Skrzynka podawcza ePUAP Biuletyn Informacji Publicznej
Aktualności
czwartek, 10 sierpnia 2023 15:42

Inauguracyjne posiedzenie nowej Powiatowej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych przy Staroście Starachowickim odbyło się 8 sierpnia br. w Starostwie Powiatowym w Starachowicach. Była to znakomita okazja by podziękować za pracę dotychczasowym jej członkom. 


środa, 9 sierpnia 2023 09:07

Starosta Piotr Ambroszczyk wspólnie z prezydentem Markiem Materkiem oraz parafią pw. Wszystkich Świętych zapraszają na obchody Święta Wojska Polskiego  w Starachowicach. Odbędą się one 15 sierpnia, tradycyjnie w kościele pw. Wszystkich Świętych i pod Pomnikiem Niepodległości. Ich zwieńczeniem będzie wieczorny koncert „Wiązanka dla żołnierza” w Amfiteatrze Parku Miejskiego. Szczegóły poniżej. 


wtorek, 8 sierpnia 2023 15:22

Już 112 pojazdów, w tym 65 ciężarówek, zostało zgłoszonych na 9. Legendę STARa - zlot pojazdów zabytkowych organizowany przez Powiat Starachowicki przy współpracy z szerokim gronem partnerów. Znowu „idziemy na rekord”. Impreza z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród fanów motoryzacji. Po raz kolejny zyskała też wsparcie Fundacji Orlen. 


wtorek, 8 sierpnia 2023 10:06

Mieszkańcy Starachowic uczcili 80. rocznicę rozbicia niemieckiego więzienia przez oddział partyzancki Antoniego Hedy „Szarego”. W uroczystościach, jakie odbyły się 7 sierpnia uczestniczył członek Zarządu Powiatu Stanisław Wojtan.  


poniedziałek, 7 sierpnia 2023 14:55

Wprawdzie wciąż jeszcze żniwa, ale trwają już intensywne przygotowania do Powiatowo - Gminnych Dożynek. W tym roku odbędą się one 3 września, a ich gospodarzem będzie Gmina Mirzec. 


poniedziałek, 7 sierpnia 2023 13:55

Wicestarosta Dariusz Dąbrowski, wspólnie z członkiem Zarządu Powiatu Stanisławem Wojtanem oraz przewodniczącą Rady  Bożeną Wroną uczestniczył w kolejnych, XXIII Dniach Pawłowa. Impreza gromadzi co roku pokaźne grono mieszkańców, którzy oprócz lokalnych artystów, mogą obejrzeć także koncerty artystów polskiej sceny muzycznej. Tym razem byli to Enej i Czadoman. 


poniedziałek, 7 sierpnia 2023 13:51

Zespoły ludowe z gminy Mirzec oraz sąsiednich gmin powiatu starachowickiego prezentowały się podczas Powiatowego Festiwalu Kultury Ludowej, jaki odbył się w sobotę 5 sierpnia w Małyszynie. Ich występom przyglądał się m.in. wicestarosta Dariusz Dąbrowski.


piątek, 4 sierpnia 2023 14:59

Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych ostrzega przed wzmożonym ruchem pojazdów wojskowych na drogach niemal całej Polski. Wszystko z powodu przygotowań do Wielkiej Defilady pod hasłem Silna Biało-Czerwona, która odbędzie się na Wisłostradzie w Warszawie, w związku ze Świętem Wojska Polskiego.


piątek, 4 sierpnia 2023 12:01

Przed nami 80 rocznica rozbicia aresztu niemieckiego w Starachowicach. Obchody upamiętniające to wydarzenie odbędą się 7 sierpnia br. (poniedziałek), najpierw w Kościele p.w. Świętej Trójcy w Starachowicach (ul. Kościelna 12), a później pod pomnikiem przy ulicy Piłsudskiego. Szczegóły poniżej. 


piątek, 4 sierpnia 2023 11:46

Już dziś, tj. 4 września br. rusza Street Food Polska Festival w Starachowicach, który potrwa aż do niedzieli. Natomiast w sobotę, 5 września muzyczne żywioły dotrą do Portu Lubianka, gdzie odbędzie się Lubianka Sunshine. Kto wystąpi na scenie? Sprawdźcie poniżej.