14°C

Mżawka
Ciśnienie 1002 hPa


czwartek piątek sobota niedziela poniedziałek
19 °C 20 °C 22 °C 20 °C 22 °C
12 °C 11 °C 10 °C 9 °C 10 °C
środa, 31 października 2018 15:05

Młodzi piłkarze z Liceum Sportowego w Starachowicach będą wyróżniać się na murawie.  A to za sprawą strojów sportowych ufundowanych przez przedsiębiorców. 30 października br. w obecności władz powiatowych zostały przekazane one młodzieży.

Każdy z pierwszoklasistów Liceum Sportowego w Starachowicach, a jest ich 31, otrzymał spodenki, koszulkę, getry i dres czyli kompletny zestaw piłkarski. W sumie wydano na nie blisko 8 tys. zł. Dla szkoły byłby to duży wydatek, ale z pomocą sponsorów, stało się to możliwe. Podczas spotkania, które odbyło się 30 października br. w Zespole Szkół Zawodowych nr 3 w Starachowicach dyrektor Mariusz Majewski podziękował ludziom dobrej woli, którzy wspierają liceum. Wśród nich wymienił współpracujące ze szkołą w zakresie szkolnictwa zawodowego firmy Perfopol i Starpol, a także Scan-Trans. Największe jednak ukłony kierował w stronę obecnego podczas spotkania Piotra Matysiaka, właściciela Szkoły Nauki Jazdy  ELTRANS, który już  po raz drugi ufundował uczniom koszulki.

Podziękowania w jego kierunku kierowała także starosta Danuta Krępa, która nie kryła swojego zadowolenia.

- Jestem z wami tu od początku. Cieszę się z tak dużego zainteresowania liceum, bo dzięki temu sport w Starachowicach, będzie mógł się rozwijać – mówiła starosta, życząc młodym sportowcom aby realizowali tu swoje pasje. Zapewniła przy tej okazji, że władze dokładają starań aby zapewnić im dobrą bazę, czego przykładem jest choćby wniosek na budowę hali sportowej złożony do Ministerstwa Sportu i Turystyki, który czeka wciąż na ocenę.

Po serii podziękowań, odbyła się krótka sesja fotograficzna z udziałem uczniów w nowych strojach, a także ich fundatora, nauczycieli oraz starosty Danuty Krępy i Członka Zarządu Powiatu Moniki Nowak. Trzeba przyznać, że młodzi sportowcy prezentowali się okazale.