Skrzynka podawcza ePUAP Biuletyn Informacji Publicznej
Aktualności
wtorek, 19 września 2023 09:34

Zaproszenie na wernisaż, zawierające zdjęcie aktu i klisze ze zdjęciami po lewej stronie, a także program  z dokładną data i miejscem wernisazu. Na dole zaproszenia znajdują się logotypu STF i Ekomuzeum 22 września (piątek) w muzealnej Galerii w Wieży odbędzie się wernisaż wystawy fotografii Mieczysława Szczepańskiego pt.  „AKT I PORTRET”. Spotkanie rozpocznie się o godz. 17.00. Wstęp wolny. Wystawa będzie czynna do 31 października br. Zapraszamy serdecznie.

 


poniedziałek, 18 września 2023 14:00

Za nami 84 rocznica agresji sowieckiej na Polskę. Władze powiatu tak jak co roku oddały hołd Sybirakom, ale tez wszystkim których losy na zawsze napiętnowała sowiecka agresja z 17 września 1939 roku. W obchodach, które odbyły się najpierw w kościele pw. Wszystkich Świętych, a potem przy Krzyżu Katyńskim w Starachowicach uczestniczył starosta Piotr Ambroszczyk wspólnie z przewodniczącą Rady Powiatu Bożeną Wroną. 


poniedziałek, 18 września 2023 13:48

Występy lokalnych zespołów muzycznych, leśne animacje, smakołyki Kół Gospodyń Wiejskich, rozstrzygnięcie konkursu „Leśne wspomnienia z wakacji” – to tylko niektóre z atrakcji, jakie czekały na uczestników Spotkania na leśnej polanie w Marculach, jakie odbyło się 17 września br. Gościem honorowym była Minister Klimatu i Środowiska Anna Moskwa, która wspólnie ze starostą Piotrem Ambroszczykiem, a także służbami leśnymi i mundurowymi posadziła na terenie arboretum „Bartusia” czyli  sadzonkę dębu, wyhodowaną z nasion dębu Bartek.


poniedziałek, 18 września 2023 13:39

Ponad 100  zawodników rywalizowało w tym roku w Mistrzostwach Polski w biegach górskich, jakie odbyły się w Krynkach, pod patronatem starosty Piotra Ambroszczyka. Impreza organizowana przez Sylwestra Dudka, prezesa Ludowego Klubu Biegacza „Rudnik”, a na co dzień pracownika Starostwa Powiatowego w Starachowicach, z roku na rok zyskuje coraz większe grono sympatyków.


piątek, 15 września 2023 15:10

Powiat przyspiesza z inwestycjami. Łączna wartość zadań realizowanych aktualnie na drogach to ponad 102 mln zł. Oprócz sztandarowej inwestycji, jaką jest budowa wiaduktu, prowadzi też prace na drogach w gminie Mirzec oraz na przedłużeniu ul. Leśnej w Starachowicach. A wkrótce kolejne…


czwartek, 14 września 2023 14:32

Za nami XIV edycja festynu historycznego „Od Prasłowian do Polaków”, organizowanego przez Muzeum Przyrody i Techniki im. Jana Pazdura w Starachowicach przy wsparciu finansowym Powiatu. W myśl tegorocznego hasła Europejskich Dni Dziedzictwa „Żywe dziedzictwo – tradycje od pokoleń”, skoncentrowała się ona wokół obyczajów i tradycji polskiej wsi.


czwartek, 14 września 2023 12:49

Uwaga kierowcy! Od 20 września br. planowana jest zmiana organizacji ruchu w ciągu ulicy Radomskiej i Hutniczej w Starachowicach w związku z budową wiaduktu. Które odcinki będą zamknięte, a na których wprowadzony zostanie jeden kierunek? Szczegóły poniżej. 


środa, 13 września 2023 14:26

Plakat 13 Nocy Teatrlanych Przed nami kolejne, 13 już Noce Teatralne, organizowane przez Stowarzyszenie Promocji Talentów w Starachowicach
w partnerstwie z Parkiem Kultury, Muzeum Przyrody i Techniki oraz Zespołem Szkół Zawodowych nr 1 w Starachowicach. Rezerwujcie więc czas 15 września. Zapraszamy do Hali Spustowej Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach. Początek o godz. 17.00. 

 


środa, 13 września 2023 10:59

Starosta ośmioma innymi starostami w zjednym pomieszczeń na Zamku Królewskim, na tle ekranu z napisem Zgromadzenie Jubileuszowe ZPPStarosta Piotr Ambroszczyk uczestniczył  w zjeździe samorządowców na Zamku Królewskim w Warszawie, zorganizowanym przez Związek Powiatów Polskich z okazji 25 –lecia ustanowienia samorządu powiatowego w Polsce. 


środa, 13 września 2023 08:49
Fot. Jerzy Kupiecki

Macie w swoich rodzinnych zasobach zdjęcia ze spotkań rodzinnych? Nie muszą być artystyczne. Ważne aby pokazywały jak wyglądały kiedyś spotkania rodzinne a jak wyglądają one teraz. Jak zmieniały się wraz ze zmianami wokół nas. Jeśli tak, to zgłoście je do II przeglądu Fotografii Wernakularnej "Spotkania rodzinne”.W tym konkursie nie chodzi o techniczną doskonałość, mimo, że zawsze jest mile widziana ale o uczucia i wspomnienia. Wzruszcie nas i zaskoczcie!