Skrzynka podawcza ePUAP Biuletyn Informacji Publicznej
Aktualności
czwartek, 26 stycznia 2023 07:36

Z uwagi na trwający remont w Starostwie Powiatowym w Starachowicach wejście do budynku odbywa się aktualnie wejściem bocznym, od strony sali konferencyjnej. Za wynikłe utrudnienia przepraszamy mieszkańców.


wtorek, 24 stycznia 2023 15:29

Spotkaj się z Prendowską – to tytuł spektaklu, przygotowanego przez młodzież i nauczycieli ze Szkoły Podstawowej w Mircu w ramach obchodów 160 rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego, w których uczestniczył wicestarosta Dariusz Dąbrowski. W imieniu władz powiatowych złożył też kwiaty pod Pomnikiem Niepodległości w Mircu oraz zapalił znicze pod tablicą upamiętniającą powstańców styczniowych przy dworku Prendowskich i na grobie Jana Prendowskiego na parafialnym cmentarzu. 


wtorek, 24 stycznia 2023 11:55

Za nami Centralne obchody 160 rocznicy Wybuchu Powstania Styczniowego. Przez trzy dni, na terenie trzech powiatów – szydłowieckiego, skarżyskiego i starachowickiego – odbywały się uroczystości ku czci powstańców, organizowane przez Związek Strzelecki „Strzelec”, Urząd Do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych, a także lokalne samorządy, pod Honorowym Patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy. Uczestniczył w nich członek Zarządu Powiatu Jerzy Materek. 


poniedziałek, 23 stycznia 2023 11:10

XIX Złaz Turystyczny Szlakami Powstańców Styczniowych przeszedł już do historii. Po raz kolejny Polana Rębajły  w Lipiu zaroiła się od młodzieży, która mimo zimowej aury przyszła tutaj z opiekunami, by kultywować pamięć o powstańcach styczniowych. Towarzyszył im również starosta Piotr Ambroszczyk. 


czwartek, 19 stycznia 2023 16:02

„Porządek i Zagłada – niemieckie formacje policyjne w czasie II wojny światowej” – to tytuł wystawy, której wernisaż odbył się 19 stycznia i którą można będzie oglądać do 30 kwietnia w Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach. Wystawę otworzył Konsul Generalny dr Michael Groß w obecności dyrekcji placówki, a także przedstawicieli władz i zaproszonych gości. 


czwartek, 19 stycznia 2023 16:00

Ponad 500 tys. zł przekaże w tym roku Samorząd Województwa Świętokrzyskiego na utrzymanie Powiatowego Zakładu Aktywności Zawodowej w Stykowie. 19 stycznia br. w Urzędzie Marszałkowskim w Kielcach podpisana została umowa w sprawie udzielenia dotacji na działalność zakładu w 2023 r. 


środa, 18 stycznia 2023 14:59

Jedna z barier architektonicznych w Urzędzie Miejskim w Starachowicach została właśnie zlikwidowana. A to za sprawą windy platformowej jaka została zakupiona i zamontowana przy sali Olimpia, dzięki dofinansowaniu z PFRON-u, w którego pozyskaniu uczestniczył też Powiat Starachowicki. 


środa, 18 stycznia 2023 08:49

Starachowicki szpital ma jedną z najnowocześniejszych sal porodowych, jeśli nie w Polsce, to na pewno w naszym regionie. Właśnie zakończyła się modernizacja części Oddziału Położniczo-Ginekologicznego. Z myślą o komforcie rodzących tu kobiet oddano do użytku trzy klimatyzowane pokoje porodowe. Nowe wnętrza zapewniają pacjentkom komfortowe warunki poroduprzy zachowaniu pełnej intymności.


wtorek, 17 stycznia 2023 17:05

Powiat Starachowicki doceniony przez Województwo za realizację projektu „Świętokrzyskie dla Ukrainy". Podczas gali, jaka odbyła się 16 stycznia w Filharmonii Świętokrzyskiej, starosta Piotr Ambroszczyk odebrał podziękowania z rąk marszałka Andrzeja Bętkowskiego i wicemarszałek Renaty Janik. 


wtorek, 17 stycznia 2023 14:49

Za nami pierwszy w historii Powiatu Otwarty Halowy Puchar Polski w łucznictwie nieolimpijskim. To właśnie u nas, w Starachowicach odbyła się I Runda tego łuczniczego turnieju w randze ogólnopolskiej. Blisko 90 zawodników z całej Polski rywalizowało ze sobą w pięciu różnych konkurencjach sprzętowych i trzech kategoriach wiekowych. Była to prawdziwa łucznicza elita.