21°C

Duże zachmurzenie
Ciśnienie 1022 hPa


niedziela poniedziałek wtorek środa czwartek
28 °C 30 °C 25 °C 25 °C 24 °C
15 °C 16 °C 17 °C 15 °C 12 °C
Biuletyn Informacji Publicznej
Aktualności
wtorek, 24 sierpnia 2021 12:42

Spotkanie w sprawie budowy dróg rowerowych 23 sierpnia br. z inicjatywy i na zaproszenie Powiatu Starachowickiego odbyło się kolejne z cyklu spotkań dotyczących planowania i realizacji inwestycji w zakresie budowy sieci dróg rowerowych na obszarze Staropolskiego Okręgu Przemysłowego. 

Spotkanie prowadzili: Członek Zarządu Powiatu Jerzy Materek i Andrzej Klimczak, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Starachowicach. Uczestniczyli w nim przedstawiciele pięciu powiatów: tj. starachowickiego, koneckiego, skarżyskiego, ostrowieckiego i kieleckiego, wszystkich pięciu gmin w powiecie starachowickim i dodatkowo dwóch gmin bezpośrednio sąsiadujących z woj. świętokrzyskim od strony północnej tj. gminy Iłża oraz Szydłowiec. 
W toku dyskusji przedstawiono dotychczasowe działania związane z planowaną „Północną Trasą Rowerową”. Wymieniono się doświadczeniami poczynionymi przez gminy: Suchedniów i Bodzentyn w ramach Związku Gmin Gór Świętokrzyskich w zakresie planowania i budowy ponad 250 km dróg i tras rowerowych.  
Ustalono, że należy wspólnie dążyć i zabiegać o korektę przebiegu trasy rowerowej EuroVelo 11, która wg nowej koncepcji powinna przebiegać przez miejscowości sąsiadujące z powiatem starachowickim, tj.: Świętą Katarzynę, Bodzentyn, Suchedniów i Skarżysko - Kamienną. 
Tylko wspólne, intensywne i komplementarne działania pozwolą efektywnie zabiegać  o środki finansowe na realizację poszczególny odcinków tras rowerowych.

Fotorelacja