „Jak samodzielnie weryfikować oferty inwestycyjne. Okazja czy oszustwo – sprawdź zanim podejmiesz decyzję inwestycyjną” organizowane w ramach projektu Centrum Edukacji dla Uczestników Rynku – CEDUR, we współpracy z Minister ds. Polityki Senioralnej oraz Komendą Główną Policji. Spotkanie odbędzie się 20 września 2024 roku (10:00-13:15). Szczegóły poniżej.
Powiatowy Zespół ds. Orzekania o Niepełnosprawności przypomina, że z dniem 30 września 2024 roku upływa termin ważności orzeczeń o niepełnosprawności wydłużonych specustawą covidową. Wprawdzie zachowają one ważność do dnia uzyskania nowego ostatecznego orzeczenia, ale nie dłużej niż do ostatniego dnia szóstego miesiąca następującego po dacie określającej tę ważność, tj. do dnia 31.03.2025r. Trzeba pamiętać też o tym, że wniosek o wydanie nowego orzeczenia o niepełnosprawności lub stopniu niepełnosprawności należy złożyć bezwzględnie w terminie obowiązywania orzeczenia tj. do 30 września 2024 roku.
Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej ogłasza nabór wniosków w ramach resortowego programu Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej "Asystent osobisty osoby z niepełnosprawnością” dla Jednostek Samorządu Terytorialnego edycja 2025.
Starosta Piotr Babicki uczestniczył w spotkaniu starachowickiego koła Polskiego Związku Niewidomych. Było to wyjątkowe wydarzenie, które pozwoliło na bezpośrednią wymianę doświadczeń i opinii na temat potrzeb oraz wyzwań, z jakimi na co dzień mierzą się osoby niewidome i niedowidzące w naszym powiecie.
Nowa winda w Zespole Szkół Zawodowych nr 3, a wkrótce także nowy mikrobus do przewozu uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Starachowicach i kolejne pieniądze na aktywizację zawodową osób z niepełnosprawnościami. Likwidacja barier i wspieranie osób z niepełnosprawnościami w powiecie starachowickim to nie hasła, a rzeczywistość.
Przypominamy, że ciągle trwa nabór wniosków do dwóch programów mieszkaniowych skierowanych do osób niepełnosprawnych z pakietu „Samodzielność– Aktywność – Mobilność!” (S-A-M) tj. „Mieszkanie dla absolwenta” oraz „Dostępne mieszkanie”, realizowanyh przez PFRON. Inicjatywy służą rozwiązaniu jednego z najbardziej istotnych problemów czyli braku mieszkania, w szczególności spełniającego indywidualne kryterium dostępności. Zachęcamy do zapoznania się z informacją o nich i skorzystania.
Ponad 1 mln zł przeznaczył w ubiegłym Powiat Starachowicki na rehabilitację zawodową i zatrudnienie osób niepełnosprawnych. Dzięki tym środkom 13 osób podjęło pracę, z czego 5 u pracodawców, a pozostali zdecydowali się na samozatrudnienie.
Niespełna 1,5 mln zł więcej niż wynikało to z algorytmu trafi w tym roku do Powiatowego Zakładu Aktywności Zawodowej w Stykowie z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Środki te zostaną spożytkowane na działalność zakładu.
Powiatowe Centrum Wolontariatu powstało w powiecie starachowickim. Ma to być organ doradczy starosty w sprawie określania i wspierania działań promujących społeczną i edukacyjną funkcję wolontariatu.
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności, warunki przechowywania lub dostępu do cookie można określić w ustawieniach konfiguracyjnych przeglądarki