24°C

Niewielkie zachmurzenie
Ciśnienie 1012 hPa


sobota niedziela poniedziałek wtorek środa
21 °C 20 °C 21 °C 23 °C 23 °C
11 °C 11 °C 9 °C 10 °C 12 °C
poniedziałek, 15 czerwca 2020 09:09

Osoby niepełnosprawne, które na skutek wystąpienia zagrożenia epidemicznego i stanu epidemii utraciły możliwość korzystania z opieki świadczonej w placówce rehabilitacyjnej (w okresie od 9 marca do 4 września 2020 roku) mogą ubiegać się o dofinansowanie kosztów związanych z zapewnieniem opieki w warunkach domowych. Wnioski można składać w trybie ciągłym do 4 września 2020 r.


środa, 10 czerwca 2020 14:09

Powiat pozyskał blisko 3,2 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na walkę z epidemią COVID – 19. Pieniądze posłużą na zakup urządzenia do wykonywania szybkich testów w kierunku zakażenia koronawirusem wraz z 5 tys. szybkich testów, środków ochrony osobistej, a także wyposażenia ochronnego i dezynfekcyjnego stanowisk pracy dla ponad 1,5 tys. pracowników zatrudnionych w jednostkach na terenie powiatu oraz stworzenie 10 dodatkowych miejsc na kwarantannę.


poniedziałek, 8 czerwca 2020 13:15

W najbliższy piątek, tj. 12 czerwca br. Starostwo Powiatowe w Starachowicach będzie nieczynne. Dzień ten będzie dniem wolnym od pracy dla pracowników starostwa w zamian za święto przypadające w sobotę 15 sierpnia 2020r.

 


poniedziałek, 8 czerwca 2020 10:58

W sobotę, 6 czerwca br. pożegnaliśmy ks. infułata Czesława Walę, twórcę i budowniczego sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Kałkowie-Godowie. Sługę ubogich, niepełnosprawnych i starszych. Człowieka modlitwy i pracy, a przy tym prawdziwego przyjaciela naszego samorządu.


poniedziałek, 1 czerwca 2020 09:56

Ruszyły prace przy remoncie torowiska Starachowickiej Kolejki Wąskotorowej na odcinku Iłża – Macule. Do 15 czerwca br. odnowiony zostanie także odcinek Starachowice – Lipie. Umożliwi to uruchomienie ruchu turystycznego na obydwu odcinkach.


środa, 27 maja 2020 08:01

 

Z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego,
Zarząd Powiatu w Starachowicach składa najserdeczniejsze podziękowania wszystkim,
którzy pracowali i pracują na rzecz Powiatu Starachowickiego i rozwoju wspólnoty samorządowej.
Dziękując za dobre pomysły, liczy na dalsze zaangażowanie oraz odważne i odpowiedzialne decyzje
dla dobra Powiatu.


wtorek, 26 maja 2020 16:21

28 maja br. w Starostwie Powiatowym w Starachowicach odbędzie się XXI sesja Rady Powiatu w Starachowicach. Posiedzenie rozpocznie się  tradycyjnie o godz. 9.00. Zostanie ono przeprowadzone z zachowaniem wszystkich zasad bezpieczeństwa.  Z uwagi na szczególną sytuację związaną z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID – 19, liczba jego uczestników, tak jak poprzednio, została ograniczona do niezbędnego minimum.


poniedziałek, 25 maja 2020 15:27

Zachęcamy do obejrzenia filmu "Żelazna Dolina", pokazującego starożytną historię regionu świętokrzyskiego w oparciu o dziedzictwo wyjątkowej doliny rzeki Kamiennej. Z powodzeniem może on zostać wykorzystany zarówno przez osoby zainteresowane dziedzictwem regionalnym, jak i nauczycieli historii czy geografii jako materiał dydaktyczny we wszystkich typach szkół, zwłaszcza teraz gdy pracują one zdalnie. Film powstał dzięki współpracy Powiatu Starachowickiego ze Świętokrzyskim Stowarzyszeniem Dziedzictwa Przemysłowego, Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach, Muzeum Historyczno-Archeologicznym w Ostrowcu Świętokrzyskim, a także Powiatem Ostrowieckim.


poniedziałek, 25 maja 2020 12:58

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa zwraca się z apelem do wszystkich honorowych dawców krwi. W związku z niskimi stanami magazynowymi banku krwi, RCKiK zachęca do podzielenia się ogromnym darem ratującym życie, jakim jest krew. Informacje o funkcjonujących punktach poboru krwi, jak i akcjach wyjazdowych, dostępne są pod linkiem:http://www.rckik-kielce.com.pl/aktualnosci/179-otwarcie-rckik-w-kielcach-w-1-sza-i-3-cia-sobote-miesiaca.


piątek, 22 maja 2020 14:46

Starostwo Powiatowe w Starachowicach nie zmienia zasad swojego dotychczasowego funkcjonowania. Bezpośrednia obsługa mieszkańców odbywa się po uprzednim umówieniu się telefonicznie, przy zachowaniu wszystkich niezbędnych rygorów sanitarnych. Od 23 maja br. odwieszone zostają wszelkie terminy, które uległy wstrzymaniu lub zawieszeniu na skutek ustawy z dnia 2 marca 2020 r. wprowadzonej w związku z epidemią wirusa SARS-CoV-2.