Skrzynka podawcza ePUAP Biuletyn Informacji Publicznej
Aktualności
piątek, 28 stycznia 2022 09:35

Powiat Starachowicki tak jak co roku włącza się w działania Miejskiego Sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Starachowicach. Tym razem w sposób wyjątkowy, z udziałem zlotu LEGENDA STARa. 30 stycznia 2022r. legendarne STARy zagrają z legendarną orkiestrą, a wszystko dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci.

To będzie wyjątkowy finał w wyjątkowej odsłonie. 30 stycznia br. o godz. 11.00 nad zalewem Piachy w Starachowicach spotkają się legendarne STARy i fani motoryzacji, po to by zagrać razem z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. To właśnie stąd, o godz. 11.30 wyruszy konwój STARÓW "ZOBACZ ale JAZDA" - Legenda STAR'a dla WOŚP w Starachowicach. Pojazdy przejadą „Ścieżką STARa”, odwiedzając po drodze STARy, które na co dzień oglądamy w śródmiejskiej architekturze. Trasa będzie prowadzić ulicami: Składowa – Ostrowiecka – kardynała S. Wyszyńskiego – Iłżecka – al. Armii Krajowej – Oświatowa- Batalionów Chłopskich – Radomska – Wielkopiecowa. Finał konwoju zaplanowany został w muzeum.

W przejeździe wezmą udział wyjątkowe pojazdy m.in. STAR 266R –uczestnik rajdu Paryż Dakar – wizytówka muzeum oraz STAR 266, który 6 czerwca  br. jako jeden z dwóch starów wyruszy z Florydy na Alaskę aby w tym roku dotrzeć za koło podbiegunowe, a w roku 2023 przyjechać do Starachowic z Władywostoku. Taki plan mają dwaj podróżnicy – Jerzy Stetz i Tomasz Wątor, których będziemy gościć w Starachowicach w ten weekend i którzy zagrają z nami wspólnie z Orkiestrą.

Będą też STARy Ochotniczych Straży Pożarnych z gm. Wąchock i Mirzec, które służą na co dzień w jednostkach w Wąchocku, Wielkiej Wsi, Marcinkowie oraz Tychowie Nowym. Nie zabraknie też uczestników Legendy STARa, którzy zadeklarowali swój udział w tej wyjątkowej paradzie, na którą już dziś serdecznie zapraszamy.

W sieci od kilku dni trwają licytacje gadżetów, w tym również przejazdów zabytkowymi STARami. Można wylicytować bilet i pokonać paradę w jednym z naszych pojazdów.

Poniżej linki do licytacji. Zamknięcie licytacji – 29 stycznia o godz. 19.15 – 20.00 (w zależności od licytacji).

Przygotowaliśmy również wyjątkowe zlotowe gadżety. Można będzie zakupić w trakcie koncertu głównego, jaki odbędzie się 30 stycznia br. (niedziela) w Parku Kultury.

Zachęcamy do licytacji!