12°C

Duże zachmurzenie
Ciśnienie 1010 hPa


piątek sobota niedziela poniedziałek wtorek
18 °C 14 °C 14 °C 9 °C 4 °C
10 °C 7 °C 6 °C 1 °C -2 °C
Biuletyn Informacji Publicznej
Aktualności
poniedziałek, 7 listopada 2022 12:29

Dwie-Odznaki-Honorowe-Wojewodztwa-Swietokrzyskiego-leza-w-otwartych-pudelkachDo 15 listopada br. można składać wnioski o nadanie Odznaki Honorowej Województwa Świętokrzyskiego. Jest to szczególne wyróżnienie ustanowione przez Sejmik Województwa Świętokrzyskiego za zasługi w działalności państwowej i społecznej na rzecz rozwoju naszego regionu. 


poniedziałek, 7 listopada 2022 12:10

Ocena pracy nauczyciela i dyrektora w świetle nowych przepisów, kształcenie uczniów niepełnosprawnych w szkołach ogólnodostępnych czy Zintegrowany System Kwalifikacji – to główne tematy poruszane podczas spotkania Rady Dyrektorów ds. Szkolnictwa Zawodowego przy Świętokrzyskim Kuratorze Oświaty, jakie odbyło się 4 listopada br. w Centrum Kształcenia Zawodowego  w Starachowicach. Uczestniczył w nim również starosta Piotr Ambroszczyk.


poniedziałek, 7 listopada 2022 09:29

Najpierw konferencja poświęcona profilaktyce samobójstw, a teraz warsztaty dla psychologów, pedagogów, wychowawców w środowiskach harcerskich czy opiekunów grup senioralnych. W ten sposób Powiat Starachowicach próbuje walczyć z przemilczanym wciąż w Polsce problemem suicydologii.


poniedziałek, 7 listopada 2022 09:17

Do szkół ponadpodstawowych w naszym powiecie trafi książka „Lutek. Żołnierz od Gór Świętokrzyskich”. Publikacja zawiera fragmenty wspomnień Lucjana Krogulca ps. Lutek.


poniedziałek, 7 listopada 2022 08:52

Powiat rusza z realizacją kolejnego projektu w ramach programu „Razem Bezpieczniej”. Niebawem odbędą się pierwsze zajęcia z udzielania pierwszej pomocy oraz spotkania profilaktyczne z młodzieżą i seniorami z gminy Starachowice i gminy Brody. Zmodernizowane zostanie też przejście dla pieszych przy ulicy Piłsudskiego w Starachowicach.


piątek, 4 listopada 2022 17:04

Powiat Starachowicki intensyfikuje działania wokół rewitalizacji Starachowickiej Kolei Wąskotorowej. 4 listopada br. podpisana została deklaracja z jedenastoma  partnerami co do ich udziału w procesie odbudowy kolei. Planowane jest również powołanie zespołu konsultacyjno – doradczego przy Staroście Starachowickim do spraw Starachowickiej Kolei Wąskotorowej.


piątek, 4 listopada 2022 17:01

Wykaz placówek udzielających tymczasowego schronienia osobom w kryzysie bezdomności, funkcjonujących na terenie województwa świętokrzyskiego i zgłoszonych przez Gminy do "Rejestru miejsc, w których gmina udziela tymczasowego schronienia w schroniskach dla osób bezdomnych, schroniskach dla osób bezdomnych z usługami opiekuńczymi, noclegowniach oraz ogrzewalniach", który prowadzi Wojewoda Świętokrzyski.


czwartek, 3 listopada 2022 14:55

Uczniowie ostatnich klas szkół ponadpodstawowych w naszym powiecie, zwłaszcza maturzyści przygotowujący się do studiów na kierunkach technicznych lub ścisłych, będą mogli skorzystać z bezpłatnych zajęć, prowadzonych przez kieleckich wykładowców akademickich. Starosta Piotr Ambroszczyk podpisał list intencyjny w sprawie deklaracji współpracy Powiatu z Politechniką Świętokrzyską i Urzędem Marszałkowskim w ramach przygotowania i realizacji projektu „Dziś  uczeń – jutro student”, który ma to umożliwić.


czwartek, 3 listopada 2022 14:29

Zarząd Powiatu w Starachowicach powołał Komisję Konkursową w celu opiniowania złożonych ofert na realizację zadania publicznego w zakresie powierzenia prowadzenia punktów nieodpłatnej pomocy prawnej lub świadczenia nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego oraz edukacji prawnej na terenie Powiatu Starachowickiego w 2023 r. Szczegóły w uchwale zamieszczonej poniżej. 


czwartek, 3 listopada 2022 12:30

6 listopada o godzinie 19.00 w kościele pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy (Aleja Jana Pawła II 21, Starachowice) odbędzie się koncert Zaduszki jazzowe w ramach XXXIII Międzynarodowych Dni Muzyki Organowej i Kameralnej. Wystąpi znakomity pianista Łukasz Mazur z projektem „Impresje Świętokrzyskie”.