Skrzynka podawcza ePUAP Biuletyn Informacji Publicznej
Aktualności
poniedziałek, 28 września 2020 18:30

3 października br. w Muzeum Przyrody i Techniki im. Jana Pazdura w Starachowicach odbędą się dwa wyjątkowe wydarzenia, organizowane przez Powiat Starachowicki tj. wręczenie Honorowej Nagrody Gospodarczej Starosty Starachowickiego „Żelazny Pierścień” i koncert fortepianowy w ramach 24. Wielkanocnego Festiwalu Ludwiga van Beethovena.

W najbliższą sobotę, władze powiatu uhonorują przedsiębiorców, którzy przyczyniają się do rozwoju powiatu, ale też tych którzy w trudnych latach transformacji nie wahali się  podjąć ryzyka i rozpoczęli działalność albo ją rozwijali. Będzie to także promocja najlepszych przedsiębiorstw powiatu starachowickiego, inspirowanie ich do dalszego rozwoju, promowanie postaw proinwestycyjnych i konkretnych działań  innowacyjnych zwiększających ich konkurencyjność.
Nagroda przyznawana jest w czterech kategoriach: mikro, małych, średnich i dużych przedsiębiorstw, a statuetka nawiązuje do autentycznych pierścieni z III w n.e. odnalezionych w dolinie rzeki Kamiennej w 1930 r., w pobliżu dzisiejszego Muzeum Przyrody i Techniki.
Bezpośrednio po gali wręczenia nagród odbędzie się koncert fortepianowy w ramach 24. Wielkanocnego Festiwalu Ludwiga van Beethovena. Imprezy, która od ponad 20 lat przyciąga nie tylko polskich melomanów, ale także turystów i miłośników muzyki z całego świata.
Festiwal organizowany jest przez Stowarzyszenie im. Ludwiga van Beethovena, którego pomysłodawcą i założycielem jest Elżbieta Penderecka. Powiat Starachowicki dołączył w tym roku do elitarnego grona samorządów, które współtworzą to wydarzenie. Przed starachowicką publicznością wystąpi troje młodych i bardzo utalentowanych artystów - Krzysztof Książek, Tymoteusz Bies i Adam Goździewski, którzy zaprezentują się w repertuarze Ludwiga van Beethovena, Roberta Schumanna i Fryderyka Chopina. Będzie też recytacja poezji w wykonaniu Sławomira Hollanda.
Pierwotnie oba wydarzenia planowane były na marzec br., ale z uwagi na epidemię, trzeba było je przenieść. Ze względu na aktualną sytuację epidemiczną, organizatorzy musieli ograniczyć liczbę miejsc. Wstęp na galę i koncert odbywać się będzie wyłącznie z zaproszeniami. Te można będzie uzyskać w redakcjach lokalnych mediów.
Z uwagi na zamknięty charakter imprezy, będzie ona transmitowana na żywo, na portalu społecznościowym Facebook, na profilu starosty Piotra Babickiego.

Gorąco zachęcamy do obejrzenia tych wyjątkowych wydarzeń.