Skrzynka podawcza ePUAP Biuletyn Informacji Publicznej
Aktualności
piątek, 17 listopada 2023 08:00

Rośnie stres finansowy Polaków. Rodacy bardziej oszczędzają ze strachu niż na przyjemności, jak jeszcze rok temu. Przybywa też osób żyjących w napięciu z powodu problemów z zapanowaniem nad domowymi budżetami, jak wynika z kolejnej edycji badania „Oszczędności, kłopoty finansowe i długi Polaków”, zrealizowanego dla BIG InfoMonitor z okazji wypadającego dziś tj. 17 listopada Dnia bez Długów. Dane Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor oraz bazy informacji kredytowych BIK potwierdzają pogorszenie się kondycji płatniczej społeczeństwa. W zaległościach Polaków padł rekord. 


piątek, 27 października 2023 13:29

W dniu 27.10.2023 r. w siedzibie Starostwa Powiatowego w Starachowicach zebrała się powiatowa Komisja Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego pod przewodnictwam Starosty Starachowickiego Piotra Ambroszczyka. Obrady dotyczyły analizy sytuacji potencjalnie zagrażających mieszkańcom Powiatu Starachowickiego.


poniedziałek, 23 października 2023 14:13

Powiat Starachowicki był współgospodarzem III Kongresu Entuzjastów i Przyjaciół Kolei, organizowanego przez Fundację ProKolei. Przez trzy dni gościliśmy w Starachowicach miłośników transportu kolejowego w Polsce, przedstawicieli organizacji pozarządowych, a także sympatyków, hobbystów i aktywistów, zaangażowanych w ochronę i promowanie tej formy transportu.


poniedziałek, 23 października 2023 08:00

Zmienia się tryb obsługi interesantów w Dziale Ochrony Pasa Drogowego w Zarządzie Dróg Powiatowym w Starachowicach. Od 1 listopada br. osoby, które będą chciały załatwić tam sprawę, będą mogły to zrobić od poniedziałku do czwartku w godzinach pracy jednostki czyli od godz. 7.00 do godz. 15.00. 


czwartek, 19 października 2023 12:20

Miłośnicy kolei i techniki z całej Polski zjadą na weekend do naszego powiatu na III Kongres Entuzjastów i Przyjaciół Kolei, jaki odbywać się będzie w Starachowicach. Przed nami trzy dni (20-22 października) paneli dyskusyjnych, sesji warsztatowych i wizyt studyjnych poświęconych kolei, transportowi zbiorowemu, historii oraz technice. A wszystko to w bliskim sąsiedztwie naszego powiatowego zabytku – Starachowickiej Kolei Wąskotorowej, która będzie stanowić nie lada atrakcję trzeciej edycji kongresu. 


czwartek, 19 października 2023 12:13

18 października 2023 r. zmarła Joanna Główka - radna Rady Powiatu w Starachowicach. Pani Joanna była radną Rady Powiatu w Starachowicach obecnej kadencji, wcześniej radną Rady Miejskiej z ramienia Prawa i Sprawiedliwości. Z wykształcenia pedagogiem, pracowała w Szkole Podstawowej nr 12, nr 3, a potem w Gimnazjum nr 1 w Starachowicach. Od jakiegoś czasu zmagała się z chorobą, którą niestety przegrała. 

***

Wyrazy żalu i głębokiego współczucia

Rodzinie i Bliskim

składa

Rada i Zarząd Powiatu w Starachowicach

 


piątek, 13 października 2023 12:33

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi informuje o bonusie frekwencyjnym dla gmin o wielkości do 20 tys. mieszkańców.

 

 

 

 


środa, 11 października 2023 15:16

 

Starosta Starachowicki Piotr Ambroszczyk informuje, iż Powiat Starachowicki pozyskał 12 mln zł w ramach VIII Edycji Programu Inwestycji Strategicznych Polski Ład.


piątek, 6 października 2023 11:38

Starosta Starachowicki ogłasza pisemny przetarg nieograniczony na sprzedaż składnika majątku ruchomego stanowiącego własność Powiatu Starachowickiego -   Motocykl sportowy Yamaha YZF – R6. Wszystkich zainteresowanych zakupem odsyłamy do Biuletynu Informacji Publicznej, zakładka: Przetargi. Link do ogłoszenia: https://bip.powiat.starachowice.pl/ps/przetargi/29019,OGLOSZENIE-O-SPRZEDAZY-MIENIA-RUCHOMEGO.html 


czwartek, 5 października 2023 13:42

Na wniosek Starosty Starachowickiego Piotra Ambroszczyka w dniu 4.10.2023 r. w imieniu Prezydenta RP Andrzeja Dudy, Wojewoda Świętokrzyski Zbigniew Koniusz wręczył odznaczenia dla zasłużonych osób z terenu Powiatu Starachowickiego.