Skrzynka podawcza ePUAP Biuletyn Informacji Publicznej
Aktualności
czwartek, 20 października 2022 14:57

18 października br. swoje setne urodziny obchodziła Pani Rozalia Kłys – mieszkanka Domu Pomocy Społecznej im. Sue Ryder w Kałkowie Godowie. Dostojną jubilatkę odwiedził starosta Piotr Ambroszczyk, który przekazał jej kwiaty oraz życzenia wielu lat w zdrowiu.

Pani Rozalia urodziła się 18 października 1922 w Podzagnańszczu, na terenie gm. Łączna (pow. skarżyski). Jako młoda dziewczyna pracowała w sklepie. Kiedy wybuchła II wojna światowa została przymusowo wywieziona na roboty do Niemiec. Przez 2,5 roku pracowała w fabryce przy nawijaniu nici, które służyły do szycia mundurów. Niechętnie wspomina dzisiaj te czasy. Po zakończeniu wojny wróciła do Polski i wyszła za mąż. Wspólnie z mężem prowadziła duże gospodarstwo rolne. Była perfekcyjną panią domu. Świetnie gotowała i dbała o ogród. Wspólnie z mężem Janem przeżyła 60 lat. Trzy lata temu, 24 października 2019 zamieszkała w Domu Pomocy Społecznej w Kałkowie – Godowie, gdzie mieszka do dzisiaj. Pani Rozalia mimo swojego wieku jest w świetnej kondycji. Jedyne na co narzeka, to nogi, które czasem ją bolą. Jest bardzo pogodną i towarzyską osobą, o czym przekonał się osobiście starosta Piotr Ambroszczyk, podczas swojej wizyty u jubilatki.

– Życzę Pani wszystkiego co najlepsze, a nade wszystko dobrego zdrowia- mówił starosta wręczając jej kwiaty.

Życzenia złożył jej także kierownik placówki Rafał Dobrowolski wraz z personelem.

A my cieszymy się, że w powiecie starachowickim mamy kolejną tak sympatyczną stulatkę! Gratulujemy pięknego jubileuszu i życzymy dalszych lat w zdrowiu oraz dostatku!