Skrzynka podawcza ePUAP Biuletyn Informacji Publicznej
Aktualności
środa, 21 czerwca 2023 10:21

22 czerwca br. (czwartek) na sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Starachowicach odbędzie się LIV sesja Rady Powiatu w Starachowicach. Posiedzenie rozpocznie się o godz 9.00 i będzie transmitowane na stronie: http://esesja.tv
Poniżej publikujemy porządek obrad. 


poniedziałek, 19 czerwca 2023 13:02

Mieszkańcy powiatu po raz kolejny upamiętnili żołnierzy Armii Krajowej, walczących pod komendą Jana Piwnika „Ponurego” i Eugeniusza Kaszyńskiego „Nurta”. W trzydniowych uroczystościach Wykus 2023, organizowanych przez Środowisko AK "Ponury"-"Nurt" oraz obwód świętokrzyski ZHR, nie mogło zabraknąć też władz powiatowych, zwłaszcza że patronat nad nimi sprawował również starosta Piotr Ambroszczyk. 


poniedziałek, 19 czerwca 2023 13:01

Nieopodal wejścia do dawnej Fabryki Samochodów Ciężarowych w Starachowicach, odsłonięto tablicę poświęconą inż. Antoniemu Chmielnickiemu, współtwórcy całkowicie polskiej konstrukcji ciężarówki – STARa 200 i jego wariantów. W tym wyjątkowym wydarzeniu uczestniczyli również starosta Piotr Ambroszczyk i wicestarosta Dariusz Dąbrowski. Specjalnie na tę okoliczność zjawił się  również jeden z uczestników Legendy STARa – Paweł Gołębiowski – właściciel dwóch prototypów , jakie powstały w końcowej fazie działalności FSC - z silnikiem 359 z turbodoładowniem i odchylaną kabiną nad którą pracował nasz legendarny konstruktor. 


środa, 14 czerwca 2023 13:23

Zakończyła się przebudowa wejścia głównego do Starostwa Powiatowego w Starachowicach. Stało się ono przyjazne osobom niepełnosprawnym, w tym niewidomym oraz poruszającym się na wózkach. 


poniedziałek, 12 czerwca 2023 09:17

Masz nowe buty, które zepsuły się po zaledwie kilku dniach noszenia? Zamówiłeś telefon i dostarczyli ci uszkodzony, a przedsiębiorca nie chce uznać reklamacji? Biuro podróży proponuje ci umowę, która ma niedozwolone zapisy? Warto znać swoje prawa! Sprawdź, co się zmieniło w dotychczasowych przepisach z zakresu ochrony konsumentów. 


środa, 7 czerwca 2023 15:30

Za nami XVII edycja warsztatów archeologicznych „Żelazne korzenie”, organizowanych przez Powiat Starachowicki we współpracy ze Świętokrzyskim Stowarzyszeniem Dziedzictwa Przemysłowego i Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach. Była to doskonała okazja by przeżyć wspaniałą wyprawę do świata starożytnych hutników świętokrzyskich!


wtorek, 6 czerwca 2023 08:08

I Forum Rad Seniorów Województwa Świętokrzyskiego odbyło się 2 czerwca br. w Starachowicach. Do naszego powiatu zjechali przedstawiciele seniorów z całego województwa świętokrzyskiego, aby rozmawiać o roli rad seniorów w umocowaniu prawnym w strukturach miast i kraju. 


poniedziałek, 5 czerwca 2023 09:39

Przed nami kolejne uroczystości wykusowe, upamiętniające żołnierzy i dowódców oddziałów partyzanckich Armii Krajowej, dowodzonych przez cichociemnych płk. Jana Piwnika „Ponurego” i mjr. Eugeniusza Kaszyńskiego „Nurta”. Obchody trwać będą trzy dni, od 16 do 18 czerwca. Hołd żołnierzom legendarnych cichociemnych mieszkańcy regionu będą oddawać nie tylko na Wykusie, ale też w Kielcach, Starachowicach oraz Wąchocku. Szczegóły poniżej. 


czwartek, 1 czerwca 2023 09:14

5 czerwca br. nastąpi protokolarne przekazanie placu budowy firmie TRAKCJA S.A, która zajmie się budową  wiaduktu w Starachowicach.


środa, 31 maja 2023 15:15

Zarząd Powiatu przedłożył Radzie Raport o stanie Powiatu Starachowickiego za rok 2022. Będzie on przedmiotem debaty  na  sesji absolutoryjnej, która odbędzie się 22 czerwca br.