-1°C

Średnie zachmurzenie
Ciśnienie 1024 hPa


wtorek środa czwartek piątek sobota
5 °C 4 °C 3 °C 2 °C 2 °C
0 °C 0 °C -1 °C -3 °C -1 °C
Biuletyn Informacji Publicznej
Aktualności
piątek, 30 kwietnia 2021 10:39

Plakat 230 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja Starosta Starachowicki Piotr Babicki oraz Prezydent Miasta Starachowice Marek Materek zapraszają na uroczystości poświęcone 230. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Z powodu wciąż istniejącego zagrożenia koronawirusem, będą one dość kameralne. Zarówno koncert, jak i mszę świętą można będzie obejrzeć w internecie. Szczegóły poniżej.   

3 maja o godz. 11.30 rozpocznie się przepiękny koncert "Rzucajmy kwiat po drodze" Szkoły Chóralnej Parku Kultury pod dyrekcją dr Bożeny Magdaleny Mrózek z udziałem Moniki Kowalczyk - Kogut (narrator), Chóru Mieszanego „Kamerton” i Chóru Kameralnego „Portamento”. Koncert będzie transmitowany on line na kanale Youtube. Można go będzie obejrzeć na stronie: Program artystyczny on-line pt. "Rzucajmy kwiat po drodze" (kliknij)
O godz. 12.00 w kościele pw. Wszystkich Świętych w Starachowicach odprawiona zostanie msza święta w intencji Ojczyzny. Z uwagi na aktualne obostrzenia, podczas nabożeństwa obowiązywać będzie limit miejsc w kościele, dlatego zachęcamy wszystkich mieszkańców do wirtualnego uczestnictwa we mszy. Będzie ona transmitowana, podobnie jak koncert na kanale YouTube. Msza Święta w intencji Ojczyzny (kliknij)
Od godziny 11.00 do godz. 13.30 pod Pomnikiem Niepodległości pełniona będzie warta honorowa. Kwiaty i znicze można będzie składać indywidualnie przez cały dzień.