Skrzynka podawcza ePUAP Biuletyn Informacji Publicznej
Aktualności
poniedziałek, 10 czerwca 2024 14:05

Za nami XVIII edycja warsztatów archeologicznych „Żelazne korzenie”, organizowanych przez Powiat Starachowicki we współpracy ze Świętokrzyskim Stowarzyszeniem Dziedzictwa Przemysłowego i Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach. Była to doskonała okazja by przeżyć wspaniałą wyprawę do świata starożytnych hutników świętokrzyskich!


poniedziałek, 10 czerwca 2024 12:06

11 czerwca br. rozpoczną się prace przy remoncie chodnika na ok. 40 m odcinku ulicy Radomskiej w Starachowicach, poniżej Parku Kultury, od skrzyżowania z ul. Fabryczną do skrzyżowania z ulicą Hutniczą (na „dolnych” Starachowicach). Wprawdzie ulica nie zostanie zamknięta dla ruchu, ale trzeba się liczyć z utrudnieniami. Wykonawca zajmie chodnik i część jezdni o szerokości pół metra, najpierw po stronie wschodniej (od przejazdu w górę), a potem po stronie zachodniej. Przewidywany czas trwania prac to ok. 2 miesiące. Prosimy o ostrożność i przepraszamy za  utrudnienia. 


czwartek, 6 czerwca 2024 15:25

W leśnictwie Kutery odsłonięto tablicę i kamień, upamiętniające bohaterską śmierć wachmistrza Zacharczenki, kozaka zaporowskiego walczącego w Powstaniu Styczniowym w oddziale Dionizego Czachowskiego. W uroczystościach, jakie odbyły się 6 czerwca br. uczestniczył Członek Zarządu Powiatu Jarosław Samela wraz z wiceprzewodniczącą Komisji Edukacji, Kultury, Kultury Fizycznej i Promocji Powiatu -  Iwoną Koszarską – Zemłą. 


czwartek, 6 czerwca 2024 15:08

Czy jest coś lepszego niż wspólne czytanie bajek? W ramach Europejskiego Tygodnia Czytania Dzieciom, wicestarosta Małgorzata Galas – Bąba odwiedziła Dwujęzyczny Żłobek i Przedszkole Kreatywne Nutki w Starachowicach i wspólnie z innymi czytała maluchom bajki. 


czwartek, 6 czerwca 2024 07:26

Już w najbliższą sobotę, 8 czerwca br. zapraszamy na wielki finał StarAch! Festiwal 2024 do Amfiteatru w Parku Miejskim. W szranki o Grand Prix zmierzy się 13 młodych wokalistów z całego kraju, a oceniać ich będzie jury w składzie dr Bożena Magdalena Mrózek, Aleksandra Skowrońska i Patrycja Suwara. Wokaliści rywalizować będą w 3 kategoriach wiekowych: klasy 0-IV, V-VIII i szkoły ponadpodstawowe. Start o godz. 17.00. Imprezie patronuje starosta Piotr Babicki. Wstęp wolny, zapraszamy serdecznie!


środa, 5 czerwca 2024 09:14

Powiat zakończył inwestycje drogowe za ponad 11 mln zł, realizowane w ramach Rządowego Programu Polski Ład. Efektem jest przebudowa ponad 1,5 km dróg, budowa blisko 2,8 km nowych chodników oraz ponad 1,8 km nowych traktów pieszo-rowerowych. Jak modernizacja poprawiła infrastrukturę i komfort życia mieszkańców?


wtorek, 4 czerwca 2024 10:39

"Nasz sąsiad wilk" - to hasło tegorocznej edycji Festynu Ekologicznego "Zaginiony świat naszej Ziemii", organizowanego przez Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach pod patronatem m.in. starosty Piotra Babickiego. Impreza odbędzie się 12 czerwca br. na terenie Archeoparku. Zapraszamy na nią gorąco najmłodszych mieszkańców naszego powiatu.   


wtorek, 4 czerwca 2024 08:36

Po raz kolejny w naszym szpitalu dokonano poboru narządów do przeszczepienia od zmarłego dawcy. Serce, wątroba oraz dwie nerki trafiły do czterech różnych biorców, ratując im życie.


wtorek, 4 czerwca 2024 08:25

Od 1 czerwca 2024 instytucje finansowe w Polsce mają obowiązek sprawdzić numer PESEL klienta przed udzieleniem pożyczki lub podpisaniem umowy kredytowej. To oznacza, że jeśli ktoś zastrzeże swój PESEL, przestępcy nie będę mogli go wykorzystać do zaciągnięcia kredytu czy pożyczki na cudze dane. Warto z tego skorzystać!


wtorek, 4 czerwca 2024 08:09

Trwa nabór wniosków w konkursie "Regranting dla organizacji poradniczych edycja 2024", w ramach którego można ubiegać się o dofinansowanie od 10 000 do 20 000 złotych. To szansa dla organizacji poradniczych, które chcą zrealizować inicjatywy wspierające osoby potrzebujące z całego kraju. W ramach konkursu przyznanych zostanie maksymalnie 26 mikrodotacji. Nabór wniosków trwa do 13 czerwca br.