Skrzynka podawcza ePUAP Biuletyn Informacji Publicznej
Aktualności
wtorek, 29 listopada 2022 12:26

Wernisaż wystawy „Zaduszki artystyczne - pamięci tych którzy odeszli” odbył się 25 listopada br. w Państwowym Ognisku Plastycznym w Starachowicach. Uczestniczył w nim m.in. wicestarosta Dariusz Dąbrowski, który wspominał Ryszarda Uziębło, wieloletniego dyrektora placówki.


poniedziałek, 28 listopada 2022 12:40

W Starostwie Powiatowym w Starachowicach odbyła się IV sesja Młodzieżowego Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego. Radni dyskutowali m.in. o planowanych przedsięwzięciach dedykowanych młodzieży czy rocznym programie współpracy województwa świętokrzyskiego z organizacjami pozarządowymi w 2023 r., czemu przysłuchiwał się m.in. starosta Piotr Ambroszczyk. 


poniedziałek, 28 listopada 2022 12:35

Departament Wdrażania EFS Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego zapraszana spotkanie informacyjno - szkoleniowe, poświęcone dofinansowaniu usług społecznych i zdrowotnych w programie „Fundusze Europejskie dla Świętokrzyskiego 2021-2027”, które odbędzie się 6 grudnia br. w Starostwie Powiatowym w Starachowicach. Można się będzie na nim dowiedzieć, jakie są mozliwości finansowania projektów, zakładających pomoc osobom niesamodzielnym i opiekę nad osobami starszymi i chorymi, wsparcie i aktywizację mieszkańców będących w trudnej sytuacji życiowej, pomoc dzieciom i rodzinom przeżywającym trudności wychowawcze, pomoc dla uchodźców, wsparcie podmiotów ekonomii społecznej, ale też Centrów i Klubów Integracji Społecznej, Zakładów Aktywności Zawodowej oraz Warsztatów Terapii Zajęciowej. Szczegóły poniżej. 


poniedziałek, 28 listopada 2022 09:27

Zbliża się 4 grudnia - Dzień św. Barbary - patronki górników, a od 13 lat także Starachowic. Z okazji jej święta, tak jak co roku, odbędą się uroczyste obchody, organizowane przez Park Kultury i Parafię pw. Wszystkich Świętych w Starachowicach. Szczegółowy program poniżej. 


piątek, 25 listopada 2022 08:45

„Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa” to wspólna akcja Wojewody Świętokrzyskiego Zbigniewa Koniusza, Komendanta Wojewódzkiego PSP nadbryg. Krzysztofa Cioska oraz Stowarzyszenia Aktywności Zawodowej Passa, mająca na celu zwiększanie świadomości na temat montowania czujników dymu i czadu. W ramach kampanii powstał niedawno spot mający zachęcić mieszkańców do stosowania czujek. 


czwartek, 24 listopada 2022 14:23

Stowarzyszenie „ZDROWY KRĘGOSŁUP” zaprasza wszystkich seniorów na piknik propagujący zdrowy tryb życia pn. "Ruch to zdrowie", który odbędzie się 29 listopada br. na sali gimnastycznej w budynku UTW  i MOGKiK, przy ul. Glinianej 10a w Starachowicach. W programie wykłady i warsztaty z psychodietetykiem, osteopatą i specjalistami Międzyszkolnego Ośrodka Gimnastyki Korekcyjnej i Kompensacyjnej, a także lekcja wychowania fizycznego z elementami rehabilitacji. Szczegóły poniżej. 


środa, 23 listopada 2022 08:23


środa, 23 listopada 2022 08:18

Powiat uruchamia bezpłatne dowozy dla podopiecznych Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy w Starachowicach. Usługi te będzie świadczyć spółdzielnia socjalna „Integracja”, która w ramach pozyskanego grantu zadba także o integrację międzypokoleniową w placówce. Pierwsze z tego rodzaju spotkań odbyło się już 22 listopada. 


środa, 23 listopada 2022 08:15

W Zespole Szkół Zawodowych nr 3 w Starachowicach odbyła się Wojskowa Giełda Pracy. Młodzi ludzie mieli okazję zapoznać się z atrakcyjną ofertą pracy w Siłach Zbrojnych RP. Przy okazji tego wydarzenia starosta Piotr Ambroszczyk poinformował o planach utworzenia w Starachowicach jednostki wojskowej. 


poniedziałek, 21 listopada 2022 14:04

24 listopada br. na sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Starachowicach odbędzie się XLVI sesja Rady Powiatu w Starachowicach. Posiedzenie rozpocznie się o godz 9.00 i będzie transmitowane na stronie: esesja.tv. Poniżej publikujemy porządek obrad.