Skrzynka podawcza ePUAP Biuletyn Informacji Publicznej
Aktualności
środa, 14 czerwca 2023 13:23

Zakończyła się przebudowa wejścia głównego do Starostwa Powiatowego w Starachowicach. Stało się ono przyjazne osobom niepełnosprawnym, w tym niewidomym oraz poruszającym się na wózkach. 


poniedziałek, 12 czerwca 2023 09:17

Masz nowe buty, które zepsuły się po zaledwie kilku dniach noszenia? Zamówiłeś telefon i dostarczyli ci uszkodzony, a przedsiębiorca nie chce uznać reklamacji? Biuro podróży proponuje ci umowę, która ma niedozwolone zapisy? Warto znać swoje prawa! Sprawdź, co się zmieniło w dotychczasowych przepisach z zakresu ochrony konsumentów. 


środa, 7 czerwca 2023 15:30

Za nami XVII edycja warsztatów archeologicznych „Żelazne korzenie”, organizowanych przez Powiat Starachowicki we współpracy ze Świętokrzyskim Stowarzyszeniem Dziedzictwa Przemysłowego i Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach. Była to doskonała okazja by przeżyć wspaniałą wyprawę do świata starożytnych hutników świętokrzyskich!


wtorek, 6 czerwca 2023 08:08

I Forum Rad Seniorów Województwa Świętokrzyskiego odbyło się 2 czerwca br. w Starachowicach. Do naszego powiatu zjechali przedstawiciele seniorów z całego województwa świętokrzyskiego, aby rozmawiać o roli rad seniorów w umocowaniu prawnym w strukturach miast i kraju. 


poniedziałek, 5 czerwca 2023 09:39

Przed nami kolejne uroczystości wykusowe, upamiętniające żołnierzy i dowódców oddziałów partyzanckich Armii Krajowej, dowodzonych przez cichociemnych płk. Jana Piwnika „Ponurego” i mjr. Eugeniusza Kaszyńskiego „Nurta”. Obchody trwać będą trzy dni, od 16 do 18 czerwca. Hołd żołnierzom legendarnych cichociemnych mieszkańcy regionu będą oddawać nie tylko na Wykusie, ale też w Kielcach, Starachowicach oraz Wąchocku. Szczegóły poniżej. 


czwartek, 1 czerwca 2023 09:14

5 czerwca br. nastąpi protokolarne przekazanie placu budowy firmie TRAKCJA S.A, która zajmie się budową  wiaduktu w Starachowicach.


środa, 31 maja 2023 15:15

Zarząd Powiatu przedłożył Radzie Raport o stanie Powiatu Starachowickiego za rok 2022. Będzie on przedmiotem debaty  na  sesji absolutoryjnej, która odbędzie się 22 czerwca br. 


środa, 31 maja 2023 14:15

Za nami kolejna edycja konkursu plastycznego „Zielony dom receptą na smog”, organizowanego przez Wydział Nieruchomości, Leśnictwa i Ochrony Środowiska naszego starostwa przy współpracy z Państwowym Ogniskiem Plastycznym. Wręczenie nagród odbyło się 31 maja br. z udziałem starosty Piotra Ambroszczyka. 


poniedziałek, 29 maja 2023 13:50

15 drużyn, a w nich aż 150 druhów, rywalizowało w Powiatowych Zawodach Sportowo Pożarniczych Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych OSP, jakie odbyły się 28 maja na stadionie miejskim w Starachowicach. Nagrody wręczył zwycięzcom starosta Piotr Ambroszczyk.


czwartek, 25 maja 2023 14:09

Za nami pierwsze ćwiczenie proobronne dla mieszkańców powiatu zorganizowane w partnerstwie ze Stowarzyszeniem Byłych Żołnierzy Rezerwa w Starachowicach, 103 Batalionem Lekkiej Piechoty w Ostrowcu Świętokrzyskim, Wojskowym Centrum Rekrutacji w Kielcach i ZDZ w Starachowicach. Ci, którzy przyszli, mieli okazję zapoznać się z bronią, sprawdzić swoje umiejętności strzeleckie, zmysł taktyczny i wiedzę z zakresu medycyny pola walki.