Skrzynka podawcza ePUAP Biuletyn Informacji Publicznej
Aktualności
wtorek, 7 czerwca 2022 09:33

Starosta Piotr Ambroszczyk wspólnie z Powiatową Komisją LekarskąDobiegła końca kwalifikacja wojskowa w Powiecie Starachowickim. W tym roku przed komisją stawiło się ostatecznie 375 osób, w tym głównie mężczyźni, urodzeni w 2003 roku. Starosta Piotr Ambroszczyk podziękował komisji za dobrą oraz rzetelną pracę.

Przez blisko miesiąc Powiatowa Komisja Lekarska w Starachowicach sprawdzała zdolność do czynnej służby wojskowej mieszkańców naszego powiatu. Obowiązek stawienia się przed nią dotyczył w tym roku blisko 450 osób, głównie mężczyzn urodzonych w 2003 roku. Ostatecznie zweryfikowano 375 osób, w tym 9 kobiet, które w 100 % otrzymały kategorię zdrowia „A” czyli zdolny do czynnej służby wojskowej.
Ogółem dostało ją 321 osób czyli 85,6 proc. wszystkich którzy stawili się przed komisją. W przypadku 6 osób komisja orzekła kategorię „B”. 33 osoby wyszły z wpisem - kategoria „D”, a 6 osób otrzymało kategorię „E”. Starosta Piotr Ambroszczyk podziękował członkom komisji za ich rzetelną i wytężoną podczas uroczystego podsumowania kwalifikacji wojskowej 2022, które odbyło się 6 czerwca br.