Skrzynka podawcza ePUAP Biuletyn Informacji Publicznej
Aktualności
czwartek, 15 lutego 2024 08:19

Na podstawie art. 19a ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz. U. z 2023 r., poz. 571) publikujemy uproszczoną ofertę na realizację zadania publicznego pn. "Wspieranie rozwoju młodzieży klubu sportowego TS Feniks Starachowice m. in. poprzez szkolenia, zawody sportowe", złożoną przez organizację pozarządową: Towarzystwo Sportowe Feniks Starachowice.


środa, 14 lutego 2024 15:13

Starosta Starachowicki Piotr Ambroszczyk, Komendant Powiatowy Policji mł. insp. Paweł Szczepaniak i Powiatowa Rada Pamięci zapraszają do udziału w uroczystych obchodach 80. rocznicy śmierci por. Zygmunta Procha, żołnierza , policjanta, twórcy i szefa komórki kontrwywiadu Komendy Obwodu Iłża Armii Krajowej krypt. „Baszta”. Odbędą się one 19 lutego 2024 r. (poniedziałek) przy tablicy upamiętniającej Zygmunta Procha, przy wejściu do Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach. Początek obchodów zaplanowany został na godz.10.00. W programie: wystąpienia okolicznościowe oraz złożenie wiązanek i zapalenie zniczy pod tablicą. Następnie uczestnicy udadzą się na cmentarz parafialny przy ul. Zgodnej – miejsce wiecznego spoczynku por. Procha gdzie oddadzą mu hołd minutą ciszy i zapaleniem „świateł pamięci”.


środa, 14 lutego 2024 14:14

16 lutego o godz. 17.30 w budynku dawnego Gimnazjum nr 3 w Starachowicach (hol na II piętrze) odbędzie się "Zimowy koncert" - koncert piosenek w wykonaniu uczestników zajęć feryjnych "Solo i w zespole z Mrózkami". Przez trwający pierwszy tydzień ferii dzieci uczestniczą w bezpłatnych zajęciach organizoanych przez Park Kultury, gdzie szlifują nie tylko głos ale i emisję, uczą się ruchu i doboru odpowiedniego dla siebie repertuaru. Efekty tej pracy zaprezentują na wspólnym koncercie z prowadzącymi zajęcia instruktorami - dr Bożeną Mahdaleną Mrózek i Piotrem Mrózkiem. Wstęp wolny. Zapraszamy serdecznie. 


środa, 14 lutego 2024 07:43

Nie lada gratka dla miłośników słowa. 22 marca w Parku Kultury w Starachowicach odbędą się eliminacje rejonowe do 69 Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorkiego, organizowanego przez owarzystwo Kultury Teatralnej w Warszawie. Zapraszamy uczniów szkół ponadpodstawowych, studentów i osoby dorosłe do spróbowania swych sił w turniejach: recytatorskim, poezji śpiewanej, teatrów jednego aktora i wywiedzione ze słowa. Szczegóły poniżej. 


wtorek, 13 lutego 2024 10:41

Prowadzone przez Powiat Państwowe Ognisko Plastyczne w Starachowicach ma już 35 lat. 9 lutego br. odbył się wernisaż wystawy prezentującej dorobek artystyczny jej wychowanków, inaugurujący obchody jubileuszowe, które trwać będą przez cały rok. 


wtorek, 13 lutego 2024 10:41

Do grona 100 – latków w naszym powiecie dołączyła pani Wiktoria Strzelecka – mieszkanka Domu Pomocy Społecznej w Starachowicach, która 11 lutego br. obchodziła swoje setne urodziny. W tym wyjątkowym jubileuszu towarzyszył jej również starosta Piotr Ambroszczyk. 


wtorek, 13 lutego 2024 10:39

Hala sportowa przy Zespole Szkół Zawodowych nr 3 w Starachowicach jest już otwarta! Powiat zakończył już oficjalnie kompleksowy remont tego obiektu. 9 lutego br. odbyło się tu ślubowanie klas pierwszych. 


poniedziałek, 12 lutego 2024 07:27

Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych informuje o wzmożonym ruchu kolumn pojazdów wojskowych od połowy lutego do końca maja, po drogach niemal wszystkich województw w Polsce. est to związane z cyklicznymi wojskowymi ćwiczeniami pod kryptonimem STEADFAST DEFENDER-24 i DRAGON-24, które odbędą się zgodnie z tegorocznym programem szkolenia Sił Zbrojnych RP.


piątek, 9 lutego 2024 15:45

12 lutego br. ruszają wyczekiwane przez uczniów zimowe ferie. Dla tych, którzy nigdzie nie wyjeżdżają, wcale nie muszą być one nudne! Na dzieci i młodzież czekać będzie różnorodna oferta zajęć, także w szkołach oraz placówkach prowadzonych przez Powiat Starachowicki. Szczegóły poniżej


piątek, 9 lutego 2024 15:42

Starosta Starachowicki zachęca podmioty działające na rzecz seniorów, w szczególności przedstawicieli organizacji pozarządowych oraz podmioty prowadzące uniwersytety trzeciego wieku, działające na terenie powiatu starachowickiego, aby zgłaszali swoich reprezentantów do Komisji, rekomendującej kandydatów na Członków Rady Seniorów Powiatu Starachowickiego. Można to robić do 19 lutego br. Szczegóły poniżej.