-3°C

Duże zachmurzenie
Ciśnienie 1044 hPa


czwartek piątek sobota niedziela poniedziałek
1 °C 1 °C 4 °C 4 °C 5 °C
-11 °C -5 °C -1 °C 1 °C 2 °C
Biuletyn Informacji Publicznej
Aktualności
środa, 2 listopada 2022 08:48

W ostatnim kwartale odnotowano ponad 1800 prób wyłudzeń kredytów na łączną kwotę  598 tys. zł. Skala nieraportowanych ataków oszustów jest wielokrotnie większa. Przestępcy dzwonią z numerów telefonu, które wyświetlają się jak prawdziwy numer wiarygodniej instytucji, np. znanego dostawcy usług lub banku. Ofiarą takiej manipulacji socjotechnicznej może paść każdy.


poniedziałek, 31 października 2022 10:14

Zapraszamy na wernisaż I Przeglądu Fotografii Wernakularnej "Niedzielne atrakcje", współfinansowanego przez Powiat Starachowicki. Konkurs ma na celu prezentację fotografii z domowych archiwów, fotografii codziennych, często uznawanych za banalne, zwykłe prozaiczne, które będą dokumentowały życie codzienne mieszkańców powiatu. Będzie więc na co popatrzeć. Impreza odbędzie się 8 listopada br. o godz. 18.00 w aktualnej siedzibie Parku Kultury w Starachowicach, w dawnym Gimnazjum nr 3 przy ulicy Leśnej 2. 


piątek, 28 października 2022 13:36

Publikujemy informację o wyniku naboru kandydatów na członków Komisji Konkursowej powołanej do opiniowania ofert na realizację zadania publicznego w zakresie powierzenia prowadzenia punktów nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego oraz edukacji prawnej na terenie powiatu starachowickiego w 2023 roku.


piątek, 28 października 2022 10:58

Rada Powiatu w Starachowicach na sesji, która odbyła się 27 października br., przyjęła uchwałę w sprawie ustalenia wysokości opłat za usuwanie i przechowywanie pojazdów, w przypadku m.in. pozostawienia ich w miejscu niedozwolonym, utrudniającym ruch, lub w inny sposób zagrażający bezpieczeństwu. Nowe stawki będą obowiązywać od 1 stycznia 2023 r.


piątek, 28 października 2022 10:34

Uchwalenie Rocznego Programu Współpracy Powiatu Starachowickiego z organizacjami pozarządowymi, przyjęcie zmian w budżecie i Wieloletniej Prognozie Finansowej Powiatu czy zapoznanie się z informacją o stanie realizacji zadań oświatowych w poprzednim roku szkolnym – to główne punkty XLV sesji Rady Powiatu, która odbyła się 27 października br. Radni przyjęli także uchwałę w sprawie zawarcia porozumienia o wspólnym przygotowaniu i przeprowadzeniu postępowania na zakup gazu w ramach Staropolskiej Grupy Zakupowej na rok 2023.


środa, 26 października 2022 13:13

Do końca października br. można nadsysłać prace na XVI Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny "Magia Powiatu Starachowickiego. Natura, Kultura Materialna, Tradycje" im. Jerzego Orzechowskiego, organizowany pod patronatem Starosty Starachowickiego i Prezydenta Miasta Starachowice. Konkurs od lat cieszy się dużą popularnością wśród fotografujących miłośników naszego powiatu. Mamy nadzieję, że także w tym roku pokażą nam jego piękno i magię! Czekamy na zgłoszenia! Szczegóły znajdziecie tutaj.  


środa, 26 października 2022 13:01

Zachęcamy  uczniów z naszego powiatu do udziału w III Świętokrzyskiej Międzyszkolnej Lidze Szachowej. Zgłoszenia przyjmowane są do 31 października br. za pośrednictwem formularza zgłoszenioweniowego zamieszczony na stronie: https://szachowa-akademia.pl/liga. W planach jest rozegranie 6 turniejów ligowych i jednego finałowego. Udział w nich jest całkowicie bezpłatny. W II Świętokrzyskiej Międzyszkolnej Lidze Szachowej wzięło udział 480 szachistów z Województwa Świętokrzyskiego reprezentując 62 szkoły. Nabór do tegorocznej ligii jest nadal otwarty. Szczegóły w materiale poniżej. 


środa, 26 października 2022 12:48

Świat cały czas idzie do przodu, a razem z nim zmienia się nasza codzienność. Smartfony zastąpiły telefony stacjonarne, a serwisy z wideo online wyparły kasety wideo i płyty DVD. Dynamiczne zmiany dotyczą również tego w jaki sposób korzystamy z naszych pieniędzy. Tradycyjna gotówka, a również karty płatnicze zostają coraz częściej zastępowane przez nowocześniejsze formy płatności.


wtorek, 25 października 2022 14:14

Mammobus - mobilny gabinet diagnostyczny przyjedzie do powiatu starachowickiego. Bezpłatne badania będą dostępne 4 listopada br. w godzinach 9.00 - 13.00  przy Miejsko - Gminnym Ośrodku Kultury w Wąchocku. Zachęcamy do skorzystania. 


wtorek, 25 października 2022 13:16

Zarząd Powiatu Uchwałą nr 144/2022 z dnia 25 października 2022 dokonał zmiany ogłoszenia otwartego konkursu  ofert na realizację zadania publicznego w zakresie powierzenia prowadzenia punktów nieodpłatnej pomocy prawnej lub świadczenia nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego oraz edukacji prawnej na terenie Powiatu Starachowickiego w 2023 r. Zmianie uległy: wysokość środków przeznaczonych na realizację zadania i termin składania ofert (do 16 listopada 2022 r.). Szczegóły poniżej.