Skrzynka podawcza ePUAP Biuletyn Informacji Publicznej
Aktualności koronawirus
środa, 4 listopada 2020 18:07

Zachowanie dystansu, ograniczenie bezpośrednich kontaktów i zaprzestanie transmisji wirusa – to największe wyzwania na dziś. Dlatego w myśl rozporządzenia Rady Ministrów z 2 listopada br., część pracowników Starostwa Powiatowego w Starachowicach pracuje zdalnie. Mieszkańcy powiatu są jednak na bieżąco obsługiwani. Urząd pozostaje otwarty dla interesantów. Apelujemy jednak o załatwianie spraw za pośrednictwem poczty elektronicznej, skrzynki ePUAP, lub telefonicznie. Chodzi o bezpieczeństwo nas wszystkich.

We wtorek weszło w życie rozporządzenie Rady Ministrów sankcjonujące zdalną pracę urzędów. Z tego powodu także część pracowników Starostwa Powiatowego w Starachowicach pracuje obecnie zdalnie, ale mieszkańcy powiatu są na bieżąco obsługiwani. Urząd pozostaje otwarty dla interesantów. Apelujemy jednak o załatwianie jak największej ilości spraw zdalnie, za pośrednictwem poczty elektronicznej, skrzynki ePUAP, lub telefonicznie. A jeśli to niemożliwe, informujemy o konieczności wcześniejszego telefonicznego umówienia się na wizytę.
Dokładny spis telefonów do poszczególnych wydziałów znajduje się na stronie internetowej powiatu – www.powiat.starachowice.pl. Został też wywieszony na drzwiach starostwa.
Zdalnie świadczone są również nieodpłatne porady prawne i nieodpłatne poradnictwo obywatelskie, zarówno w starostwie, jak i w pozostałych punktach, zlokalizowanych w UM w Starachowicach oraz urzędach gmin: w Mircu i Brodach . W celu uzyskania porady należy zapisać się pod numerem telefonu: 41 276-09-19.
- Na bieżąco śledzimy regulacje wprowadzane przez rząd i reagujemy odpowiednio do sytuacji – zapewnia starosta Piotr Babicki, dodając że najważniejszą sprawą na dziś jest zaprzestanie transmisji wirusa. Stąd apel o zachowanie dystansu i ograniczenie kontaktów.
- Sprawa dotyczy bezpieczeństwa nas wszystkich, bez względu na to gdzie pracujemy i jakie sprawy są nam niezbędne do załatwienia – mówi starosta, z góry dziękując za wyrozumiałość.