Skrzynka podawcza ePUAP Biuletyn Informacji Publicznej
Aktualności
poniedziałek, 11 grudnia 2023 15:16

6175 zł – tyle dokładnie udało się zebrać podczas Świątecznego Kolędowania – imprezy charytatywnej zorganizowanej przez Fundację Zdążyć przed Panem Bogiem oraz Starostę Piotra Ambroszczyka na rzec 2,5 –letniej Amelki Tuz. Dziewczynka od urodzenia zmaga się z różnymi schorzeniami. Tym razem jednak zeszły one na dalszy plan wobec ogromnej fali radości, jaka zalała nasze starostwo.


poniedziałek, 11 grudnia 2023 11:10

Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach, w ramach projektu Świętokrzyski KOMPAS wiedzy, prowadzi badania ankietowe dotyczące jakości życia mieszkańców województwa świętokrzyskiego. Wyniki tych badań zostaną zaprezentowane na Konferencji "Zrównoważony i inkluzywny rozwój regionalny i lokalny. Człowiek - środowisko naturalne - gospodarka - jakość życia. Przykład województwa świętokrzyskiego". Zachęcamy do wypełnienia ankiety http://www.ebadania.pl/706d6222ec3bc84c. Poniżej informacje o samym projekcie. 


piątek, 8 grudnia 2023 14:49

 

Podopieczni Domu Pomocy Społecznej w Starachowicach mogą korzystać już z nowej windy, przystosowanej do potrzeb osób niepełnosprawnych. Zastąpiła ona dotychczasową, która służyła tutaj przez ponad 20 lat. 


czwartek, 7 grudnia 2023 14:57

Przebudowa drogi powiatowej w Lipiu, rozbudowa drogi w Adamowie, przebudowa przejścia dla pieszych w Dąbrowie i trzech kolejnych w Starachowicach. Powiat podpisał umowy na realizację tych inwestycji. Dla mieszkańców oznacza to jedno – poprawę warunków i bezpieczeństwa na drogach. 


czwartek, 7 grudnia 2023 08:40

Dwa nowoczesne odbiorniki GPS, umożliwiające dokładną lokalizację pozycji znalezisk, trafiły do Grupy Ochrony Zabytków „Fort”, która w ramach projektu „Poznaj historię poprzez detektorystykę”, uczy uczniów III LO w Starachowicach jak legalnie poszukiwać zabytków w terenie i obsługiwać sprzęt do detektorystyki. Przedsięwzięciu patronuje starosta Piotr Ambroszczyk. 


poniedziałek, 4 grudnia 2023 12:54

Dobiegła końca VI kadencja Rada Muzeum Przyrody i Techniki Ekomuzeum im. Jana Pazdura w Starachowicach. 1 grudnia br. odbyło się ostatnie posiedzenie, które było znakomitą okazją do podziękowania za pracę jej członkom.  


poniedziałek, 4 grudnia 2023 09:29

Ruszył nabór do kolejnej edycji programu: „Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej”. Mieszkasz na terenie powiatu starachowickiego? Jesteś osobą niepełnosprawną ze znacznym lub umiarkowanym stopniem niepełnosprawności lub opiekunem dziecka do 16 roku życia z orzeczeniem o niepełnosprawności? Jeśli tak, możesz ubiegać się o asystenta, który będzie cię wspierał w czynnościach dnia codziennego. Termin składania wniosków mija 15 grudnia br.


piątek, 1 grudnia 2023 17:47

Starosta Starachowicki Piotr Ambroszczyk wspólnie z Fundacją Zdążyć przed Panem Bogiem i sponsorami zaprasza na Świąteczne Kolędowanie – imprezę charytatywną podczas której będą zbierane pieniądze na rzecz 2, 5 – letniej Amelki Tuz. Impreza odbędzie się 9 grudnia w Starostwie Powiatowym w Starachowicach. Szczegóły poniżej.


piątek, 1 grudnia 2023 09:16

Żadna inna Rada Powiatu w Polsce, ale też poza jej granicami, nie może poszczycić się radnym, który jest mistrzem świata w trójboju siłowym. A nasza owszem, co głośno wybrzmiało podczas ostatniej sesji Rady Powiatu, kiedy to oklaskami podziękowano  Jarosławowi Olechowi za jego ostatnie zwycięstwo na Mistrzostwach Świata w Trójboju Siłowym na Litwie. 


czwartek, 30 listopada 2023 13:31

Dwie nowe sfery objęte dotacją powiatu i aż pięć nowych zadań, wskazanych jako priorytetowe znalazło się w Rocznym Programie Współpracy Powiatu Starachowickiego z organizacjami pozarządowymi na 2024 r., jaki został przyjęty na ostatniej sesji Rady Powiatu w Starachowicach. Szczegóły poniżej.