Skrzynka podawcza ePUAP Biuletyn Informacji Publicznej
Aktualności
wtorek, 16 maja 2023 08:21

Powiat pozyskał pieniądze z PFRON-u na zakup nowej windy do Domu Pomocy Społecznej w Starachowicach. Dotychczasową, 22 – letnią, zastąpi nowa, bezobsługowa, przystosowana do przewozu osób niepełnosprawnych, a tych, jest w placówce już prawie 80 procent.


środa, 10 maja 2023 16:30

Powiat pozyskał niespełna 50 tys. zł od Mazowieckiego Konserwatora Zabytków na przeprowadzenie prac konserwatorskich przy torowisku zabytkowej Starachowickiej Kolei Wąskotorowej. 10 maja br. podpisana została umowa na udzielenie dotacji. Pozwoli ona na przeprowadzenie prac mających na celu bieżące utrzymanie linii na odcinku Iłża – Marcule.


poniedziałek, 8 maja 2023 14:16

Już tylko do 10 maja br. można nadsyłać zgłoszenia do V edycji Honorowej Nagrody Gospodarczej Starosty Starachowickiego „Żelazny Pierścień”, wyróżnienia przyznawanego firmom za szczególny wkład w rozwój Powiatu Starachowickiego. Po raz pierwszy przyznamy także Nagrodę Przyjaciel Powiatu Starachowickiego za wspieranie i przyczynianie się do szeroko rozumianego rozwoju i promocji naszego powiatu, zarówno w kraju jak i zagranicą. 

 


poniedziałek, 8 maja 2023 11:12

Blisko 40 kierowców w naszym powiecie jeździ z nieważnym prawem jazdy. A Twój dokument? Czy nadal jest ważny? Lepiej sprawdź, bo może cię to kosztować nawet kilka tysięcy złotych. 


piątek, 5 maja 2023 08:34

To już pewne! Firma TRAKCJA S.A.z Warszawy zajmie się budową wiaduktu w Starachowicach, a nadzorować inwestycję będzie Specjalistyczne Biuro Inwestycyjno – Inżynierskie PROSTA – PROJEKT z Chmielnika. Zarząd Dróg Powiatowych w Starachowicach zatwierdził wyniki przetargu na „Poprawę warunków obsługi i rozwoju SSE Starachowice S.A. m.in. poprzez budowę bezkolizyjnego przejazdu drogowego nad linią kolejową nr 25 w Starachowicach”.


czwartek, 4 maja 2023 12:28

4 maja na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Strażaka.

Z tej okazji władze Powiatu Starachowickiego składają wszystkim strażakom - zarówno zawodowym, jak i ochotnikom - serdeczne podziękowania za ich ofiarną służbę, a także najlepsze życzenia zdrowia, nieustającej opieki Ich patrona - świętego Floriana i wszelkiej pomyślności.
- Niech podejmowane działania przynoszą satysfakcję i będą inspiracją w dziele humanitarnej służby ludziom, w myśl strażackiej dewizy „Bogu na chwałę, ludziom na pożytek”- życzy starosta Piotr Ambroszczyk. 


czwartek, 4 maja 2023 12:09

Powiat świętował kolejną, 232 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uroczyste obchody tak jak co roku zgromadziły mieszkańców pod Pomnikiem Niepodległości w Starachowicach, gdzie odbyły się główne uroczystości z udziałem władz, kombatantów, pocztów sztandarowych, harcerzy i uczniów, przedstawicieli służb, inspekcji i straży, a także miejskich i powiatowych jednostek oraz innych organizacji. 


czwartek, 27 kwietnia 2023 09:19

Jeżeli ktoś z Was zastanawia się nadal jak spędzić długi majowy weekend, to może wybrać Starachowicką Kolej Wąskotorową, która uruchamia na ten czas specjalny rozkład jazdy Majówka 2023. Kursy odbywać się będą na trasie Iłża – Marcule. Szczegóły poniżej. 


wtorek, 25 kwietnia 2023 14:54

Niespełna 20 tys. zł więcej niż wynikało to z algorytmu trafi w tym roku do Powiatowego Zakładu Aktywności Zawodowej w Stykowie z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Są to środki poza algorytmowe, które zostaną spożytkowane na wynagrodzenia osób niepełnosprawnych. 


poniedziałek, 24 kwietnia 2023 14:42

Uczestnicy XII Międzynarodowego Świętokrzyskiego Rajdu Pojazdów Zabytkowych organizowanego przez Automobilklub Kielecki pod wodzą komandora rajdu Ryszarda Krzysztofika gościli 22 kwietnia br. w starachowickim Muzeum Przyrody i Techniki. Przyjechało do nas ponad 30 wyjątkowych pojazdów, wyprodukowanych przed 1990 rokiem, wśród których przeważały Mercedesy i Porsche, choć były też Volvo i Fiaty. Najstarszy pojazd to Buick z 1949 r.