Skrzynka podawcza ePUAP Biuletyn Informacji Publicznej
Aktualności
poniedziałek, 11 marca 2024 09:19

Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach  zaprasza do udziału w zajęciach z cyklu „Muzeum na Święta – edycja Wielkanoc”. Warsztaty dedykowane są dla wszystkich grup wiekowych. Trwają od 11-27.03.2024r. Szczegóły na plakacie zamieszczonym poniżej. 


poniedziałek, 11 marca 2024 09:16

12 marca o godz. 18.00 w kinie Fenomen w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbędzie się pokaz filmu Marzec '68" w reżyserii Krzysztofa Langa. Będzie to ostatnie spotkanie w ramach VIII edycji Kieleckiego Przeglądu Polskich Filmów Fabularnych „Historia w filmie". Seans zostanie poprzedzony wstępem Marka Jończyka z Referatu Badań Historycznych w Delegaturze IPN w Kielcach. Wstęp wolny!


piątek, 8 marca 2024 09:02

Powiat Starachowicki świętuje w tym roku jubileusz 25-lecia swego istnienia. Z tej właśnie okazji 12 marca br. odbędzie się uroczysta sesja Rady Powiatu w Starachowicach, na której zostanie przyjęta m.in. Deklaracja okolicznościowa z okazji tejże rocznicy. 


piątek, 8 marca 2024 07:31

 


czwartek, 7 marca 2024 15:31

Przed nami Świętokrzyskie Targi Edukacyjne i Powiatowa Giełda Szkół Ponadpodstawowych – dwa wyjątkowe wydarzenia, organizowane przez Powiat,  poświęcone prezentacji bogatej oferty edukacyjnej, zarówno ze strony renomowanych uczelni wyższych, jak i znakomitych szkół ponadpodstawowych w naszym powiecie. To  idealna okazja dla uczniów, absolwentów, rodziców, ale też wszystkich zainteresowanych zdobywaniem nowych umiejętności i rozwijaniem swojej kariery do nawiązania kontaktów, zdobycia cennych informacji oraz podjęcia świadomej decyzji dotyczącej własnej ścieżki edukacyjnej.


czwartek, 7 marca 2024 15:10

Powiat szuka partnera spoza sektora finansów publicznych do wspólnego przygotowania i realizacji projektu współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Świętokrzyskiego 2021-2027. Chodzi o działania z zakresu usług społecznych i zdrowotnych. Szczegóły poniżej.


środa, 6 marca 2024 14:50

Wulgaryzmy, groźby także karalne, a nawet agresja fizyczna ze strony pacjentów to ciemna strona pracy na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym. Ratownicy medyczni, pielęgniarki, ale też pozostali pracownicy szpitala są narażeni na nieprzyjemne, a nawet groźne zachowania ze strony osób nietrzeźwych, albo pod wpływem substacji psychyaktywnych. Teraz wiedzą już jak reagować. Załoga przeszła szkolenie z zakresu samoobrony i bezpieczeństwa własnego.


wtorek, 5 marca 2024 09:12

Rusza VI edycja Honorowej Nagrody Gospodarczej Starosty Starachowickiego „Żelazny Pierścień”, przyznawanej firmom za szczególny wkład  w rozwój Powiatu Starachowickiego. Zgłoszenia można nadsyłać do 22 marca br.


wtorek, 5 marca 2024 09:08

1 marca br. w krużgankach opactwa ojców Cystersów w Wąchocku odprawiona została Droga Krzyżowa w intencji Żołnierzy Wyklętych. Jej organizatorem był Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej – Koło w Wąchocku im. gen. Antoniego Hedy „Szarego”.


poniedziałek, 4 marca 2024 15:45

Zakończył się remont drogi powiatowej przez wieś Mirzec Malcówki. Mieszkańcy mogą już śmiało korzystać z odnowionego odcinka, który nabiera jeszcze większego znaczenia przy występujących obecnie trudnościach na drodze wojewódzkiej nr 744.