24°C

Niewielkie zachmurzenie
Ciśnienie 1012 hPa


sobota niedziela poniedziałek wtorek środa
21 °C 20 °C 21 °C 23 °C 23 °C
11 °C 11 °C 9 °C 10 °C 12 °C
piątek, 22 maja 2020 14:44

W najbliższy poniedziałek, tj. 25 maja br. na stronie internetowej powiatu, a także  portalu społecznościowym Facebook zamieszczony zostanie film popularno – naukowy pt. „Żelazna Dolina”, stanowiący alternatywę dla organizowanych corocznie warsztatów archeologicznych „Żelazne Korzenie”, które z uwagi na epidemię nie mogą się odbyć. Może on zostać wykorzystany zarówno przez osoby zainteresowane dziedzictwem regionalnym, jak i nauczycieli historii czy geografii we wszystkich typach szkół, zwłaszcza teraz gdy pracują one zdalnie.


piątek, 22 maja 2020 14:43

W związku z licznymi pytaniami mieszkańców powiatu w sprawie dostępu do  świadczeń medycznych wykonywanych do 15 marca 2020 r. przez PZOZ w Starachowicach, Zarząd Powiatu wyjaśnia iż, zgodnie z poleceniem Wojewody Świętokrzyskiego z dnia 11 marca 2020r. placówka została przeprofilowana w jednoimienny szpital zakaźny dla pacjentów zainfekowanych wirusem SARS-COV-2 z terenu województwa świętokrzyskiego.


piątek, 22 maja 2020 14:40

Nowelizacja przepisów o nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnym poradnictwie obywatelskim oraz edukacji prawnej poszerza krąg beneficjentów na osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą oraz upraszcza procedury udzielania takiej pomocy w czasie epidemii. W mocy pozostają zalecenia Ministerstwa Sprawiedliwości dotyczące sposobu udzielania pomocy w czasie trwania epidemii.


poniedziałek, 4 maja 2020 14:38

Władze powiatu uczciły 229. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Z powodu pandemii koronawirusa uroczystość miała inną oprawę niż zwykle. Mieszkańcy uczestniczyli w niej za pośrednictwem internetu, a składanie wiązanek pod Pomnikiem Niepodległości odbywało się indywidualnie.


wtorek, 28 kwietnia 2020 18:15

Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego zaprasza  dzieci i młodzież szkolną, a pośrednio również rodziców i opiekunów do udziału w konkursie plastycznym „#dobrybopolski #dobryboświętokrzyski”. Na laureatów czekają nagrody pieniężne oraz rzeczowe. Termin składania prac mija 30 czerwca br.


wtorek, 28 kwietnia 2020 16:30

Co roku, 28 kwietnia czcimy pamięć o bohatersko przeprowadzonej akcji rozbicia niemieckiej straży leśnej przez partyzantów z oddziału Antoniego Hedy ,,Szarego” w Marculach. Także teraz, mimo wyjątkowych okoliczności, pamiętamy o tych wydarzeniach. Przewodniczący Powiatowej Rady Kombatantów i Osób Represjonowanych Kazimierz Dziekoński złożył dziś kwiaty pod pomnikami bohaterów: generała Antoniego Hedy ,,Szary", Antoniego Wyporka ,,Sępa" i porucznika Eugeniusza Flisa ,,Robura”.


wtorek, 28 kwietnia 2020 13:04

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi wspólnie z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa rozpoczęło kampanię informacyjną "Kupuj świadomie - Produkt polski". Ma ona na celu zwiększenie wiedzy Polaków na temat znaczenia  świadomych decyzji zakupowych, zwłaszcza w tak trudnym czasie, jak pandemia wirusa SARS – CoV – 2. Ponizej pismo Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi w tej sprawie.


piątek, 24 kwietnia 2020 15:51

Starosta Piotr Babicki wspólnie z Prezydentem Markiem Materskiem zapraszają do wzięcia udziału we mszy świętej za Ojczyznę transmitowanej z kościoła pw. Wszystkich Świętych w Starachowicach. Nabożeństwo odbędzie się 3 maja o godz. 12.00. Wiązanki kwiatów można będzie składać indywidualnie przez cały dzień pod Pomnikiem Niepodległości. Przeżyjmy ten dzień wyjątkowo, w tym wyjątkowym czasie, ale w poczuciu wspólnoty.


piątek, 24 kwietnia 2020 10:15

Starostwo Powiatowe w Starachowicach nie zmienia zasad swojego dotychczasowego funkcjonowania. Z uwagi na zagrożenie koronawirusem, nadal podstawową formą kontaktu z urzędem pozostaje kontakt telefoniczny, drogą elektroniczną oraz za pośrednictwem platformy ePUAP. Wyjątkiem są sprawy niezbędne z zakresu komunikacji i budownictwa, które od środy załatwia się osobiście, ale po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym.


piątek, 17 kwietnia 2020 18:02

W związku z medialną oceną sytuacji finansowej Powiatowego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Starachowicach po przekształceniu go w jednoimienny szpital zakaźny dokonywaną przez Posła na Sejm RP Krzysztofa Lipca i grupę radnych PiS, oświadczamy, co następuje: