Skrzynka podawcza ePUAP Biuletyn Informacji Publicznej
Aktualności
wtorek, 24 października 2023 13:30

Zarząd Powiatu w Starachowicach ogłasza konsultacje projektu uchwały Rady Powiatu w Starachowicach w sprawie uchwalenia „Rocznego Programu Współpracy Powiatu Starachowickiego z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami wymienionymi w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na 2024 rok”. Uwagi oraz opinie można zgłaszać od 24 do 30 października br. Szczegóły poniżej. 


wtorek, 24 października 2023 13:24

Zarząd Powiatu Starachowickiego ogłosił otwarty konkurs ofert na realizację zadania publicznego w zakresie powierzenia prowadzenia punktów nieodpłatnej pomocy prawnej lub świadczenia nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego oraz edukacji prawnej na terenie Powiatu Starachowickiego w 2024 r. Oferty należy składać do 15 listopada br. Szczegóły poniżej.


wtorek, 24 października 2023 13:00

​​​​​​​Jesteś osobą pokrzywdzoną przestępstwem, osobą jej najbliższą lub świadkiem przestępstwa? Przysługuje Ci prawo do skorzystania z nieodpłatnej pomocy. Stowarzyszenie Sursum Corda (łac. „w górę serca”) z Nowego Sącza, prowadzące punkty NPP i NPO w naszym powiecie, w ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej, promują dostęp do sieci ośrodków nieodpłatnej pomocy pokrzywdzonym przestępstwem. Jeśli nie wiecie, gdzie znajduje się najbliższy Ośrodek Pomocy Pokrzywdzonym w naszym powiecie, możecie to sprawdzić na liście naszych jednostek nieodpłatnego poradnictwa, którą znajdziecie TUTAJ.


wtorek, 24 października 2023 09:13

26 października br. (czwartek) na sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Starachowicach odbędzie się LVIII sesja Rady Powiatu w Starachowicach. Posiedzenie rozpocznie się o godz 9.00 i będzie transmitowane na stronie: esesja.
Poniżej publikujemy porządek obrad. 


czwartek, 19 października 2023 08:21

Uwaga kierowcy! Od 23 do 28 października br. zamknięty będzie dla ruchu odcinek drogi powiatowej 0618T (Lipie-Henryk "Szyb") - od zjazdu na Lipie do Willi Rosochacz - w związku z prowadzonymi tam robotami drogowymi. Wykonawca prac – Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Roadstar Sp. z o.o. - przeprasza za utrudnienia.

 


wtorek, 17 października 2023 13:46

Od 23 do 27 października br., na obszarze województwa świętokrzyskiego, planowane jest przeprowadzenie kolejnej akcji ochronnego szczepienia lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie. Służby apelują o nie dotykanie i nie podnoszenie pakietów ze szczepionką.


czwartek, 28 września 2023 09:59

Urząd Komisji Nadzoru Finansowego zaprasza seniorów i ich opiekunów na webinarium (spotkanie online) „Oszustwa z wykorzystaniem wizerunku Urzędu Komisji Nadzoru Finansowego - jak działają oszuści i jak się przed nimi chronić” organizowane w ramach projektu Centrum Edukacji dla Uczestników Rynku – CEDUR, we współpracy z Komendą Główną Policji oraz Ministerstwem Rodziny i Polityki Społecznej. 
Webinarium (spotkanie online) odbędzie się 23 listopada 2023 roku (10:00-11:15). Szczegóły poniżej.


piątek, 22 września 2023 11:35

W dniu dzisiejszym w trakcie wykonywania prac ziemnych związanych z budową wiaduktu doszło do awarii gazociągu dystrybuującego gaz na osiedle Południe w Starachowicach. Od razu podjęte zostały działania w celu przywrócenia mieszkańcom dostępu do gazu. Ok. godz. 14.00 awaria została już usunięta. Przepraszamy za wszystkie wynikłe trudności. 


czwartek, 21 września 2023 13:54

Uwaga kierowcy! Będą kolejne zmiany w organizacji ruchu w związku z budową wiaduktu. Już  od 28 września br., na czas robót budowlanych zamknięta zostanie dla ruchu ulica Wielkopiecowa w Starachowicach. Klienci sklepów: Mrówka i Polbudrol będą mogli dojechać do nich tylko przez parking przy Biedronce. 


czwartek, 21 września 2023 11:38

Nie masz szybkiego intenertu?  Chcesz sprawdzić w danej lokalizacji jest on dostępny, a może zgłosić pustostan, czyli budynek, w którym nie jest potrzebny dostęp do internetu?  Wystarczy wejść na portal internet.gov.pl. Dowiesz się na nim również o planowanych rozbudowach sieci szerokopasmowej.