20°C

Możliwy niewielki deszcz
Ciśnienie 1017 hPa


niedziela poniedziałek wtorek środa czwartek
26 °C 28 °C 29 °C 29 °C 30 °C
16 °C 17 °C 17 °C 19 °C 18 °C
Biuletyn Informacji Publicznej
Aktualności
czwartek, 5 maja 2022 11:07

Omówieniu działalności starachowickiego Ekomuzeum w okresie ostatnich dwóch lat poświęcone było ostatnie posiedzenie Rady Muzeum, które odbyło się 29 kwietnia br. Było to pierwsze stacjonarne spotkanie tego gremium, po prawie 2 - letniej przerwie spowodowanej pandemią.


środa, 4 maja 2022 16:00

Z okazji

Międzynarodowego Dnia Strażaka

najlepsze życzenia dla wszystkich strażaków w powiecie starachowickim.

Dziękuję za Waszą codzienną służbę i poświęcenie.

Życzę samych bezpiecznych powrotów z akcji i dumy z wykonywanych obowiązków.

Niech św. Florian otacza Was zawsze swoją opieką. 

Piotr Ambroszczyk 

Starosta Starachowicki


środa, 4 maja 2022 15:19

9 maja br. odbędzie się kolejna edycja ćwiczeń organizowanych przez Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych pod kryptonimem RENEGADE z wykorzystaniem systemów alarmowania ludności. Nadany zostanie sygnał alarmowy (syrena) dotyczący zagrożenia z powietrza. 


środa, 4 maja 2022 14:43

Najpierw program artystyczny w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej nr 9 w Starachowicach, potem uroczysta msza święta i wreszcie przemarsz pod kamień u zbiegu ulic: Radomskiej i Konstytucji 3 Maja, gdzie odbyło się złożenie kwiatów i zniczy – tak w dużym skrócie wyglądały tegoroczne obchody rocznicy Konstytucji 3 Maja w Starachowicach, organizowane przez Prezydenta Miasta, Starostę Starachowickiego i społeczność SP nr 9 w Starachowicach.


środa, 4 maja 2022 09:41

Od 1 maja br. do końca miesiąca na drogach niemal całego kraju będzie odbywał się ruch kolumn pojazdów wojskowych w związku z wojskowymi ćwiczeniami. Dowództwo Generalne Sił Zbrojnych prosi o niezamieszczanie zdjęć i materiałów dotyczących transportów.


środa, 4 maja 2022 09:24

„Odnalezione tropy ” – to tytuł wystawy, którą można oglądać do 29 maja br. w Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach. Jej uroczysty wernisaż odbył się w piątek, 29 kwietnia br. z udziałem wicestarosty Dariusza Dąbrowskiego.


środa, 4 maja 2022 09:21

Do 15 maja br. do godz. 23:59 Prezes Rady Ministrów przedłużył okres obowiązywania trzeciego stopnia alarmowego CRP (CHARLIE–CRP) oraz drugiego stopnia alarmowego BRAVO. Oba stopnie alarmowe obowiązują na terytorium całego kraju.


piątek, 29 kwietnia 2022 20:23

Za nami kolejna, XLI sesja Rady Powiatu w Starachowicach. Posiedzenie poświęcone było polityce społecznej. Radni zapoznali się na nim ze sprawozdaniami z działalności i sytuacji finansowej zarówno Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, jak i podległych jemu jednostek, tj. domów pomocy społecznej, warsztatów terapii zajęciowej i placówek opiekuńczo – wychowawczych w naszym powiecie. Przyjęli też informacje na temat działalności Powiatowego Zakładu Aktywności Zawodowej, Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy oraz Powiatowego Zespołu ds. Orzekania o Niepełnosprawności.


piątek, 29 kwietnia 2022 15:30

Powiatowy Zakład Opieki Zdrowotnej w Starachowicach otrzymał blisko 3 mln zł z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19. Dzięki rządowemu wsparciu zmodernizowana zostanie sala porodowa i przeprowadzony zostanie remont Oddziału Chirurgicznego Ogólnego w związku z COVID-19. Środki mają zostać wydatkowane do końca 2022 roku. Stosowna umowa została już podpisana
w siedzibie Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego przez pełniącego obowiązki Zastępcy Dyrektora ds. Leczniczych Jacka Walkowskiego i Wojewodę Zbigniewa Koniusza.


piątek, 29 kwietnia 2022 08:27

Starosta Piotr Ambroszczyk nagrodził zwycięzców powiatowych eliminacji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Za miesiąc to oni będą reprezentować nasz Powiat podczas etapu wojewódzkiego, który odbędzie się w Strawczynie.