Skrzynka podawcza ePUAP Biuletyn Informacji Publicznej
Aktualności
czwartek, 14 grudnia 2023 13:37

Powiat Starachowicki zakończył realizację projektu e - Geodezja. Cyfrowy Zasób Geodezyjny Województwa Świętokrzyskiego, współfinansowanego przez Unię Europejskąze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego. Jego efektem jest kompleksowa cyfryzacja całego zasobu geodezyjnego. eraz mieszkańcy mogą wygodnie zamawiać wypisy i mapy geodezyjne bez konieczności wychodzenia z domu, z pomocą własnego komputera lub smartfona. Jedyne, co muszą zrobić, to zarejestrować się na Geoportalu Powiatu Starachowickiego, przy pomocy profilu zaufanego i wypełnić odpowiedni formularz, umożliwiający zamówienie wypisu z rejestru gruntów, wyrysu z mapy ewidencyjnej, mapy ewidencyjnej, mapy zasadniczej czy kopii dokumentów z zasobu geodezyjnego. Po wniesieniu opłaty przy pomocy płatności elektronicznych, mogą otrzymać zamówione materiały. Ponadto, osoby uprawnione mogą również składać wnioski o skoordynowanie dokumentacji projektowej na naradach koordynacyjnych oraz udostępnienie bazy rejestru cen nieruchomości. Szczegóły w materiale poniżej. 


czwartek, 14 grudnia 2023 09:30

Kolejne przejście dla pieszych na drodze powiatowej zostanie przebudowane, tym razem w Tychowie Starym, koło szkoły podstawowej. A wszystko po to by było bezpieczniej.


wtorek, 12 grudnia 2023 10:00

Do 23 grudnia br. przedłużone będzie zamknięcie odcinka drogi powiatowej 0618T - od skrzyżowania z drogą w kierunku Lipia do skrzyżowania z drogą Starachowice - Lubienia. Z powodu niekorzystnych warunków atmosferycznych, Wykonawca potrzebuje więcej czasu na zakończenie tego etapu prac.
Jednocześnie przypominamy, że dojazd do willi Rosochacz oraz obiektów zlokalizowanych w tym rejonie, odbywa się nadal od strony ulicy Leśnej w Starachowicach. Przepraszamy za utrudnienia. 


poniedziałek, 11 grudnia 2023 15:21

Emilia Zaniewska - ekspert NASK ze starostą Piotrem Ambroszczykiem na tle polskich flad i herbu powiatu starachowickiego Powiat Starachowicki jest pierwszym samorządem w naszym regionie, który przeszedł specjalistyczne szkolenie z zakresu cyberbezpieczeństwa, organizowane przez Departament Cyberbezpieczeństwa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz Naukową i Akademicką Sieć Komputerową - Państwowy Instytut Badawczy (NASK-PIB). Przez blisko tydzień kadra zarządzająca uczestniczyła w indywidualnych szkoleniach, poszerzając swą wiedzę na temat cyberzagrożeń, procedur zgłaszania incydentów, a także sposobów skutecznej ochrony.


poniedziałek, 11 grudnia 2023 15:16

6175 zł – tyle dokładnie udało się zebrać podczas Świątecznego Kolędowania – imprezy charytatywnej zorganizowanej przez Fundację Zdążyć przed Panem Bogiem oraz Starostę Piotra Ambroszczyka na rzec 2,5 –letniej Amelki Tuz. Dziewczynka od urodzenia zmaga się z różnymi schorzeniami. Tym razem jednak zeszły one na dalszy plan wobec ogromnej fali radości, jaka zalała nasze starostwo.


czwartek, 7 grudnia 2023 08:40

Dwa nowoczesne odbiorniki GPS, umożliwiające dokładną lokalizację pozycji znalezisk, trafiły do Grupy Ochrony Zabytków „Fort”, która w ramach projektu „Poznaj historię poprzez detektorystykę”, uczy uczniów III LO w Starachowicach jak legalnie poszukiwać zabytków w terenie i obsługiwać sprzęt do detektorystyki. Przedsięwzięciu patronuje starosta Piotr Ambroszczyk. 


piątek, 1 grudnia 2023 17:47

Starosta Starachowicki Piotr Ambroszczyk wspólnie z Fundacją Zdążyć przed Panem Bogiem i sponsorami zaprasza na Świąteczne Kolędowanie – imprezę charytatywną podczas której będą zbierane pieniądze na rzecz 2, 5 – letniej Amelki Tuz. Impreza odbędzie się 9 grudnia w Starostwie Powiatowym w Starachowicach. Szczegóły poniżej.


piątek, 1 grudnia 2023 09:16

Żadna inna Rada Powiatu w Polsce, ale też poza jej granicami, nie może poszczycić się radnym, który jest mistrzem świata w trójboju siłowym. A nasza owszem, co głośno wybrzmiało podczas ostatniej sesji Rady Powiatu, kiedy to oklaskami podziękowano  Jarosławowi Olechowi za jego ostatnie zwycięstwo na Mistrzostwach Świata w Trójboju Siłowym na Litwie. 


czwartek, 30 listopada 2023 13:31

Dwie nowe sfery objęte dotacją powiatu i aż pięć nowych zadań, wskazanych jako priorytetowe znalazło się w Rocznym Programie Współpracy Powiatu Starachowickiego z organizacjami pozarządowymi na 2024 r., jaki został przyjęty na ostatniej sesji Rady Powiatu w Starachowicach. Szczegóły poniżej. 


czwartek, 30 listopada 2023 13:18

Po 7 latach obowiązywania, zmieniają się stawki opłat za zajęcie pasa drogowego dróg powiatowych. Więcej będzie kosztować m.in. umieszczanie urządzeń obcych w pasie drogowym, prowadzenie tam robót, czy też ustawianie w obrębie działki drogowej, a więc na chodnikach, poboczach czy pasach zieleni urządzeń niezwiązanych z funkcjonowaniem drogi czyli np. bankomatów, paczkomatów, ogródków gastronomicznych, kwietników czy reklam. 
Szczegóły poniżej.