Skrzynka podawcza ePUAP Biuletyn Informacji Publicznej
Aktualności
czwartek, 11 kwietnia 2024 09:02

Do końca 2024 r. wydłużone zostało zawieszenie opłat w Szkole Rodzenia, funkcjonującej przy Powiatowym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Starachowicach. Z bezpłatnych zajęć mogą skorzystać wszystkie Panie, nie tylko z naszego regionu. Warunek jest jeden muszą zadeklarować chęć porodu w Oddziale Położniczo-Ginekologicznym z Salą Porodową starachowickiego Szpitala. Szczegóły poniżej. 


środa, 10 kwietnia 2024 13:51

Uwaga kierowcy! Od 15 kwietnia br. na wjeździe do Starachowic, na wysokości sklepu BricoMarche wprowadzony zostanie ruch wahadłowy z sygnalizacją świetlną, który będzie obowiązywał przez ok. 10 tygodni. Ma to związek z budową wiaduktu. Prosimy o zwracanie uwagi na zmianę oznakowania i stosowanie się do tablic informacyjnych oraz sygnalizacji. Przepraszamy także za utrudnienia. 


środa, 10 kwietnia 2024 11:03

Znamy już prawie cały skład Powiatowej Rady Seniorów. Starosta Piotr Ambroszczyk wybrał już 14 radnych, co potwierdził zarządzeniem w tej sprawie. Wciąż jednak do obsadzenia pozostaje jeszcze 1 mandat. Zgłoszenia można nadsyłać do 12 kwietnia br. Szczegóły poniżej.


wtorek, 9 kwietnia 2024 09:22

28 kwietnia br. w Restauracji PATIO w Starachowicach odbędzie się wyjątkowy "Koncert muzyki filmowej w ciemności", organizowany przez Park Kultury. Zespół Quartet YESEi przeniesie słuchaczy w świat emocji i historii, zapisanych w dźwiękach wielkich produkcji filmowych. Bilety na to wydarzenie na stronie: parkkultury.starachowice.eu - zakładka KUP BILET oraz bezpośrednio przed koncertem. Szczegóły poniżej.


wtorek, 9 kwietnia 2024 08:50

13 kwietnia br. (sobota) odbędą się doroczne obchody Dnia Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej w Starachowicach, organizowane przez Prezydenta Miasta Starachowice Marka Materka, 
Parafię Wszystkich Świętych w Starachowicach oraz społeczność Szkoły Podstawowej nr 13 w Starachowicach. Dokładnyh program prezentujemy poniżej. 


wtorek, 9 kwietnia 2024 08:43

Masz szansę reprezentować Polskę na światowej scenie ONZ jako Młodzieżowy Delegat RP na 79. Sesję Zgromadzenia Ogólnego w Nowym Jorku! 


poniedziałek, 8 kwietnia 2024 10:01

Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe „STAR-MAX” Rafał Derlatka & Arkadiusz Dwojak, Przedsiębiorstwo Produkcyjno – Usługowo - Handlowe „ZAPAŁA” i Merkson Sp. z o.o. - to tegoroczni laureaci Honorowej Nagrody Gospodarczej Starosty Starachowickiego „Żelazny Pierścień” dla Firm Roku 2023. Wręczenie statuetek odbyło się 5 kwietnia br. podczas uroczystej gali w Muzeum Przyrody i Techniki im. Jana Pazdura w Starachowicach z udziałem artystów Łódzkiego Teatru Piosenki. 


piątek, 5 kwietnia 2024 10:54

Niespełna 1,5 mln zł więcej niż wynikało to z algorytmu trafi w tym roku do Powiatowego Zakładu Aktywności Zawodowej w Stykowie z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Środki te zostaną spożytkowane na działalność zakładu. 


piątek, 5 kwietnia 2024 08:53

Powiatowe Centrum Wolontariatu powstało w powiecie starachowickim. Ma to być organ doradczy starosty w sprawie określania i wspierania działań promujących społeczną i edukacyjną funkcję wolontariatu.


czwartek, 4 kwietnia 2024 15:48

Ruszają wybory uzupełniające do Młodzieżowej Rady Powiatu Starachowickiego. Do obsadzenia jest jeszcze 5 mandatów. Kandydatów na radnych można zgłaszać do 12 kwietnia br. Cztery dni później rozpocznie się kampania wyborcza. Głosowanie odbędzie się 29 kwietnia br. Szczegółowy kalendarz wyborczy poniżej.