Skrzynka podawcza ePUAP Biuletyn Informacji Publicznej
Aktualności
poniedziałek, 4 marca 2024 09:41

Pamięci Żołnierzy Wyklętych poświęcone były uroczystości, jakie odbyły się 1 marca br. w Szkole Podstawowej im. Gustawa Kwiecińskiego w Osinach z udziałem uczniów oraz miejscowych zespołów folklorystycznych, w których uczestniczył wicestarosta Dariusz Dąbrowski. 


poniedziałek, 4 marca 2024 09:17

Za nami kolejne obchody Dnia Żołnierzy Wyklętych w Starachowicach. W uroczystościach, które odbyły się w kościele pw. Wszystkich Świętych i przed tablicą poświęconą  żołnierzom podziemia antykomunistycznego, uczestniczyli członkowie Zarządu Powiatu: Jerzy Materek oraz Stanisław Wojtan. 


piątek, 1 marca 2024 15:16

Po raz kolejny nasz PZOZ znalazł się na pierwszym miejscu dziesiątki najlepiej ocenianych podmiotów leczniczych w Polsce w Rankingu Szpitali prowadzonym przez Fundację Rodzić po Ludzku. Jest to zasługą wysokich ocen, jakie wystawiły naszej placówce w styczniu pacjentki Oddziału Położniczo-Ginekologicznego z Salą Porodową.


piątek, 1 marca 2024 08:13

7 marca br. w muzealnym Kinie Kotłownia odbędzie się koncert z okazji Dnia Kobiet. Na scenie wystąpią Kinga Rataj i Janek Pent z Koncertem Fado. Impreza rozpocznie się o godz. 18.00 i jest całkowiecie bezpłatna. Zapraszamy serdecznie. 


piątek, 1 marca 2024 08:08

1 marca br. rozpoczął się nabór wniosków w ramach programu „Aktywny samorząd”, finansowanego z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Osoby niepełnosprawne mogą się starać o wsparcie w likwidacji barier utrudniających aktywizację społeczną i zawodową, a także pomoc w uzyskaniu wykształcenia na poziomie wyższym. Szczegóły poniżej.  


czwartek, 29 lutego 2024 08:40

Powiatowa Komisja Wyborcza w Starachowicach informuje, że przyjmowanie zgłoszeń i rejestracja list kandydatów na radnych do Rady Powiatu w Starachowicach odbywać się będzie zgodnie z harmonogramem pracy PKW od 29 lutego do 4 marca br. z włączeniem soboty 2 marca w podanych poniżej godzinach. W miarę zgłaszanych potrzeb zakres godzin urzędowania może zostać zwiększony. Szczegóły w komunikacie. 


środa, 28 lutego 2024 09:16

Biuro ds. Transportu Międzynarodowego organizuje szkolenie on-line dla przedsiębiorców  z zasad funkcjonowania Portalu Klienta systemu iBTM oraz składnia wniosków poprzez ten kanał komunikacji. Odbędzie się ono 6 marca  2024 r.  o godzinie 10:00. Wymagane są wcześniej zgłoszenia. Szczegóły poniżej. 


środa, 28 lutego 2024 08:55
Fot. WP

W Polsce ruszyły ćwiczenia DRAGON-24, które są elementem manewrów NATO pod wspólnym kryptonimem STEADFAST DEFENDER-24. To najważniejszy sprawdzian taktyczny Wojska Polskiego i sił zbrojnych innych państw na terenie naszego kraju. W związku z  nimi w najbliższych dniach można się spodziewać obecności kolumn wojskowych na drogach i utrudnień w ruchu. Manewry potrwają do końca marca.


poniedziałek, 26 lutego 2024 13:48

Elementy nośne wiaduktu już po odbiorze. Pod koniec marca br. rozpocznie się ich montowanie.  


poniedziałek, 26 lutego 2024 12:18

29 lutegto br. (czwartek) na sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Starachowicach (parter) odbędzie się LXII sesja Rady Powiatu. Posiedzenie rozpocznie się o godz. 9.00 i będzie transmitowane online na stronie: esesja.tv. Porządek obrad zamieszczamy poniżej.