Skrzynka podawcza ePUAP Biuletyn Informacji Publicznej
Aktualności
poniedziałek, 7 sierpnia 2023 13:51

Zespoły ludowe z gminy Mirzec oraz sąsiednich gmin powiatu starachowickiego prezentowały się podczas Powiatowego Festiwalu Kultury Ludowej, jaki odbył się w sobotę 5 sierpnia w Małyszynie. Ich występom przyglądał się m.in. wicestarosta Dariusz Dąbrowski.


piątek, 4 sierpnia 2023 14:59

Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych ostrzega przed wzmożonym ruchem pojazdów wojskowych na drogach niemal całej Polski. Wszystko z powodu przygotowań do Wielkiej Defilady pod hasłem Silna Biało-Czerwona, która odbędzie się na Wisłostradzie w Warszawie, w związku ze Świętem Wojska Polskiego.


piątek, 4 sierpnia 2023 12:01

Przed nami 80 rocznica rozbicia aresztu niemieckiego w Starachowicach. Obchody upamiętniające to wydarzenie odbędą się 7 sierpnia br. (poniedziałek), najpierw w Kościele p.w. Świętej Trójcy w Starachowicach (ul. Kościelna 12), a później pod pomnikiem przy ulicy Piłsudskiego. Szczegóły poniżej. 


piątek, 4 sierpnia 2023 11:46

Już dziś, tj. 4 września br. rusza Street Food Polska Festival w Starachowicach, który potrwa aż do niedzieli. Natomiast w sobotę, 5 września muzyczne żywioły dotrą do Portu Lubianka, gdzie odbędzie się Lubianka Sunshine. Kto wystąpi na scenie? Sprawdźcie poniżej.  


wtorek, 1 sierpnia 2023 13:30

Ruszyły zapisy na 9. Legendę STARa – Zlot Pojazdów Zabytkowych, organizowany przez Powiat Starachowicki z szerokim gronem partnerów. Impreza odbędzie się tradycyjnie w ostatni weekend sierpnia, a poprzedzi ją znowu konwój STARa, który wyruszy tym razem z Bydgoszczy. 


wtorek, 1 sierpnia 2023 08:56

Po raz kolejny mieszkanki naszego powiatu będą mogły skorzystać z bezpłatnych badań mammograficznych. W sierpniu br. mammobus będzie dostępny aż 5 razy w 4 gminach powiatu starachowickiego. Sprawdźcie gdzie. 


wtorek, 1 sierpnia 2023 08:18

1 sierpnia 2022 r. o godz. 17.00 na terenie całego województwa świętokrzyskiego zostaną uruchomione syreny alarmowe. Będzie to trening wojewódzkiego systemu wczesnego ostrzegania.


piątek, 28 lipca 2023 08:30

Choć nie ma uczniów, w szkołach wre praca. A to za sprawą dwóch dużych inwestycji, realizowanych przez Powiat Starachowicki w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014 – 2020 oraz II edycji  Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. W efekcie zyskamy stermomodernizowane pracownie w Centrum Kształcenia Zawodowego oraz budynek ZSZ nr 2, a także zmodernizowaną halę sportową przy ZSZ nr 3 i nowe boisko przy II LO w Starachowicach. 


piątek, 28 lipca 2023 08:25

Warsztaty rękodzieła, budowanie zamków z piasku, poszukiwania skarbów, mini olimpiada czy wreszczie zajęcia żeglarskie połączone z rejsem żaglówką dookoła wyspy na zalewie w Brodach – to tylko niektóre z atrakcji, jakie czekały na uczestników wakacyjnych spotkań integracyjnych dla dzieci z pieczy zastępczej, jakie zorganizował w tym roku Powiat Starachowicki. Wzięło w nich udział 16 dzieciaków z rodzin zastępczych oraz rodzinnych domów dziecka, działających w naszym powiecie. 


czwartek, 27 lipca 2023 14:40

15 –osobowa grupa młodzieży z dwójką opiekunów z zaprzyjaźnionego Domu Polskiego w Barze na Ukrainie rozpoczęła właśnie letni wypoczynek w naszym powiecie. Organizatorem pobytu jest Powiat Starachowicki.