-2°C

Duże zachmurzenie
Ciśnienie 1023 hPa


poniedziałek wtorek środa czwartek piątek
1 °C 2 °C 3 °C 2 °C 2 °C
-3 °C 0 °C 0 °C 0 °C -2 °C
Biuletyn Informacji Publicznej
Aktualności
poniedziałek, 19 września 2022 12:37

Za nami XI Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze jednostek OSP. Ponad 150 druhów i druhen z 17 drużyn ochotniczych w naszym powiecie rywalizowało ze sobą o miano najlepszej, która będzie reprezentowała nasz Powiat na Wojewódzkich Zawodach Sportowo-Pożarniczych. Zwycięzcą został OSP Mirzec.

Zawody odbyły się 18 września br. na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Starachowicach. Wzięło w nich udział 17 drużyn pożarniczych, w tym dwie kobiece, łącznie 153 druhów i druhen.

Z uwagi na zły stan nawierzchni po sobotnich opadach deszczu nie udało się przeprowadzić pierwszej konkurencji tj. sztafety pożarniczej z przeszkodami. Za to bez przeszkód rozegrano drugą -  rozwinięcie na czas linii gaśniczej z podaniem wody, tzw. „Bojówki”, która wzbudziła duże emocje. Bezkonkurencyjnym zwycięzcom, zarówno wśród drużyn męskich jak i kobiecych, został w tym roku zespół OSP Mirzec, który będzie reprezentował nasz Powiat podczas Wojewódzkich Zawodów Sportowo-Pożarniczych. Drugie miejsce zajęły: OSP Starachowice os. Michałów (męskie drużyny pożarnicze i OSP Trębowiec (kobiece drużyny pożarnicze). Trzecie miejsce należało do OSP Tychów Stary (poniżej dokładka klasyfikacja całych zawodów).

Puchary, dyplomy, medale oraz nagrody rzeczowe wręczyli najlepszych drużynom: poseł Agata Wojtaszek, starosta Piotr Ambroszczyk, Wójt Gminy Mirzec Mirosław Seweryn,  Prezes Zarządu Wojewódzkiego Ochotniczych Straży Pożarnych Mirosław Pawlak, Edward Lipiec - Prezes Zarządu Powiatowego Ochotniczych Straży Pożarnych oraz Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Starachowicach mł. bryg. Sławomir Zięba.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy sportowej postawy, a reprezentantom życzymy sukcesów na kolejnym szczeblu rywalizacji.

 

Kategoria Męskich Drużyn Pożarniczych

1 miejsce - OSP Mirzec
2 miejsce - OSP Starachowice os. Michałów
3 miejsce - OSP Tychów Stary
4 miejsce - OSP Ostrożanka
5 miejsce - OSP Gadka
6 miejsce - OSP Kałków
7 miejsce - OSP Brody
8 miejsce - OSP Trębowiec
9 miejsce - OSP Jagodne
10 miejsce - OSP Krynki
11 miejsce - OSP Styków
12 miejsce - OSP Wąchock
13 miejsce - OSP Lubienia
14 miejsce - OSP Ambrożów
15 miejsce - OSP Wielka Wieś

 


Kategoria Kobiecych Drużyn Pożarniczych

1 miejsce - OSP Mirzec
2 miejsce - OSP Trębowiec

 

 

Informacja na pdst. opracowania  st. kpt. Konrada Dąbrowskiego, KP PSP Starachowice
Zdjęcia: mł. kpt. Adrian Lipa, KP PSP Starachowice