12°C

Duże zachmurzenie
Ciśnienie 1010 hPa


piątek sobota niedziela poniedziałek wtorek
18 °C 14 °C 14 °C 9 °C 4 °C
10 °C 7 °C 6 °C 1 °C -2 °C
Biuletyn Informacji Publicznej
Aktualności
środa, 2 marca 2022 14:10

Jest szansa na stopniowe „odcovidawianie” szpitala w Starachowicach. Pierwsze oddziały dla chorych z innymi schorzeniami niż Covid -19 mogłyby być uruchamiane już w marcu br. Taką dobrą wiadomość przywiózł starosta Piotr Ambroszczyk po spotkaniu z wojewodą Zbigniewem Koniuszem. 

28 lutego br. starosta Piotr Ambroszczyk wspólnie z członkiem Zarządu Powiatu Jerzym Materkiem, a także dyrekcją starachowickiego szpitala odbył spotkanie z Wojewodą Świętokrzyskim Zbigniewem Koniuszem. Było ono pokłosiem wniosku złożonego przez Powiat w sprawie uruchomienia środków z rezerwy ogólnej budżetu państwa na wykup budynku po Polsko – Amerykańskich Klinik Serca w celu uruchomienia regionalnego centrum leczenia COVID-19. Rozmowy dotyczyły też możliwości jak najszybszego odcovidowienia szpitala w Starachowicach. Uczestniczył w nich także przewodniczący Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego Andrzej  Pruś. 

- Sytuacja wygląda obiecująco. Pan wojewoda zgodził się z nami, że choroba wydaje się dzisiaj w odwrocie. Określił, że najwcześniej 7 marca moglibyśmy uruchomić dwa pierwsze oddziały – informuje starosta Piotr Ambroszczyk. O tym, jakie to miałyby być oddziały, zdecyduje dyrekcja PZOZ.
- Jest szansa, że na Dzień Kobiet będziemy mogli obwieścić dobrą nowinę. Szpital stopniowo ma odzyskiwać swą funkcjonalność. Miejmy nadzieję, że do końca kwietnia będzie w całości odcovidowiony – mówi starosta.