Skrzynka podawcza ePUAP Biuletyn Informacji Publicznej
Aktualności
piątek, 21 kwietnia 2023 08:16

Drużyna z Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 w Starachowicach została zwycięzcą powiatowych eliminacji Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego, organizowanego przez starachowicki oddział kieleckiego Automobilklubu. Będzie teraz reprezentować nasz powiat podczas wojewódzkich zmagań. 


czwartek, 20 kwietnia 2023 09:21

Znamy już wykonawców inwestycji związanej z budową wiaduktu w Starachowicach. Będą to firmy: TRAKCJA S.A.z Warszawy i Specjalistyczne Biuro Inwestycyjno – Inżynierskie PROSTA – PROJEKT z Chmielnika. 


czwartek, 13 kwietnia 2023 14:57

Władze powiatu uczciły pamięć ofiar zbrodni katyńskiej. Starosta Piotr Ambroszczyk wspólnie z członkiem Zarządu Powiatu Stanisławem Wojtanem uczestniczył w obchodach Dnia Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej, mordu dokonanego przez NKWD na blisko 22 tysiącach Polaków – żołnierzach Wojska Polskiego, Korpusu Ochrony Pogranicza, funkcjonariuszach Policji Państwowej i urzędnikach. Wśród ofiar byli także mieszkańcy naszego powiatu. 


piątek, 7 kwietnia 2023 09:05

 


środa, 5 kwietnia 2023 09:10

Za chwilę rozpocznie się nabór do szkół ponadpodstawowych. Aby proces ten przeszedł sprawnie, a uczniowie byli jak najlepiej poinformowani o aktualnej ofercie kształcenia, powiat prowadzi rozmowy z dyrekcjami szkół podstawowych. Jedno z tego rodzaju spotkań, z udziałem starosty Piotra Ambroszczyka i wicestarosty Dariusza Dąbrowskiego, odbyło się 4 kwietnia br. w Starostwie Powiatowym w Starachowicach. 


środa, 5 kwietnia 2023 09:04

35 pracodawców, ponad 250 ofert pracy i ok. 500 odwiedzających. W Zespole Szkół Zawodowych nr 3 w Starachowicach odbyły się Regionalne Targi Pracy „Polska – Ukraina”, organizowane przez Wojewódzki Urząd Pracy w Kielcach we współpracy z naszym powiatem oraz Powiatowym Urzędem Pracy. Wydarzeniu  patronował starosta Piotr Ambroszczyk. 


poniedziałek, 3 kwietnia 2023 14:57

Powiat Starachowicki był gospodarzem Konwentu Powiatów Województwa Świętokrzyskiego. 31 marca br. gościliśmy u nas starostów z całego regionu, którzy dyskutowali na temat m.in. możliwości pozyskiwania funduszy unijnych na cyfryzację zasobów danych geodezyjnych, a także edukacji włączającej w szkołach. Zapoznali się również z naszymi doświadczeniami w zakresie współpracy szkół zawodowych z przedsiębiorcami. 


czwartek, 30 marca 2023 07:26

Trwają przygotowania do rozpoczęcia kolejnego postępowania przetargowego na zakup energii  elektrycznej w ramach zorganizowanej przez Powiat Starachowicki Staropolskiej Grupy Zakupowej. Inicjatywa cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród samorządów z województwa świętokrzyskiego. Swój wstępny akces zgłosiło już ponad 20 podmiotów. 


piątek, 24 marca 2023 15:23

Już jest! Nowa świetlica w II LO im. Stanisława Staszica w Starachowicach. To zasługa działającej tam Rady Rodziców. Powiat dołożył też własną cegiełkę – 5 komputerów i urządzenie wielofunkcyjne, z których mogą korzystać uczniowie. W ramach oficjalnego otwarcia, 24 marca br. odbył się na niej finał Tygodnia Kultury Języka Polskiego. 


piątek, 24 marca 2023 14:10

Przed nami dwudniowe Targi Edukacji i Biznesu, organizowane przez Świętokrzyską Grupę Mediową w partnerstwie z naszym powiatem, Miastem Starachowice, a także Agencją Rozwoju Przemysłu,  Bankiem Gospodarstwa Krajowego i Świętokrzyskim Klastrem Wodorowym „Industria”. Będzie to znakomita okazja do integracji środowiska przedsiębiorców, wzmocnienia relacji pomiędzy szkołami a biznesem, a także promocji studiowania w Świętokrzyskiem.