Skrzynka podawcza ePUAP Biuletyn Informacji Publicznej
Aktualności
środa, 19 czerwca 2024 11:08

Zdalnie sterowane modele samochodów terenowych znowu opanowały Starachowice za sprawą Stowarzyszenia Modelarzy WRRC, którzy 15 czerwca br. zorganizowali tu piknik 4x4 RC. Wydarzenie to było kontynuacją ubiegłorocznej imprezy pn. „Wyboje 4x4” i okazało się hitem wśród uczestników. Terenowe zmagania podziwiał także starosta Piotr Babicki. 


środa, 19 czerwca 2024 10:02

Michniów, Bodzentyn, Starachowice, Wykus i Wąchocki – to w tych miejscowościach odbyły się w tym roku obchody, upamiętniające żołnierzy Świętokrzyskich Zgrupowań Partyzanckich Armii Krajowej „Ponury-Nurt”. Nie mogło na nich zabraknąć władz powiatowych. Samorząd  powiatowy reprezentowali: starosta Piotr Babicki, Członek Zarządu Powiatu Joanna Żyśko, a także przewodnicząca Rady Powiatu Bożena Wrona i wiceprzewodniczący Hubert Michalski. 


poniedziałek, 17 czerwca 2024 15:20

20 czerwca br. (czwartek) odbędzie się III sesja Rady Powiatu w Starachowicach. Posiedzenie odbędzie się tradycyjnie w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Starachowicach i będzie transmitowane na stronie esesja.pl. Obrady rozpoczną się o godz. 9.00, a ich porządek prezentujemy poniżej. 


piątek, 14 czerwca 2024 16:14

Powiat pozyskał 144 tys. zł z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w ramach Programu wyrównywania różnic między regionami III (obszar D). Pieniądze posłużą na zakup mikrobusa do przewozu osób z niepełnosprawnościami z terenu gminy Pawłów. 


czwartek, 13 czerwca 2024 10:40

Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej i Środowisko Świętokrzyskich Zgrupowań Partyzanckich Armii Krajowej "Ponury - Nurt" zaprasza na Koncert dzieci i młodzieży pt. "W hołdzie "Ponuremu" i jego Żołnierzom", który odbędzie się 14 czerwca br. (piątek) o godz. 17.00 przy Ławeczce Halnego w Starachowicach (przy al. Armii Krajowej - skwer ppor. cz.w. Zdzisława Rachtana ps. "Halny", w 80. rocznicę śmierci pierwszego dowódcy Zgrupowań Partyzanckich AK "Ponury". Zachęcamy gorąco do udziału.  


czwartek, 13 czerwca 2024 09:37

„Nasz sąsiad wilk” to hasło, które przyświecało w tym roku Festynowi Ekologicznemu „Zaginiony świat naszej Ziemi”, organizowanemu przez Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach pod patronatem m.in. Starosty Starachowickiego Piotr Babickiego. Po raz kolejny najmłodsi mieszkańcy naszego powiatu mieli okazję przeżyć niezapomniane przygody i zdobyć cenną wiedzę o otaczającej ich przyrodzie. 


poniedziałek, 10 czerwca 2024 14:37

14 czerwca (piątek) o godzinie 18.00 w Centrum Kreatywności Pałacyk odbędzie się koncert pn. „Popołudnie z muzyką klasyczną”, organizowany przez Państwową Szkołę Muzyczną I stopnia im. Feliksa Rybickiego w Starachowicach. Swoje umiejętności zaprezentują uczniowie, będący laureatami konkursów muzycznych oraz nauczyciele Państwowej Szkoły Muzycznej w Starachowicach. Wstęp jest bezpłatny. Serdecznie zapraszamy do udziału!


poniedziałek, 10 czerwca 2024 14:34

Zapraszamy na „Historię w Pałacyku - Spotkanie z nauką”. W najbliższy czwartek, tj. 13 czerwca o godzinie 18.00, w Centrum Kreatywności Pałacyk odbędzie się wykład otwarty na temat pozycji społecznej kobiet na przełomie XIX i XX wieku. Prelegentką będzie mgr Maria Plata z Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Zamku Królewskiego na Wawelu – Państwowe Zbiory Sztuki. Zachęcamy do skorzystania!

 


poniedziałek, 10 czerwca 2024 14:26

Przed nami kolejne uroczystości wykusowe, upamiętniające żołnierzy i dowódców oddziałów partyzanckich Armii Krajowej, dowodzonych przez cichociemnych płk. Jana Piwnika „Ponurego” i mjr. Eugeniusza Kaszyńskiego „Nurta”. Obchody trwać będą trzy dni, od 14 do 16 czerwca. Hołd żołnierzom legendarnych cichociemnych mieszkańcy regionu będą oddawać nie tylko na Wykusie, ale też w Bodzentynie, Starachowicach oraz Wąchocku. Szczegóły poniżej.


poniedziałek, 10 czerwca 2024 14:14

 

Poważna kraksa na obwodnicy, dziesiątki rannych, a na drugim końcu powiatu tajemniczy ładunek pozostawiony w szkole, policyjna obława i pożar lasu. W dodatku wszystko jednego dnia, 7 czerwca Na szczęście był to tylko scenariusz ćwiczeń powiatowych z udziałem straży, policji, ratowników medycznych i wojska. Wszyscy spisali się świetnie!