Skrzynka podawcza ePUAP Biuletyn Informacji Publicznej
Aktualności
wtorek, 18 maja 2021 10:45

Nowa świetlicaStarosta Piotr Babicki i członek Zarządu Powiatu Robertem Sowulą wzięli udział w uroczystym otwarciu świetlicy sportowej na osiedlu Łazy w Starachowicach. W inauguracji uczestniczyła też wiceminister sportu Anna Krupka.

Świetlica powstała w wyremontowanej, dawnej kaplicy przy parafii Matki Boskiej Częstochowskiej w Starachowicach, z inicjatywy działaczy Familijnego Klubu Sportowego „Łazy”, przy wsparciu wielu osób i instytucji, w tym m.in. starosty Piotra Babickiego i członka Zarządu Powiatu Roberta Sowuli.  Znaczącej pomocy w zakupie sprzętu udzieliło Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, stąd obecność wiceminister sportu Anny Krupki na otwarciu obiektu. W inauguracji uczestniczyli również: Grzegorz Kędzierski – prezes Polskiego Związku Bilardowego i Łukasz Korus, prezes FKS „Łazy”.

Świetlica ruszy już w czerwcu. Pozwoli na uruchomienie dwóch dodatkowych sekcji sportowych w FKS „Łazy” tj. bilarda i tenisa sportowego. Zajęcia będą odbywały się tu za darmo, z udziałem przeszkolonych instruktorów.

- Cieszę się, że w Starachowicach pojawiają się nowe możliwości aktywnego spędzania czasu, zwłaszcza dla młodych mieszkańców – mówi starosta Piotr Babicki.

Uczestnicy otwarcia zwiedzają świetlicęZwiedzanie nowego obiektuŁukasz Korus dziękuje za pomoc w uruchomieniu świetlicyWiceminister sportu Anna Krupka gratuluje inicjatywyStarosta Piotr Babicki zabiera głos podczas otwarciaStarosta P. Babicki cieszy się z uruchomienia obiektuCzłonek Zarządu Powiatu Robert Sowula gratuluje uruchomienia świetlicyGrzegorz Kędzierski mówi o wsparciu Ministerstwa SportuNowa świetlicaŁukasz Korus, Piotr Babicki, Anna Krupka, Robert Sowula i Grzegorz Sowula pozują do wspólnego zdjęcia z przedstawicielem parafii