Skrzynka podawcza ePUAP Biuletyn Informacji Publicznej
Aktualności
poniedziałek, 4 lipca 2022 09:01

Rodzinnie, naturalnie i kolorowo było na festynie rodzinnym EKOLATO, jaki odbył się 2 lipca br. na terenie Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach pod patronatem starosty Piotra Ambroszczyka.

Pyszne jedzenie, przepiękne rękodzieło, wino, muzykę i śpiew – wszystko to można było znaleźć na festynie EKOLATO w starachowickim Ekomuzeum. Uroczystego otwarcia imprezy doskonali wspólnie z dyrekcją muzeum: starosta Piotr Ambroszczyk oraz członkowie Zarządu Powiatu: Jerzy Materek i Stanisław Wojtan, po czym scenę przejęli młodzi artyści z Wokalnego Studia Piosenki Piotra Mrózka, działającego w Parku Kultury. Wystąpiły także zespoły z gmin: Pawłów, Wąchock i Mirzec, a na koniec  „Who cares”.

Mieszkańcy mogli przebierać w pysznościach, przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich z naszego powiatu oraz bar mleczny Miś. Były pierogi, chleb ze smalcem i cała masa słodkości. Do tego kiełbaski, naleśniki, świeżo wyciskane soki, lemoniada i domowe konfitury. Naturalnie wypiekanym chlebem i przepysznymi miodami kusiła pasieka „Dobra pszczoła”. Świętokrzyskie Winnice polecały natomiast szeroki wachlarz win. Z kolei Szeptucha Monika częstowała naparem na miłość. Na chwilę relaksu zapraszały stoiska z dobrą książką i jogą. Oczy cieszyła natomiast przepiękna biżuteria i ręcznie wykonane ozdoby na stoiskach z rękodziełem.

Można się byłoby przy tym wyedukować z zakresu leśnictwa ( na stoisku z leśnej edukacji) i bezpieczeństwa (w strefie bezpieczeństwa przygotowanej przez KPP w Starachowicach), a także przebadać w strefie zdrowia, przygotowanej przez PZOZ w Starachowicach. Mieszkańcy chętnie korzystali z pomiaru ciśnienia, glukozy oraz cholesterolu.

Ci nieco młodsi oblegali wóz strażacki, prezentowany przez strażaków z KP PSPS w Starachowicach.