Skrzynka podawcza ePUAP Biuletyn Informacji Publicznej
Aktualności
środa, 31 maja 2023 14:15

Za nami kolejna edycja konkursu plastycznego „Zielony dom receptą na smog”, organizowanego przez Wydział Nieruchomości, Leśnictwa i Ochrony Środowiska naszego starostwa przy współpracy z Państwowym Ogniskiem Plastycznym. Wręczenie nagród odbyło się 31 maja br. z udziałem starosty Piotra Ambroszczyka. 


poniedziałek, 29 maja 2023 13:50

15 drużyn, a w nich aż 150 druhów, rywalizowało w Powiatowych Zawodach Sportowo Pożarniczych Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych OSP, jakie odbyły się 28 maja na stadionie miejskim w Starachowicach. Nagrody wręczył zwycięzcom starosta Piotr Ambroszczyk.


czwartek, 25 maja 2023 14:09

Za nami pierwsze ćwiczenie proobronne dla mieszkańców powiatu zorganizowane w partnerstwie ze Stowarzyszeniem Byłych Żołnierzy Rezerwa w Starachowicach, 103 Batalionem Lekkiej Piechoty w Ostrowcu Świętokrzyskim, Wojskowym Centrum Rekrutacji w Kielcach i ZDZ w Starachowicach. Ci, którzy przyszli, mieli okazję zapoznać się z bronią, sprawdzić swoje umiejętności strzeleckie, zmysł taktyczny i wiedzę z zakresu medycyny pola walki. 


czwartek, 18 maja 2023 12:51

O nowe książkowe pozycje wzbogacą się wkrótce szkolne książnice w trzech powiatowych placówkach: I i II LO oraz Technikum nr 1 w ZSZ nr 1 w Starachowicach. Jest to zasługą pozyskanego dofinansowania z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025. 18 maja br. w Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim w Kielcach podpisana została umowa w tej sprawie. 


środa, 17 maja 2023 14:38

Beata Stąpor została nową dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Starachowicach. 15 maja br. Zarząd Powiatu w Starachowicach zdecydował o zatrudnieniu jej na stanowisku dyrektora Zarządu Dróg Powiatowych w Starachowicach. Była ona jedyną kandydatką, która złożyła ofertę w konkursie, a podczas rozmowy kwalifikacyjnej potwierdziła swoje predyspozycje, wiedzę oraz umiejętności wymagane do pracy na tym stanowisku. 


wtorek, 16 maja 2023 08:21

Powiat pozyskał pieniądze z PFRON-u na zakup nowej windy do Domu Pomocy Społecznej w Starachowicach. Dotychczasową, 22 – letnią, zastąpi nowa, bezobsługowa, przystosowana do przewozu osób niepełnosprawnych, a tych, jest w placówce już prawie 80 procent.


środa, 10 maja 2023 16:30

Powiat pozyskał niespełna 50 tys. zł od Mazowieckiego Konserwatora Zabytków na przeprowadzenie prac konserwatorskich przy torowisku zabytkowej Starachowickiej Kolei Wąskotorowej. 10 maja br. podpisana została umowa na udzielenie dotacji. Pozwoli ona na przeprowadzenie prac mających na celu bieżące utrzymanie linii na odcinku Iłża – Marcule.


poniedziałek, 8 maja 2023 14:16

Już tylko do 10 maja br. można nadsyłać zgłoszenia do V edycji Honorowej Nagrody Gospodarczej Starosty Starachowickiego „Żelazny Pierścień”, wyróżnienia przyznawanego firmom za szczególny wkład w rozwój Powiatu Starachowickiego. Po raz pierwszy przyznamy także Nagrodę Przyjaciel Powiatu Starachowickiego za wspieranie i przyczynianie się do szeroko rozumianego rozwoju i promocji naszego powiatu, zarówno w kraju jak i zagranicą. 

 


poniedziałek, 8 maja 2023 11:12

Blisko 40 kierowców w naszym powiecie jeździ z nieważnym prawem jazdy. A Twój dokument? Czy nadal jest ważny? Lepiej sprawdź, bo może cię to kosztować nawet kilka tysięcy złotych. 


piątek, 5 maja 2023 08:34

To już pewne! Firma TRAKCJA S.A.z Warszawy zajmie się budową wiaduktu w Starachowicach, a nadzorować inwestycję będzie Specjalistyczne Biuro Inwestycyjno – Inżynierskie PROSTA – PROJEKT z Chmielnika. Zarząd Dróg Powiatowych w Starachowicach zatwierdził wyniki przetargu na „Poprawę warunków obsługi i rozwoju SSE Starachowice S.A. m.in. poprzez budowę bezkolizyjnego przejazdu drogowego nad linią kolejową nr 25 w Starachowicach”.