Skrzynka podawcza ePUAP Biuletyn Informacji Publicznej
Aktualności
poniedziałek, 18 lipca 2022 15:34

Ponad dwudziestu funkcjonariuszy z Powiatowej Komendy Policji w Starachowicach odebrało awanse na wyższe stopnie służbowe podczas uroczystego apelu z okazji święta policji. W tym wyjątkowym dniu towarzyszył im również wicestarosta Dariusz Dąbrowski, który w imieniu wszystkich samorządowców z powiatu podziękował za ich codzienną służbę.

Choć święto policji dopiero 24 lipca, starachowiccy funkcjonariusze świętowali już w poniedziałek,18 lipca. Ceremonia rozpoczęła się od złożenia meldunku Pierwszemu Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji- insp. Jarosławowi Tokarczykowi. Podinsp. Paweł Szczepaniak - szef starachowickich funkcjonariuszy podsumowując miniony rok, mówił o wyzwaniach, z jakimi musieli się mierzyć jego podwładni.

- Zapomnieliśmy o zagrożeniu, jakim był Covid – 19, ale w jego miejsce pojawiły się inne- problem migracyjny na granicy z Białorusią czy wojna na Ukrainie. To właśnie policjanci stali w pierwszych szeregach, broniąc polskich granic –mówił podsinp. P. Szczepaniak. - Nasz garnizon nie jest wprawdzie przygraniczny, ale pomagaliśmy naszym kolegom. Dowiedliśmy, że jako formacja potrafimy szybko i skutecznie podejmować działania.

I za te działania dziękował swoim podwładnym.

- To dla mnie zaszczyt kierować taką komendą i dowodzić takim zespołem – mówił P. Szczepaniak, dziękując także za dobrą współpracę parlamentarzystom, samorządowcom i prokuratorom.

Ciepłe słowa pod adresem funkcjonariuszy płynęły także od władz. Wicestarosta Dariusz Dąbrowski w imieniu wszystkich samorządowców z terenu powiatu przekazał funkcjonariuszom wyrazy uznania za ich codzienną służbę. Złożył też gratulacje z powodu awansów.

-My, samorządowcy wiemy doskonale, że z pojęciem bezpieczeństwa łączy się  wasza mozolna, trudna i często niewidoczna praca. Zdajemy sobie sprawę, że wiele osób dostrzega policję dopiero wtedy, gdy dochodzi do zdarzeń – mówił wicestarosta Dariusz Dąbrowski, życząc policjantom bezpiecznej służby.

Podziękowania oraz życzenia złożyła też poseł Marzena Okła – Drewnowicz.

Słowa uznania płynęły także od przełożonych. I zastępca komendanta wojewódzkiego insp. Jarosław Tokarczyk przypomniał zebranym, że służba w policji, to nie zawód a misja.

- Jesteście gotowi na każde zawołanie. My to widzimy i za to jesteśmy wam wdzięczni – mówił insp. Jarosław Tokarczyk, życząc funkcjonariuszom realizacji planów, tych zawodowych i tych prywatnych.

W tym roku awanse na wyższe stopnie służbowe odebrało ponad dwudziestu funkcjonariuszy KPP w Starachowicach, w tym Pierwszy Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Starachowicach -  Tomasz Jedliński, który został mianowany komisarzem policji.