19°C

Niewielkie zachmurzenie
Ciśnienie 1018 hPa


wtorek środa czwartek piątek sobota
22 °C 24 °C 21 °C 19 °C 22 °C
17 °C 14 °C 12 °C 13 °C 12 °C
Biuletyn Informacji Publicznej
Aktualności
wtorek, 10 maja 2022 15:18

W najbliższy weekend Park Kultury w Starachowicach rozpoczyna sezon wydarzeń w Amfiteatrze Parku Miejskiego. 14 i 15 maja odbędą się dwa wyjątkowe koncerty. Szczegóły poniżej. 

 

„Dzieci o pokój w Ukrainie” - koncert młodych ukraińskich artystów z Winnicy

14.05.2022r. godz. 17.00 Amfiteatr Parku Miejskiego

W koncercie wystąpi zespół „Kontrabas Band” czyli młodzi ukraińscy artyści w wieku 11-14 lat, uczestnicy ukraińskiej wersji programu „Mam talent”. Na co dzień uczą się śpiewać w Studiu Wokalnym „Zoryana mriya” („Gwiezdny sen”) w Winnicy. W ich repertuarze znajdują się zarówno piosenki śpiewane w języku ojczystym, jak i covery znanych światowych wykonawców. Oprócz wokalistów na scenie pojawią się także młodzi muzycy.   Wstęp na koncert jest darmowy. W zamian młodzi artyści liczą na datki do puszek, które wspomogą walczącą Ukrainę. Tourne w Polsce koordynuje Miasto Kielce, które łączą z Winnicą przyjacielskie relacje od blisko 65 lat.

„Kilka nut i kilka wierszy” - największe polskie szlagiery i odrobina poezji

15.05.2022 godzina 16.00 Amfiteatr Parku Miejskiego

Podczas koncertu zabrzmią stare i lubiane polskie szlagiery „z tamtych lat” m.in. „Brunetki, blondynki”, „Tak bardzo się starałem”, „Będziesz moją panią”  czy „Już nigdy”, które dla starachowickiej publiczności zaśpiewają: Elżbieta Tokarska, Barbara Gałka, Patrycja Suwara, Maciej Jagiełło i Mikołaj Dyka. Solistom towarzyszyć będzie zespół Chłopcy z Parku w składzie: Krzysztof Stanik (kierownictwo artystyczne, gitara), Waldemar Dziura (gitara basowa), Piotr Mrózek (instrumenty klawiszowe) oraz Grzegorz Dziamka (perkusja). Koncert poprowadzi i ubarwi poezją Monika Kowalczyk Kogut. Na koncert zapraszają: Prezydent Miasta Starachowice Marek Materek, Centrum Usług Społecznych w Starachowicach Starachowicka Rada Seniorów oraz Park Kultury. Wstęp wolny.