Skrzynka podawcza ePUAP Biuletyn Informacji Publicznej
Aktualności
piątek, 22 września 2023 11:35

W dniu dzisiejszym w trakcie wykonywania prac ziemnych związanych z budową wiaduktu doszło do awarii gazociągu dystrybuującego gaz na osiedle Południe w Starachowicach. Od razu podjęte zostały działania w celu przywrócenia mieszkańcom dostępu do gazu. Ok. godz. 14.00 awaria została już usunięta. Przepraszamy za wszystkie wynikłe trudności. 


piątek, 22 września 2023 09:16

26 września br. zapraszamy na 10 Festiwal Nauki – jedyne takie wydarzenie dla uczniów szkół podstawowych i średnich w naszym powiecie, popularyzujące naukę. Impreza odbędzie się tradycyjnie na terenie Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach. Będą pokazy, warsztaty naukowe poświęcone naukom ścisłym i przyrodniczym, prezentacje prac uczniowskich i dodatkowo w tym roku spotkanie oko w oko z dinozaurami. 


czwartek, 21 września 2023 15:01

Zapraszamy na uroczyste obchody 84 rocznicy powstania Polskiego Państwa Podziemnego, organizowane przez Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej koło w Wąchocku i koło w Starachowicach oraz Związek Harcerstwa Polskiego Hufiec Starachowice, które odbędą się 27 września 2023 r. na polanie przed kaplicą św. Jacka w Wąchocku.  Patronat honorowy sprawują nad nimi: Starosta Starachowicki Piotr Ambroszczyk oraz Burmistrz Miasta i Gminy Wąchock Jarosław Samela. Szczegółowy program poniżej. 


czwartek, 21 września 2023 13:54

Uwaga kierowcy! Będą kolejne zmiany w organizacji ruchu w związku z budową wiaduktu. Już  od 28 września br., na czas robót budowlanych zamknięta zostanie dla ruchu ulica Wielkopiecowa w Starachowicach. Klienci sklepów: Mrówka i Polbudrol będą mogli dojechać do nich tylko przez parking przy Biedronce. 


czwartek, 21 września 2023 11:38

Nie masz szybkiego intenertu?  Chcesz sprawdzić w danej lokalizacji jest on dostępny, a może zgłosić pustostan, czyli budynek, w którym nie jest potrzebny dostęp do internetu?  Wystarczy wejść na portal internet.gov.pl. Dowiesz się na nim również o planowanych rozbudowach sieci szerokopasmowej.


czwartek, 21 września 2023 11:04

IPN w Kielcach zaprasza na VI konferencję naukową pt. „Wieś polska podczas II wojny światowej – rok 1943 na polskiej wsi", która odbędzie się 21 i 22 września br.  W programie znalazło się niemal 20 referatów badaczy z całego kraju. Pierwszy dzień konferencji odbędzie się w Mauzoleum Martyrologii Wsi Polskich w Michniowie, a drugi w Centrum Edukacyjnym IPN „Przystanek Historia" w Kielcach.


czwartek, 21 września 2023 08:30

Blisko 13 mln zł – to wartość inwestycji, realizowanych aktualnie przez Powiat Starachowicki w szkołach. Oprócz hali sportowej przy ZSZ n3 w Starachowicach, gruntowną termomodernizację przechodzi też ZSZ nr 2 w Starachowicach wraz z dwiema pracowniami CKZ. Trwają też prace przy budowie nowego boiska przy II LO, a finał niebawem. 


środa, 20 września 2023 07:30

Marcin Bondarowicz na tle swojej nagrodzonej pracyWielokrotnie wyróżniany i nagradzany rysownik i ilustrator, pracujący na co dzień w Państwowym Ognisku Plastycznym w Starachowicach - Marcin Bondarowicz zdobył kolejną międzynarodową nagrodę, tym razem srebrny medal w konkursie rysunkowym w Korei - 13th Sejong International Cartoon Contest SICACO 2023, za pracę o tematyce „Wojna i pokój”. A rywalizował z ponad 520 artystami, którzy zgłosili ponad 1700 prac.


wtorek, 19 września 2023 13:14

Logo aktywny samorządJesteś osobą niepełnosprawną? Chcesz otrzymać dofinansowanie do nauki w szkole wyższej, szkole policealnej, kolegium lub do przeprowadzenia przewodu doktorskiego? Teraz możesz to zrobić! Złóż wniosek w ramach programu „Aktywny samorząd”. Masz na to czas do 10 października br. Szczegóły poniżej. 


wtorek, 19 września 2023 12:16

Grafika zaproszenia, uwzględniająca napis zaproszenie, krzyż BCH, a także nazwę wydarzenia - 79 rocznica bitwy Batalionów Chłopskich pod Tychowem Nowym. W prawym górnym rogu herby: powiatu i gminy MirzecOgólnopolski Związek Żołnierzy Batalionów Chłopskich Zarząd Koła w Starachowicach, Starosta Starachowicki  Piotr Ambroszczyk i Wójt Gminy Mirzec Mirosław Seweryn zapraszają na uroczyste obchody 79. rocznicy bitwy pod Tychowem Starym stoczonej przez żołnierzy Batalionów Chłopskich ze zgrupowania Jana Sońty ps. ,,Ośka’’. Uroczystość odbędzie się 24 września br. (niedziela) przy pomniku Batalionów Chłopskich - na leśnej polanie przy drodze Starachowice-Tychów Stary. Szczegółowy program poniżej.