Skrzynka podawcza ePUAP Biuletyn Informacji Publicznej
Aktualności
wtorek, 3 października 2023 15:27

Uproszczona oferta złożona przez Stowarzyszenie "JES - JAKOŚĆ ENERGIA STARACHOWICE"


czwartek, 28 września 2023 15:43

Odsłonięcie pomnika poświęconego bohaterom Polskiego Państwa Podziemnego w Panteonie Pamięci na dziedzińcu wąchockiego opactwa i msza polowa w intencji Ojczyzny przy kapliczce św. Jacka w Wąchocku – tak wyglądały obchody 84 rocznicy powstania Polskiego Państwa Podziemnego w naszym powiecie. Władze powiatu reprezentował Członek Zarządu Jerzy Materek. 


czwartek, 28 września 2023 15:36

Powiat pozyskał 500 tys. zł z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków na prace konserwatorskie Wielkiego Pieca. W ramach tych środków odnowiony zostanie najważniejszy obiekt jedynego w Europie zachowanego w pełni ciągu technologicznego zakładu wielkopiecowego z XIX wieku. 


czwartek, 28 września 2023 09:59

Urząd Komisji Nadzoru Finansowego zaprasza seniorów i ich opiekunów na webinarium (spotkanie online) „Oszustwa z wykorzystaniem wizerunku Urzędu Komisji Nadzoru Finansowego - jak działają oszuści i jak się przed nimi chronić” organizowane w ramach projektu Centrum Edukacji dla Uczestników Rynku – CEDUR, we współpracy z Komendą Główną Policji oraz Ministerstwem Rodziny i Polityki Społecznej. 
Webinarium (spotkanie online) odbędzie się 23 listopada 2023 roku (10:00-11:15). Szczegóły poniżej.


środa, 27 września 2023 08:47

Kolejny rocznik pierwszoklasistów III Liceum Ogólnokształcącego w Starachowicach ślubował na sztandar. W tym wyjątkowym wydarzeniu towarzyszył uczniom starosta Piotr Ambroszczyk.


środa, 27 września 2023 08:44

XXI Wrześniowe spotkania dzieci i młodzieży na Wykusie przeszły już do historii. Wzięło w nich udział kilkuset uczniów, zarówno z naszego powiatu, jak i ościennych, którzy kultywowali pamięć o żołnierzach Świętokrzyskich Zgrupowań Partyzanckich Armii Krajowej „Ponury” – „Nurt”. 


wtorek, 26 września 2023 07:30

28 września br. (czwartek) na sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Starachowicach odbędzie się LVII sesja Rady Powiatu w Starachowicach. Posiedzenie rozpocznie się o godz 9.00 i będzie transmitowane na stronie: http://esesja.tv
Poniżej publikujemy porządek obrad. 


poniedziałek, 25 września 2023 13:21

Plany tyflograficzne, pętle indukcyjne , dostęp do aplikacji internetowej, pozwalającej modyfikować treści tak, aby były one zrozumiałe dla osób z trudnościami intelektualnymi czy wzrokowymi – to tylko niektóre z rozwiązań, jakie zostały zastosowane w Starostwie Powiatowym w Starachowicach, aby stało się ono przyjazne osobom niepełnosprawnym. Dzisiaj to jeden z najbardziej dostępnych budynków w naszym powiecie. 


poniedziałek, 25 września 2023 13:10

Za nami 79. rocznica bitwy pod Tychowem Starym, stoczonej przez żołnierzy Batalionów Chłopskich ze zgrupowania Jana Sońty ps. ,,Ośka”. W uroczystych obchodach, jakie odbyły się na leśnej polanie przy drodze Starachowice-Tychów Stary, a także w kościele pw. Św. Leonarda w Mircu uczestniczył wicestarosta Dariusz Dąbrowski. 


piątek, 22 września 2023 15:13

„Profilaktyka uzależnień od substancji psychoaktywnych – temat aktualny od zawsze” to tytuł konferencji, jaka odbyła się 22 września  w Urzędzie Miejskim w Starachowicach. Wzięli w niej udział dyrektorzy szkół, nauczyciele i pedagodzy, a także służby mundurowe z trzech powiatów: starachowickiego, skarżyskiego i ostrowieckiego, którzy zgłębiali swą wiedzę więcej na temat zagrożeń, stwarzanych przez nowe narkotyki, środki psychoaktywne,  a także przeciwdziałania uzależnieniom. Uczestniczył w niej również starosta Piotr Ambroszczyk.