8°C

Niewielkie zachmurzenie
Ciśnienie 1032 hPa


piątek sobota niedziela poniedziałek wtorek
13 °C 17 °C 12 °C 10 °C 7 °C
5 °C 2 °C 4 °C 3 °C 2 °C
poniedziałek, 3 grudnia 2018 09:02

Za nami pierwszy tydzień pracy nowo wybranego Zarządu Powiatu Starachowickiego. Był to czas intensywnych spotkań, zarówno z załogą starostwa, jak i dyrekcją podległych jednostek, wdrażania się w nowe obowiązki, a także zmierzenia się z niełatwym tematem szukania oszczędności w budżecie.


czwartek, 29 listopada 2018 16:26

Są wolne stanowiska dla osób, które nie pełniły służby wojskowej i chcą ochotniczo odbyć służbę przygotowawczą w korpusie szeregowych. Zainteresowane osoby proszone są o kontakt z przedstawicielami Wojskowej Komendy Uzupełnień w Kielcach.


środa, 28 listopada 2018 20:31

Są tam, gdzie pojawiają się problemy. Wspierają tych, którzy nie radzą sobie w codziennym życiu. Walczą z krzywdą i bezradnością, biedą i wykluczeniem, także w Powiecie Starachowickim. Pracownicy socjalni odebrali podziękowania za swoją pracę od władz powiatowych.


środa, 28 listopada 2018 08:23

„Zabytkowa zagroda w Marcinkowie” – to tytuł publikacji poświęconej swoistemu skansenowi  wsi polskiej, stworzonemu przez  Pana Stanisława Jaruszewicza, mieszkańca Marcinkowa. Jej publikacja została sfinansowana ze środków Miasta i Gminy Wąchock, natomiast promocja odbyła się 27 listopada br. w Wiejskim Domu Kultury w Marcinkowie. Uczestniczył w niej wicestarosta Dariusz Dąbrowski.


poniedziałek, 26 listopada 2018 09:47

29 listopada br. w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Starachowicach odbędzie się II sesja Rady Powiatu w Starachowicach. Posiedzenie rozpocznie się o godz. 15.00, będzie transmitowane na żywo. Porządek obrad prezentujemy poniżej.


piątek, 23 listopada 2018 12:31

Piotr Babicki został nowym Starostą Starachowickim. Podczas sesji, która odbyła się 22 listopada Rada Powiatu dokonała wyboru Zarządu Powiatu Starachowickiego. Wicestarostą został Dariusz Dąbrowski, a pozostałymi Członkami: Robert Sowula, Jerzy Materek i Ryszard Nowak.


piątek, 23 listopada 2018 12:25

Starosta Piotr Babicki wspólnie z wicestarostą Dariuszem Dąbrowskim wręczył nagrody zwycięzcom  XI konkursu fotograficznego „Magia Powiatu Starachowickiego. Natura, kultura materialna, tradycje”, organizowanego przez Stowarzyszenie Promocji Talentów przy Młodzieżowym Domu Kultury w Starachowicach. Wernisaż prac odbył się 22 listopada br. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Starachowicach.


piątek, 23 listopada 2018 12:24

Za nami I sesja Rady Powiatu VI kadencji w Starachowicach. Podczas posiedzenia, które odbyło się 22 listopada br. samorządowcy wybrali Prezydium Rady oraz Zarząd Powiatu Starachowickiego, na czele którego stanął Piotr Babicki. Wicestarostą został Dariusz Dąbrowski, a funkcje pozostałych Członków Zarządu  Powiatu pełnić  będą: Robert Sowula, Jerzy Materek i Ryszard Nowak (nieetatowo).


piątek, 23 listopada 2018 12:21

1 grudnia br. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Starachowicach (ul. Kochanowskiego 5) odbędzie się występ zespołu "Ziemia Mirzecka". W repertuarze znajdą się pieśni ludowe oraz patriotyczne. Wystep rozpocznie się o godz. 16.00. Chętnych zapraszamy do Czytelni MBP. Wstęp wolny.


środa, 21 listopada 2018 11:40

22 listopada o godzinie 9:00, w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Starachowicach rozpocznie się zwołana przez Komisarza Wyborczego w Kielcach IV, I sesja Rady Powiatu w Starachowicach kadencji 2018-2023. Radni elekci odbiorą zaświadczenia o wyborze na radnego, złożą ślubowanie i wybiorą przewodniczącego Rady. Obrady te, podobnie jak każde następne, będzie można oglądać na żywo. W chwili transmisji na stronie głównej Starostwa Powiatowego w Starachowicach - www.powiat.starachowice.pl - widoczna będzie ikonka "eSesja" przekierowująca na stronę z emisją obrad. Zachęcamy do oglądania!