Skrzynka podawcza ePUAP Biuletyn Informacji Publicznej
Aktualności
piątek, 26 kwietnia 2024 15:10

Trwają przygotowania do 10. jubileuszowej edycji Legendy STARa – zlotu pojazdów zabytkowych, organizowanego przez Powiat Starachowicki. Impreza planowana jest w ostatnim, w pełni sierpniowym tygodniu, tj. od 20 do 25 sierpnia br. Ma ją poprzedzić konwój STARów przez Polskę. A póki co prezentujemy grafikę autorstwa Marcina Bondarowicza, która będzie promować tegoroczną imprezę. 


piątek, 26 kwietnia 2024 09:21

Bezpłatne badanie piersi, USG ginekologiczne, cytologię płynną i test na obecność wirusa HPV będą mogły wykonać panie z naszego powiatu już 15 maja br. w ramach 6. edycji programu „W kobiecym interesie”, realizowanego przez firmę Gedeon Richter Polska w partnerstwie z naszym Powiatem. Badania będą wykonywane w mobilnym gabinecie ginekologicznym, który stanie na parkingu przy szpitalu (ul. Batalionów Chłopskich 6). Aby móc z nich skorzystać, trzeba zarejestrować się wcześniej na stronie programu: https://rejestracja-wkobiecyminteresie.pl/


piątek, 26 kwietnia 2024 08:27

Powiatowy Zakład Opieki Zdrowotnej w Starachowicach nie zawiesza działalności Oddziału Położniczo-Ginekologicznego z Salą Porodową, a tym bardziej nie planuje jego likwidacji. Taka dezinformacja pojawiła się w piśmie wystosowanym przez Dyrektora ZOZ w Busku-Zdroju Grzegorza Lasaka do Premiera Donalda Tuska w sprawie trudnej sytuacji finansowej świętokrzyskich „porodówek”. W odpowiedzi na to dyrektor starachowickiego szpitala wydał oświadczenie, w którym stanowczo oświadcza, iż treść tego pisma nie była z nim konsultowana i choć działania dyrekcji buskiej lecznicy podjęte w trosce o bezpieczeństwo kobiet zdają się słuszne, to nie ma przyzwolenia na przekazywanie nieprawdziwych informacji, a tym samym nadszarpywanie autorytetu najlepiej ocenianego pod względem opieki okołoporodowej oddziału położniczego w Polsce tj. Oddziału Położniczo-Ginekologicznego z Salą Porodową w Starachowicach. Całość oświadczenia publikujemy poniżej. 


czwartek, 25 kwietnia 2024 13:20

25 kwietnia br. odbyła się ostatnia sesja Rady Powiatu w Starachowicach VI kadencji. Po szybkich i sprawnych obradach, radni odebrali dyplomy z podziękowaniami za dotychczasową współpracę z rąk przewodniczącej Rady Powiatu Bożeny Wrony, wiceprzewodniczącego Ryszarda Nowaka oraz starosty Piotra Ambroszczyka. 


środa, 24 kwietnia 2024 13:26

Przypominamy, że ciągle trwa nabór wniosków do dwóch programów mieszkaniowych skierowanych do osób niepełnosprawnych z pakietu „Samodzielność– Aktywność – Mobilność!” (S-A-M) tj. „Mieszkanie dla absolwenta” oraz „Dostępne mieszkanie”, realizowanyh przez PFRON. Inicjatywy służą rozwiązaniu jednego z najbardziej istotnych problemów czyli braku mieszkania, w szczególności spełniającego indywidualne kryterium dostępności. Zachęcamy do zapoznania się z informacją o nich i skorzystania. 


środa, 24 kwietnia 2024 09:00

Uwaga kierowcy! Od 29 kwietnia br. zamknięta zostanie dla ruchu ulica Piłsudskiego na odcinku od przebudowywanego ronda im. księdza Jerzego Popiełuszki do wysokości budynków gazowni. Spowoduje to także zmianę kursowania linii autobusowych. Trasa zastępcza poprowadzona została ulicami: Na Szlakowisku, al. Armii Krajowej, Jadwigi Kaczyńskiej do ronda Lecha Kaczyńskiego. Przewidywany termin trwania prac to 5 miesięcy.


wtorek, 23 kwietnia 2024 15:00

Dobiegła końca kwalifikacja wojskowa w powiecie starachowickim. W tym roku przed komisją stawiło się 410 osób,  głównie mężczyźni urodzeni w 2005 roku. Starosta Piotr Ambroszczyk podziękował komisji za dobrą oraz rzetelną pracę.


wtorek, 23 kwietnia 2024 09:55

Zapraszamy serdecznie do udziału w obchodach Narodowego Święta Trzeciego Maja. Oficjalne uroczystości odbędą się tak jak co roku w kościele pw. Wszystich Świętych i pod Pomnikiem Niepodległości w Starachowicach. W godzinach popołudniowych planowany jest natomiast Majowy Rajd Rowerowy. Szczegółowy program poniżej. 


wtorek, 23 kwietnia 2024 09:05

Ponad 1 mln zł przeznaczył w ubiegłym Powiat Starachowicki na rehabilitację zawodową i zatrudnienie osób niepełnosprawnych. Dzięki tym środkom 13 osób podjęło pracę, z czego 5 u pracodawców, a pozostali zdecydowali się na samozatrudnienie. 


poniedziałek, 22 kwietnia 2024 11:58

Krajowa Izba Gospodarcza w partnerstwie z Instytut ADN sp. z o.o. sp. k. zapraszają do udziału w projekcie "Akademia GOZ". Jest on skierowany do przedsiębiorstw, bez znaczenia na ich wielkość, zainteresowanych wdrożeniem rozwiązań gospodarki o obiegu zamkniętym (GOZ) w przedsiębiorstwie. Szczegóły poniżej.