Skrzynka podawcza ePUAP Biuletyn Informacji Publicznej
Aktualności
poniedziałek, 10 lipca 2023 11:45

W dniu 06.07.2023 r. w siedzibie Starostwa Powiatowego w Starachowicach odbyło się uroczyste podsumowanie i zakończenie kolejnej edycji szkolenia „PRIDE – Rodzinna Piecza Zastępcza”. W spotkaniu uczestniczyli kandydaci na rodziny zastępcze, zaproszeni goście na czele z panem Starostą Piotrem Ambroszczykiem oraz dyrekcja i pracownicy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Starachowicach.


poniedziałek, 10 lipca 2023 08:22

Starosta Starachowicki ogłasza konkurs pn. "Gospodarstwo z duchem czasu" o zasięgu powiatowym, który odbywa się w okresie lipiec - sierpień 2023 r. Celem konkursu jest promocja gospodarstw, które wyróżniają się spośród innych profilem swojej działalności, ukierunkowaniem na nowoczesne rozwiązania i technologie, a jednocześnie propagują rodzinne wartości i czerpią z tradycji pokoleń. Konkurs jest również sposobem na reklamowanie tych mieszkańców Powiatu Starachowickiego, którzy postanowili utrzymać i rozwijać działalność agroturystyczną lub rolniczą.


poniedziałek, 26 czerwca 2023 14:26

W poniedziałek 26.06.2023 r. Starosta Starachowicki Piotr Ambroszczyk spotkał się z Panem Robertem Frith’em – prezesem zarządu Fundacji im. Sue Ryder, który złożył wizytę w Domu Pomocy Społecznej w Kałkowie-Godowie - jednostce pomocy społecznej Powiatu Starachowickiego. 


czwartek, 22 czerwca 2023 15:22

Za nami jedna z ważniejszych sesji Rady Powiatu w Starachowicach. Zarząd Powiatu otrzymał na niej wotum zaufania oraz absolutorium od Rady Powiatu. To wyraz uznania dla jego działań oraz sposobu wykonania zeszłorocznego budżetu. 


środa, 21 czerwca 2023 10:21

22 czerwca br. (czwartek) na sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Starachowicach odbędzie się LIV sesja Rady Powiatu w Starachowicach. Posiedzenie rozpocznie się o godz 9.00 i będzie transmitowane na stronie: http://esesja.tv
Poniżej publikujemy porządek obrad. 


poniedziałek, 19 czerwca 2023 13:02

Mieszkańcy powiatu po raz kolejny upamiętnili żołnierzy Armii Krajowej, walczących pod komendą Jana Piwnika „Ponurego” i Eugeniusza Kaszyńskiego „Nurta”. W trzydniowych uroczystościach Wykus 2023, organizowanych przez Środowisko AK "Ponury"-"Nurt" oraz obwód świętokrzyski ZHR, nie mogło zabraknąć też władz powiatowych, zwłaszcza że patronat nad nimi sprawował również starosta Piotr Ambroszczyk. 


poniedziałek, 19 czerwca 2023 13:01

Nieopodal wejścia do dawnej Fabryki Samochodów Ciężarowych w Starachowicach, odsłonięto tablicę poświęconą inż. Antoniemu Chmielnickiemu, współtwórcy całkowicie polskiej konstrukcji ciężarówki – STARa 200 i jego wariantów. W tym wyjątkowym wydarzeniu uczestniczyli również starosta Piotr Ambroszczyk i wicestarosta Dariusz Dąbrowski. Specjalnie na tę okoliczność zjawił się  również jeden z uczestników Legendy STARa – Paweł Gołębiowski – właściciel dwóch prototypów , jakie powstały w końcowej fazie działalności FSC - z silnikiem 359 z turbodoładowniem i odchylaną kabiną nad którą pracował nasz legendarny konstruktor. 


środa, 14 czerwca 2023 13:23

Zakończyła się przebudowa wejścia głównego do Starostwa Powiatowego w Starachowicach. Stało się ono przyjazne osobom niepełnosprawnym, w tym niewidomym oraz poruszającym się na wózkach. 


poniedziałek, 12 czerwca 2023 09:17

Masz nowe buty, które zepsuły się po zaledwie kilku dniach noszenia? Zamówiłeś telefon i dostarczyli ci uszkodzony, a przedsiębiorca nie chce uznać reklamacji? Biuro podróży proponuje ci umowę, która ma niedozwolone zapisy? Warto znać swoje prawa! Sprawdź, co się zmieniło w dotychczasowych przepisach z zakresu ochrony konsumentów. 


środa, 7 czerwca 2023 15:30

Za nami XVII edycja warsztatów archeologicznych „Żelazne korzenie”, organizowanych przez Powiat Starachowicki we współpracy ze Świętokrzyskim Stowarzyszeniem Dziedzictwa Przemysłowego i Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach. Była to doskonała okazja by przeżyć wspaniałą wyprawę do świata starożytnych hutników świętokrzyskich!