Skrzynka podawcza ePUAP Biuletyn Informacji Publicznej
Aktualności
poniedziałek, 22 kwietnia 2024 09:16

W najbliższy czwartek tj. 25 kwietnia br. odbędzie się ostatnia sesja Rady Powiatu w Starachowicach VI kadencji. Będzie ona poświęcona w większości polityce społecznej. Posiedzenie rozpocznie się o godz. 9.00, tradycyjnie na sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Starachowicach (parter). Będzie transmitowane online na stronie: esesja.pl. Porządek obrad publikujemy poniżej. 


poniedziałek, 15 kwietnia 2024 14:18

Mieszkańcy powiatu uczcili pamięć ofiar zbrodni katyńskiej. W uroczystościach, które odbyły się tradycyjnie w kościele pod wezwaniem Wszystkich Świętych, a potem pod Krzyżem Katyńskim uczestniczył członek Zarządu Powiatu Stanisław Wojtan. 


wtorek, 9 kwietnia 2024 08:50

13 kwietnia br. (sobota) odbędą się doroczne obchody Dnia Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej w Starachowicach, organizowane przez Prezydenta Miasta Starachowice Marka Materka, 
Parafię Wszystkich Świętych w Starachowicach oraz społeczność Szkoły Podstawowej nr 13 w Starachowicach. Dokładnyh program prezentujemy poniżej. 


poniedziałek, 25 marca 2024 09:52

26 marca br. (wtorek) na sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Starachowicach odbędzie się LXIII sesja Rady Powiatu w Starachowicach. Posiedzenie rozpocznie się o godz. 9.00. Tradycyjnie będzie transmitowane na stronie: esesja.tv, a jego porządek publikujemy poniżej. 


piątek, 8 marca 2024 09:02

Powiat Starachowicki świętuje w tym roku jubileusz 25-lecia swego istnienia. Z tej właśnie okazji 12 marca br. odbędzie się uroczysta sesja Rady Powiatu w Starachowicach, na której zostanie przyjęta m.in. Deklaracja okolicznościowa z okazji tejże rocznicy. 


wtorek, 5 marca 2024 09:12

Rusza VI edycja Honorowej Nagrody Gospodarczej Starosty Starachowickiego „Żelazny Pierścień”, przyznawanej firmom za szczególny wkład  w rozwój Powiatu Starachowickiego. Zgłoszenia można nadsyłać do 22 marca br.


wtorek, 5 marca 2024 09:08

1 marca br. w krużgankach opactwa ojców Cystersów w Wąchocku odprawiona została Droga Krzyżowa w intencji Żołnierzy Wyklętych. Jej organizatorem był Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej – Koło w Wąchocku im. gen. Antoniego Hedy „Szarego”.


wtorek, 20 lutego 2024 11:01
Fot. archiwum ŚZŻAK-koło w Wąchocku

Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej – Koło w Wąchocku im. gen. Antoniego Hedy „Szarego”,  zaprasza do wzięcia udziału w IV Drodze Krzyżowej w intencji Żołnierzy Wyklętych, która - w związku z Narodowym Dniem Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” - odprawiona zostanie 1 marca 2024 r. w krużgankach opactwa oo. Cystersów w Wąchocku. Nabożeństwo rozpocznie się o godz. 17.00.  Serdecznie zapraszamy.

 


poniedziałek, 19 lutego 2024 09:19

Przed nami kolejne obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Starachowicach. Główne uroczystości odbędą się  1  marca br. Poprzedzi je prelekcja i pokaz multimedialny pt. "Żołnierze Wyklęci Kielecczyzny" Marka Jończyka z Delegatury IPN w Kielcach, 29 lutego br. Szczegóły poniżej. 


środa, 14 lutego 2024 15:13

Starosta Starachowicki Piotr Ambroszczyk, Komendant Powiatowy Policji mł. insp. Paweł Szczepaniak i Powiatowa Rada Pamięci zapraszają do udziału w uroczystych obchodach 80. rocznicy śmierci por. Zygmunta Procha, żołnierza , policjanta, twórcy i szefa komórki kontrwywiadu Komendy Obwodu Iłża Armii Krajowej krypt. „Baszta”. Odbędą się one 19 lutego 2024 r. (poniedziałek) przy tablicy upamiętniającej Zygmunta Procha, przy wejściu do Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach. Początek obchodów zaplanowany został na godz.10.00. W programie: wystąpienia okolicznościowe oraz złożenie wiązanek i zapalenie zniczy pod tablicą. Następnie uczestnicy udadzą się na cmentarz parafialny przy ul. Zgodnej – miejsce wiecznego spoczynku por. Procha gdzie oddadzą mu hołd minutą ciszy i zapaleniem „świateł pamięci”.