Skrzynka podawcza ePUAP Biuletyn Informacji Publicznej
Aktualności
poniedziałek, 20 czerwca 2022 10:56

80 tys. zł wsparcia w ramach Rządowego Programu „Posiłek w domu i w szkole” otrzymał Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Starachowicach. Pieniądze zostaną przeznaczone na doposażenie i poprawę standardu funkcjonowania stołówki szkolnej - kuchni i jadalni.

Całkowity koszt zadania wynosi 100 tys. zł. 80 tys. zł pochodzić będzie z Rządowego Programu „Posiłek w domu i w szkole”, a pozostałe 20 tys. zł dołoży Powiat Starachowicki.

W ramach uzyskanego wsparcia zostaną przeprowadzone prace remontowe w pomieszczeniach stołówki szkolnej - kuchni i jadalni, z uwzględnieniem punktu wydawania posiłków i zwrotu naczyń. Zakupione zostaną też meble tj. stoliki i krzesła, a także niezbędny sprzęt kuchenny  - kuchenka 5 palnikowa z piekarnikiem, pojemniki do pieczenia -blachy do piekarnika,  kuchenka mikrofalowa, okap z wentylatorem, mata do pieczenia,  warnik, maszynka do mięsa, stół z basenem i baterią, patelnia elektryczna, szatkownica do warzyw, mikser, zastawa stołowa, noże, garnki, patelnie, szafa chłodnicza.

Zgodnie z założeniami programu zostanie wzmocniona opiekuńcza funkcja szkoły podstawowej poprzez tworzenie warunków umożliwiających spożywanie przez uczniów  posiłków w trakcie pobytu w szkole.