Skrzynka podawcza ePUAP Biuletyn Informacji Publicznej
Aktualności
wtorek, 5 września 2023 10:03

Mężczyzna na wózku inwalidzkim na plaży z radośnie uniesionymi do góry rękami  Znasz wyjątkowe osoby z niepełnosprawnością, których społeczna aktywność i zaangażowanie stanowią wzór dla innych i motywację do przełamywania barier w życiu codziennym? Jeśli tak, zgłoś je do Konkursu "Człowiek bez barier", organizowanego przez Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji. Szczegóły poniżej. 


wtorek, 5 września 2023 09:53

Plakat koncertu z programem, zdjęciami Muzeum w Starachowicach i Pustelni w Rytwianach, a także logotypami organizatorów, partnerów, sponsorów i patronów medialnych 8 września w Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach dobędzie się koncert muzyki dawnej w ramach Świętokrzyskich Dni Muzyki Dawnej im. Wincentego z Kielc  – Mid Europe Early Music Festival. Na scenie wystąpi Corina Marti – znakomita szwajcarska klawesynistka i flecistka, wybitna znawczyni i interpretatorka tabulatury Jana z Lublina, którą wykona na specjalnie sprowadzonym z Bazylei klawesynie renesansowym. Wstęp wolny. 


poniedziałek, 4 września 2023 14:11

Po dwóch miesiącach wakacji - wrócili. Uczniowie ze szkół powiatowych, podobnie jak w całej Polsce, rozpoczęli nowy rok szkolny. Towarzyszyły im w tym władze Powiatu, które gościły tym razem w Zespole Szkół Zawodowych nr 2 i III LO w Starachowicach.


poniedziałek, 4 września 2023 14:09

Za nami powiatowo – gminne dożynki. Ich gospodarzem była w tym roku Gmina Mirzec. Starosta Piotr Ambroszczyk wspólnie z Wójtem Gminy Mirzec Mirosławem Sewerynem dziękowali rolnikom za rok wytężonej pracy.


poniedziałek, 4 września 2023 14:07

Władze powiatu uczciły 84 rocznicę wybuchu II wojny światowej. Tak jak co roku złożyły kwiaty pod Pomnikiem Gloria Victis w Starachowicach. Starosta Piotr Ambroszczyk uczestniczył również w odsłonięciu odnowionego pomnika żołnierza Armii Krajowej Arseniusza Kufalskiego, znajdującego się na tym samym cmentarzu, przy ulicy Radomskiej w Starachowicach. 


poniedziałek, 4 września 2023 07:23

Przypominamy, że od 4 września br. do 31 grudnia br. zmieniają się godziny urzędowania sześciu Wydziałów Starostwa Powiatowego w Starachowicach, związanych z bezpośrednią obsługą mieszkańców tj. Wydziału Nieruchomości, Leśnictwa i Ochrony Środowiska, Wydziału Geodezji, Kartografii i Katastru, Wydziału Budownictwa, Wydziału Komunikacji i Dróg, Biura Podawczego  i Powiatowego Zespołu ds. Orzekania o Niepełnosprawności. Będą one czynne w każdy poniedziałek w godzinach 7:30 – 17:00, zaś w pozostałe dni od 7.30 do godz. 15.30.


piątek, 1 września 2023 14:26

Władze powiatu uczestniczyły w obchodach 43. rocznicy powstania NSZZ „Solidarność”, zorganizowanych 31 sierpnia br. zarówno przez delegaturę NSZZ "Solidarność", jak i Komisję Zakładową Pracowników Oświaty NSZZ "Solidarność" w Starachowicach. Tak jak co roku złożyły kwiaty pod Pomnikiem Solidarności i Tablicą Robotników, a także pamiątkowym kamieniem przy Rondzie Solidarności w Starachowicach.


piątek, 1 września 2023 14:22

Choć Międzynarodowy Dzień Białej Laski obchodzony jest w październiku, starachowickie koło Polskiego Związku Niewidomych, świętowało go już 31 sierpnia br. A towarzyszył im w tym m.in. starosta Piotr Ambroszczyk. 


piątek, 1 września 2023 14:19

Alle Babki ze Stykowa zostały Mistrzami Agro w Województwie świętokrzyskim. 4 listopada odbiorą one swoją nagrodę na Zamku Królewskim w Warszawie, ale już teraz, podczas sesji Rady Powiatu odebrały gratulacje od Rady i Zarządu Powiatu w Starachowicach. 


piątek, 1 września 2023 14:07

Sześciu nauczycieli ze szkół, prowadzonych przez Powiat Starachowicki, odebrało 31 sierpnia br. akty nadania awansu zawodowego nauczyciela mianowanego. Są to pedagodzy z Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 i Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Starachowicach.