Skrzynka podawcza ePUAP Biuletyn Informacji Publicznej
Aktualności
wtorek, 8 marca 2022 10:14

Grafika_Powiat z pomocą dla Baru Ukraińskie Miasto Bar, partner naszego powiatu, potrzebuje agregatu prądotwórczego o mocy 50kW do utrzymania infrastruktury technicznej. Niezbędne są także materiały medyczne i leki oraz śpiwory i karimaty. We współpracy ze Stowarzyszeniem Bezpieczny Powiat Starachowicki zorganizowana została zrzutka - na stronie zrzutka.pl. Prosimy o wsparcie!


poniedziałek, 7 marca 2022 12:41

Grafika_NIE UGAFJ BEZGRANICZNIESytuacja na granicy polsko-ukraińskiej daje możliwość uaktywnienia się różnego rodzaju grupom przestępczym, poprzez wykorzystanie dramatycznego położenia osób uciekających przed agresją militarną i katastrofą humanitarną. Tło wojenne i przemieszczanie się dużych grup uchodźców wymaga szczególnego zwrócenia uwagi na problematykę przestępstw oraz przeciwdziałania postawom patologicznym czy niegodziwemu traktowaniu ludzi. W obliczu tych szczególnych zagrożeń należy skupić się przede wszystkim na grupie dzieci i kobiet mogących stosunkowo łatwo stać ofiarami przestępstwa handlu ludźmi. Biuro Prezydialne Komendy Głównej Straży Granicznej i Departament Spraw Międzynarodowych i Migracji MSWiA wspólnie opracowali ulotkę skierowaną do obywateli Ukrainy przekraczających granice polsko-ukraińską. W przypadku jakiegokolwiek podejrzenia handlu ludźmi - obywatele Ukrainy, jak również wszystkich innych państw mogą prosić o pomoc Krajowe Centrum Informacyjno-Konsultacyjne. Poniżej materiały SG i MSWiA. 


piątek, 4 marca 2022 15:02

Ulotka punkt skoordynowanej pomocy dla Ukrainy Dwa punkty skoordynowanej pomocy dla uchodźców z Ukrainy działają w Kielcach. Zostały uruchomione przy Urzędzie Wojewódzkim w Kielcach i na dworcu PKS. Szczegóły w ulotkach. Poniżej publikujemy materiał w języku polskim, ukraińskim, angielskim, rosyjskim (Źródło: Świętokrzyski Urząd Wojewódzki w Kielcach). 


piątek, 4 marca 2022 09:24

Ryszard Chruszczewski i Ryszard Maciąg(z prawej) przekazują agregat na ręce starosty P. AmbroszczykaAgregat prądotwórczy o mocy 3,5 KW z 40 l paliwa dla mieszkańców Baru na Ukrainie przekazali do powiatu Ryszard Chruszczewski i Ryszard Maciąg, miłośnicy pieszych wędrówek. Sprzęt jest wspólnym darem od członków grupy turystycznej, wspólnie z którymi przemierzają górskie szlaki w Polsce i na Ukrainie. 


środa, 2 marca 2022 13:56

50 miejsc w Domu Pielgrzyma i ponad 80 w domach prywatnych zostało zgłoszonych przez Powiat Starachowicki do Wojewody jako miejsca pobytu dla uchodźców z ogarniętej wojną Ukrainy. Z pomocą wolontariuszy przygotowane są także miejsca doraźne na wypadek konieczności krótkotrwałego pobytu dla kilkudziesięciu kolejnych osób. 


środa, 2 marca 2022 13:51

W związku z agresją rosyjską na Ukrainie Ministerstwo Spraw Zagranicznych uruchomiło specjalną stronę internetową: https://pomagamukrainie.gov.pl/ za pośrednictwem której będzie koordynowana pomoc. Na stronie dostępny jest formularz zgłoszeniowy dla wszystkich zainteresowanych.

 


środa, 2 marca 2022 13:47

Obywatelowi Ukrainy, który przybył do Polski w związku z agresją militarną Rosji na teren Ukrainy, i który zgłosi się z problemem zdrowotnym do lekarza rodzinnego, poradni specjalistycznej, czy szpitala należy udzielić adekwatnej pomocy medycznej. Świadczenia udzielone obywatelom Ukrainy rozliczy Narodowy Fundusz Zdrowia.


piątek, 25 lutego 2022 11:55

Powiat Starachowicki uruchamia infolinię dla mieszkańców, którzy chcieliby pomóc uchodźcom z Ukrainy. Telefon będzie czynny 7 dni w tygodniu w godz. od 7.30. do 19.00.