1°C

Średnie zachmurzenie
Ciśnienie 1007 hPa


piątek sobota niedziela poniedziałek wtorek
-1 °C -1 °C -1 °C -3 °C 2 °C
-4 °C -3 °C -7 °C -9 °C -5 °C
Biuletyn Informacji Publicznej
Aktualności
czwartek, 30 września 2021 09:51

W dn. 5 października 2021 r. o godz. 10:00 w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Starachowicach, ul. dr Władysława Borkowskiego 4, odbędą się konsultacje społeczne projektu programu regionalnego na lata 2021-2027 Fundusze Europejskie dla Świętokrzyskiego dla mieszkańców i podmiotów z powiatu starachowickiego.

Zarząd Województwa Świętokrzyskiego przedkłada do konsultacji społecznych projekt programu regionalnego na lata 2021-2027 Fundusze Europejskie dla Świętokrzyskiego. Konsultacje na terenie Województwa Świętokrzyskiego przeprowadzone będą w okresie: od 30 września do 8 listopada 2021 r.

W związku z wprowadzonym stanem epidemii i rozprzestrzenianiem się COVID-19, w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo uczestników spotkania, należy obowiązkowo dokonać zgłoszenia udziału elektronicznie na adres: konsultacje.fes@sejmik.kielce.pl (prosimy o podanie imienia i nazwiska oraz jeśli dotyczy – nazwy reprezentowanej instytucji).

Z uwagi na wielkość sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego, gdzie odbędzie się spotkanie w dn. 5.10.2021 r., o udziale decyduje kolejność zgłoszeń. Potwierdzenie uczestnictwa zostanie wysłane na adres e-mail.

Udział w spotkaniach konsultacyjnych będzie możliwy również w formie on-line, tj. za pośrednictwem platformy internetowej Webex: https://sejmik-kielce.webex.com/meet/konsultacje

Uwagi można zgłaszać wyłącznie na formularzu, który wraz z projektem programu regionalnego na lata 2021-2027 Fundusze Europejskie dla Świętokrzyskiego jest dostępny na stronie internetowej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego: www.swietokrzyskie.pro w zakładce poświęconej programowi: Poznaj program na lata 2021-2027: https://bit.ly/3AsBHkg

Wypełnione formularze konsultacyjne należy przekazywać:

- drogą elektroniczną na adres: konsultacje.fes@sejmik.kielce.pl
- drogą korespondencyjną na adres: Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego, Departament Inwestycji i Rozwoju, al. IX Wieków Kielc 3, 25-516 Kielce.

Uwagi i wnioski należy zgłaszać do dnia 12 listopada br. (po upływie ww. terminu, uwagi i wnioski nie będą rozpatrywane). W przypadku uwag przekazywanych za pośrednictwem poczty - decyduje data stempla pocztowego.

Organem właściwym do rozpatrzenia zgłoszonych uwag i wniosków jest Zarząd Województwa Świętokrzyskiego.

Udział w spotkaniach konsultacyjnych jest bezpłatny.


piątek, 24 września 2021 09:46

W dniu 28 września br. (wtorek) na polanie „WYKUS” odbędą się WRZEŚNIOWE SPOTKANIA DZIECI I MŁODZIEŻY NA WYKUSIE pod patronatem STAROSTY STARACHOWICKIEGO Pana Piotra Babickiego. 


piątek, 24 września 2021 08:05

27 września br. (poniedziałek) w Wąchocku odbędą się uroczyste obchody 82. rocznicy powstania Polskiego Państwa Podziemnego oraz tajnego harcerstwa Szarych Szeregów. Uroczystości organizują: starachowickie i wąchockie koło Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej pod honorowym patronatem Starosty Starachowickiego Piotra Babickiego i Burmistrza Miasta i Gminy Wąchock Jarosława Sameli.


czwartek, 23 września 2021 09:42

W sobotę 25.09.2021 r. na ulicach Starachowic i drogach Powiatu Starachowickiego odbędzie się wyścig kolarski Europa Starachowice Race. 


wtorek, 21 września 2021 14:21

APEL Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Starachowicach do mieszkańców miasta i powiatu starachowickiego


Szanowni Państwo, Drodzy Mieszkańcy Powiatu Starachowickiego!

W związku z trwającą nadal pandemią apeluję do wszystkich o szczepienie się przeciwko COVID-19.  W historii ludzkości i historii medycyny jednym z największym osiągnięć było wynalezienie szczepionek dzięki którym  udało się wyeliminować niebezpieczeństwo związane z chorobami zakaźnymi i uratować życie wielu osób. Warto uświadomić sobie, że przyjęcie ogólnodostępnej, bezpłatnej szczepionki jest szansą na zatrzymanie pandemii. Walka z COVID-19 to nasza wspólna sprawa. Wszyscy tęsknimy za normalnością  i zniesieniem ograniczeń. Szczepiąc się zyskasz wewnętrzny spokój wynikający z bezpieczeństwa własnego i najbliższych.

Wszystkim Państwu, którzy już się zaszczepili serdecznie dziękuję i zachęcam do porozmawiania z bliskimi, którzy jeszcze nie skorzystali z tego przywileju aby uczynili ten krok jak najszybciej.

Chrońmy nasze życie i zdrowie.

Drodzy mieszkańcy to od Was zależy nasze zdrowie i zdrowie naszych bliskich, dzieci, rodziców, dziadków i przyjaciół, korzystajmy więc z tej zdobyczy cywilizacji jakim są szczepionki.  Warto pamiętać, że im więcej osób zdecyduje się na szczepienie tym ochrona przed wirusem SARS-CoV-2 będzie skuteczniejsza, a obostrzenia szybciej zostaną zniesione.

z poważaniem,

Ewa Dróżdż

Specjalista w dziedzinie zdrowia publicznego

(skan oryginału w załączeniu)

Załączniki:


 


wtorek, 21 września 2021 10:40

Wojewoda Świętokrzyski – Zbigniew Koniusz organizuje konkurs na spot promujący szczepienia przeciwko COVID-19.


poniedziałek, 20 września 2021 17:48

Jedna z 32 Stref Odkrywania Wyobraźni Aktywności - SOWA - powstanie w Muzeum Przyrody i Techniki im Jana Pazdura w Starachowicach. 20 września br. , podczas uroczystego otwarcia pierwszego z takich miejsc, w Mediotece w Piotrkowie Trybunalskim, wicestarosta Dariusz Dąbrowski odebrał promesę na utworzenie takiego laboratorium w naszym muzeum.


poniedziałek, 20 września 2021 17:11

Jubileusz 100 –lecia szkolnictwa zawodowego w Starachowicach świętowaliśmy w weekend z Zespołem Szkół Zawodowych nr 2 - spadkobiercą najstarszych dziejów w historii naszego miasta oraz powiatu. 


piątek, 17 września 2021 14:25

Wicestarosta składa kwiaty pod Krzyżem KatyńskimWicestarosta Dariusz Dąbrowski reprezentował Powiat podczas obchodów Dnia Sybiraka oraz 82. rocznicy napaści ZSRR na Polskę, organizowanych przez Gminę Starachowice, Związek Sybiraków Koło w Starachowicach oraz Społeczność Szkoły Podstawowej nr 12 im. Mikołaja Kopernika.


piątek, 17 września 2021 09:10

Za nami XII edycja festynu historycznego „Od Prasłowian do Polaków”, organizowanego przez Muzeum Przyrody i Techniki im. Jana Pazdura w Starachowicach w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa. Tym razem motywem przewodnim było dziedzictwo smaków.