24°C

Duże zachmurzenie
Ciśnienie 1007 hPa


środa czwartek piątek sobota niedziela
24 °C 29 °C 30 °C 29 °C 26 °C
14 °C 16 °C 18 °C 17 °C 17 °C
poniedziałek, 13 lipca 2020 15:32

Powiat pozyskał blisko 500 tys. zł dofinansowania na remont i modernizację obiektów Powiatowego Zakładu Aktywności Zawodowej w Stykowie. Pieniądze pochodzą z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Pozwolą na adaptację jednego z budynków na potrzeby rehabilitacji i zaplecza socjalno – biurowego. Powstanie tam duża pracownia rehabilitacji, zarówno dla pracowników PZAZ, jak i klientów zewnętrznych.

Podpisanie umowy na dofinansowanie tego zadania odbyło się 13 lipca br. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Świętokrzyskiego. Dokument sygnowali podpisami: starosta Piotr Babicki, wicestarosta Dariusz Dąbrowski i skarbnik Powiatu Magdalena Zawadzka, a z ramienia województwa – marszałek Andrzej Bętkowski i wicemarszałek Renata Janik.  Obecni byli również: Justyna Witkowska, dyrektor Powiatowego Zakładu Aktywności Zawodowej w Stykowie  i Andrzej Pruś, przewodniczący Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego.


Inwestycja opiewa na 970 tys. zł. Niespełna 50 proc. kosztów pokryje dofinansowanie z PFRON, pozostałą część czyli ponad 500 tys. zł sfinansuje Powiat.

Projekt zakłada remont i modernizację jednego z obiektów Powiatowego Zakładu Aktywności Zawodowej w Stykowie. Zostaną przeprowadzone tam prace budowlane wewnątrz budynku, docieplenie ścian zewnętrznych wraz z wymianą okien i drzwi, wymiana pokrycia dachowego i wszystkich instalacji.

W świeżo wyremontowanym obiekcie mieścić się będzie pracownia terapii manualnej, gabinety lekarskie i pielęgniarskie, szatnie, natryski i toalety oraz pomieszczenia biurowe, do których przeniesione zostaną pracownie mieszczące się dotąd w Kałkowie.

Docelowo, PZAZ funkcjonować ma w jednym miejscu, tj. w Stykowie, co ma ułatwić rehabilitację społeczną i zawodową, integrację pracowników, jak i organizację pracy zakładu.

Inwestycja będzie realizowana przez 3 lata. Zakończenie planowane jest na październik 2022 r.

 

Wizualizacja obiektu PZAZ po zakończeniu inwestycji